TÜV SÜD Hakkında

TÜV SÜD Hakkında

Geniş Hizmet Yelpazesi ile Türkiye’de TÜV SÜD

Geniş hizmet yelpazesi ile Türkiye’de de faaliyetlerini arttıran TÜV SÜD’ü, tarihindeki önemli birkaç dönüm noktasını öğrenerek daha iyi anlamak mümkün.

TÜV SÜD, merkezi Almanya-Münih’te bulunan, 1866’da kurulan dünyanın önde gelen teknik servis sağlayıcılarındandır. Günümüzde dünya çapında 800’den fazla lokasyondaki 24.000 disiplinler arası uzmanı ile müşterilerine çözüm ortağı olarak destek olmaktadır.

• TÜV, Almancada “Technischer Überwachungsverein”nin kısaltması olarak; Türkçede “Teknik Muayene Birliği” anlamına gelmektedir. SÜD ise Almancada “güney” anlamına gelen ve TÜV SÜD’ün hikâyesinin başladığı yeri ifade eden kalıcı bir anımsatıcıdır.

• 1906’da Almanya’da ilk araç muayenesini gerçekleştiren TÜV SÜD, periyodik araç muayene hizmetini de portföyüne ekledi.

• 1987 yılında endüstri alanında ülkemizde faaliyetlerine başlayan TÜV SÜD, sahip olduğu teknik bilgi ve tecrübesi ile sektörün lider kuruluşlarına dünya standartlarında teknik hizmet sunarak Türkiye pazarındaki varlığını kısa sürede güçlendirdi. Günümüzde enerjiden inşaat ve altyapıya; otomotivden tüketici ürünleri sektörlerine kadar faaliyet alanını genişleten TÜV SÜD Türkiye; test, belgelendirme, gözetim, denetim ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

2005 yılında Türkiye’deki yetersiz araç muayene istasyonu sayısı, uygun test ekipmanının bulunmaması ve personelin denetimlere uygun bir şekilde eğitilmemesi gibi eksiklerden doğan ihtiyacı karşılamak amacıyla, Almanya’da kurulan modele dayanan; ancak yerel pazarın gerekliliklerine göre özelleştirilen modern bir araç denetim sistemi oluşturmak için TÜVTÜRK kuruldu.

TÜV SÜD Ekspertiz Raporlarının Önemi

Otomobil sektöründe özellikle ikinci el araç satın alırken alıcıya güven veren en önemli belge, bağımsız ekspertiz raporudur. Aracın;

• Mekanik ve alt takım kontrolleri,
• Boya ve değişen kontrolü,
• Kaporta detaylı hasar kontrolü,
• İç/dış donanım ve aksamları,
• Şase ve karoser görsel kontrolleri,
• Lastik kontrolleri,
• Bazı ekipmanların elektronik kontrolleri,
• Fren test cihazı ile fren sistem kontrolleri gibi detaylarının incelenerek ne durumda olduğunu açıkça ve objektif olarak belirten teknik muayene raporu, ekspertiz raporu olarak adlandırılır.

TÜV SÜD’ün, bağımsız ve tarafsız olarak gerçekleştirdiği ikinci el araç ekspertiz hizmetinin ardından oluşturduğu raporları, bu konuda güvenilir bir kaynak olarak kullanılabilir.

TÜV SÜD ekspertiz raporları, Almanya başta olmak üzere, Avrupa’da yüksek bilinirliğe sahiptir ve güven uyandırır. ikinciyeni.com da, açık arttırmaya sunduğu araçların ekspertiz raporlarını TÜV SÜD’den sağlar. Bu sayede araçla ilgili tüm detaylı bilgilere ulaşır, kazançlı ve akıllı bir alışveriş yapmış olursunuz. TÜV SÜD ikinci el araç ekspertiz raporunun güvenilirliğinin nedenleri:

● TÜV SÜD ekibi, son teknik gelişmeleri takip etmek üzere sürekli olarak eğitimlere tabi tutulur. Dolayısıyla, hazırladığı raporlarda en güncel bilgilerle sonuca ulaşır.

● TÜV SÜD, yasal yapısı ile korunan, %100 tarafsız ve bağımsız bir anlayışla çalışmak zorundadır. Hiçbir kuruma bağlı değildir.

● Bir hizmet ya da ürünün üstün kalite standartlarına ulaşması için tarafsız olarak gerçekleştirilen teknik değerlendirme ile elde edilen objektif sonuçları paylaşır.İkinci El Araç Ekspertiz Hizmetinde TÜV SÜD

TÜV SÜD, ikinci el araçlar için güvenilir ekspertiz raporları hazırlar. İkinci el araç alırken güven duymak, şeffaf bir biçimde bilgilendirilmek ve ekspertiz hizmeti alabilmek çok önemlidir. Ancak bu hizmet güvenilir ve tarafsız bir kurumdan sağlanmalıdır.ikinciyeni.com, ikinci el araç almak isteyen müşterilerin güven ve doğru bilgi ihtiyacından yola çıkarak dünyanın önde gelen güvenilir ikinci el araç belgelendirme hizmeti sunan şirketlerinden biri olan TÜV SÜD’den ekspertiz raporlarını sağlar.