İkinci El BMW Almanın Dayanılmaz Cazibesi

İkinci El BMW Almanın Dayanılmaz Cazibesi

Bugünün en havalı, en prestijli otomobil markalarından biri olan ve adı hep en trend modellerle anılan BMW aslında geçmişi 1916’ya kadar dayanan bir Alman otomotiv devi. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre Türk tüketicisinin de en sevdiği otomobil üreticilerinden biri olan BMW, Mini ve Rolls-Royce markalarını da bünyesinde bulunduruyor. “Gerçek Sürüş Keyfi” sloganıyla tüm dünyada ilgi gören marka, ülkemizde de hem sıfır kilometre araç piyasasında hem de ikinci el BMW arayanlar için ikinci el otomotiv piyasasında oldukça fazla talep görür. Siz de logosundan tasarımlarına, motor gücünden iç aksamına, döşemesinden direksiyonuna kadar gerçek bir BMW hayranıysanız çok sevdiğiniz bu markanın tarihçesini de merak ediyor olmalısınız.

BMW’nin Çok Havalı Kısa Tarihçesi
Tüm dünyayı kasıp kavuran savaş yıllarında Almanya’nın Münih şehrinde kurulan BMW fabrikası, önce uçak motoru ardından da otomobil üretimine başlamıştır. Mühendisin, iş gücünün ve üretim ortamının oldukça yetersiz olduğu 1900’lerin ilk çeyreğinde kurulan BMW şirketi, daha o dönemde AR-GE kavramına önem vermiştir. İşte bu, araştırma geliştirmeye önem veren düşünce sistemi ya da vizyon, fabrikanın kalbine öyle bir yerleşmiş ki, bugün de kaliteden, sağlamlıktan, güçten ve performanstan hiç ödün vermeyen üstelik de tüm bunları tasarımla bir arada sunabilen bir otomotiv markası ortaya çıkmış.

BMW Ambleminin Sırrı

Dünyanın en güçlü ve en ünlü amblem tasarımlarından biri olan BMW amblemi, fabrikanın ilk kurulduğu dönemdeki uçak motoru üretime işaret eder şekilde mavi kısmıyla gökyüzünü, beyaz kısmıyla da uçak pervanesini temsil eder.BMW Neyin Kısaltması?

Bayerische Motoren Werke yani Bavyera Motor Fabrikaları sözcüklerinin kısaltması olan BMW, amblemi, adı, motor gücüyle kendisine duyulan hayranlığı fazlasıyla hak ediyor.

En Sevilen BMW Modelleri

Cabrio, sedan, jeep, cupe gibi farklı tasarım segmentlerinde üretilen BMW modellerinin her biri birbirinden etkileyicidir. BMW 1 16, BMW i8, BMW 3 20i, BMW X6, BMW X1, BMW 3 16i, BMW 5 20i çok popüler BMW modelleridir. Son yıllarda çevreye duyarlı yakıt tüketimine de önem veren BMW, elektrikli araba üretimine başladı. Çevreci ve ekonomik yakıt tüketimi ve etkileyici tasarımıyla elektrikli BMW modelleri de çok ilgi görüyor.

İkinci El BMW Fiyatları

Hem sıfır kilometre hem de 2. el BMW alırken en önemli konulardan biri fiyatlardır. Genellikle orta sınıf değil üst sınıf kabul edilen BMW marka araçların fiyatları ikinci el piyasasında diğer markalara göre biraz yüksektir. Ancak BMW marka araçlar, modeli ve yaşı ne olursa olsun prestij, sağlamlık ve güç konusunda beklentileri karşılarlar.

ikinciyeni.com’da BMW Fiyatları Nasıl?

Çelik Motor deneyimini ve Anadolu Grubu kurumsal kültürünü arkasına alan online ikinci el otomobil satışı hizmeti sunan ikinciyeni.com, farklı marka ve model araçlar için açık artırma yöntemiyle çalışan bir sisteme sahiptir. Bu sistem, BMW ya da başka markalar için fark etmeksizin açık artırma yönteminin cazip fiyatlarla ikinci el araba satın alma avantajını sunar. Çok sevilen BMW modellerine ya da hayalinizdeki BMW’ye ikinciyeni.com aracılığıyla hem cazip fiyatlarla hem de ekspertiz raporu, detaylı fotoğraflar ve ekspertiz raporunda belirtilenden farklı bir durumla karşılaştığınızda iade güvencesi verebilen bir sistemle sahip olabilirsiniz.