Hibrit Pazarına Büyük Bir Oyuncu Katılıyor: Bentley

Hibrit Pazarına Büyük Bir Oyuncu Katılıyor: Bentley

Son yıllarda sık sık hibrit arabaların, geleceğin arabaları olduğu vurgulanıyor. Markalar da bu doğrultuda hibrit otomobil teknolojisine odaklanıyor ve farklı modeller üretiyor. Açılışını Toyota Prius’un 1997’de yaptığı hibrit otomobillere son yıllarda Toyota RAV4 Hybrid, Honda Insight, Toyota C-HR, Toyota Yaris Hybrid, Lexus RX400h, BMW i3, BMW i8, Chevrolet Volt gibi hibrit modeller de katıldı.

Bunula birlikte son yıllarda büyük bir atılım içine giren ve üzerindeki durgunluktan kurtulmayı hedefleyen Bentley de hibrit araç piyasasına dahil olma kararı aldığını açıkladı.

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Bentley EXP 12 Speed 6E, tamamen elektrikli olacağı açıklanan bir araç. Ve sadece elektrikli motorlara sahip araçlar, hibrit olarak kabul edilmiyor. Çünkü hibrit araçlar, melez olarak tanımlanır, elektrikli ve benzinli motorları bir arada barındırır.

Bunun dışında, 2017’de tanıtımı yapılacak Bentley Continental GT’ye bir de hibrit model eklemeye karar veren marka, yüksek performans ve sürüş keyfi sunmayı hedefliyor. Yani sportif görünüm, benzersiz iç tasarım ve hibrit motor teknolojisi, Bentley Continental GT Hibrit ile kaliteden şaşmayanlara sunulacak.

Gelecekte Her Modele Bir de HibritAyrıca Bentley tarafından yapılan açıklamaya göre elektrikli SUV konusuna ağırlık veren ve yeni bir model sunan marka, Bentayga’nın bir de hibrit modelini piyasaya sürecek. Bentley Bentayga Hibrit’in bir SUV için mükemmel bir seçenek olması, markanın portföyünü genişleteceğinin de habercisi konumunda.

Çünkü Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte Bentley Hybrid Concept modeli de tanıtılacak. Bentley Mulsanne baz alınarak tasarlanan Bentley Hibrit Konsept modeli, bakır ağırlıklı farlar ve radyatörleriyle şık ve benzersiz bir görünüm sunacak. Ayrıca elektrikli motoruyla 50 km yol yapabilecek olması da bir avantaj.

Son olarak Bentley tarafından yapılan açıklamaya göre gelecekteki tüm modellerin bir de hibrit versiyonu üretilecek. Bu da gelecek yılla birlikte hibrit pazarına büyük bir oyuncunun tüm gücüyle gireceğini ve alışılmadık bir hareketlilik getireceğini ortaya koyuyor.