2020 Yılında Çıkacak Otomobiller

2020 Yılında Çıkacak Otomobiller

Kaynak

Her yıl otomobil markaları ya yeni otomobiller duyuruyor ya da var olan modellerini yeniliyor. Genellikle markalar, kullanıcılara yepyeni teknolojiler ve farklı tasarımlar sunmaya gayret ediyor. 2020’de de yenilenen ile otomobil markalar kullanıcılarını büyülemeye çalışıyor. Sizin için 2020’nin en iddialı araçlarını bir araya getirdik.

2020 Model Audi A4 Allroad

Kaynak

Volkswagen Grubu’nun üyeleri, 2017 yılından bu yana büyük bir hızla SUV modellerini duyuruyor. Geçmişe bakıldığı zaman SEAT Ateca, Skoda Karoq ve Volkswagen T-Roc gibi çok sayıda araç sunan Volkswagen Grubu, Audi’nin sevilen aracı A4’ü 2020 yılında yenileyecek. SUV modellerden farklı olarak Audi A4 Allroad, yerden yüksek bir station wagon. Ancak arazi kabiliyeti açısından birçok SUV modeli geride bırakıyor. En son 2016 yılında Volkswagen Grubu’nun B9 platformu üzerine inşa edilen araç, yerden yüksekliği ile öne çıkıyordu.

2020 yılı için yapılan değişikliklerde araç yaklaşık olarak 3 santimetre daha yükseltildi ve hem genişlik hem de uzunluk olarak büyütüldü. Ayrıca aracın çok sayıda motor seçeneği olması da bekleniyor. Ancak şu an için açıklanan motorlar arasında 2 litrelik turbo benzinli motorlar öne çıkıyor. Aracın tahminen Türkiye satış fiyatının ise 500 bin TL olması bekleniyor.

2020 Model Volvo XC40 Recharge

 

Kaynak

 
Volvo, geçtiğimiz yıllarda 2020’li yıllarda araçlarının yarısının elektrikli olacağını duyurmuştu. Bu vizyon ile hareket eden marka, birbiri ardına elektrikli araçlarını tanıtmaya başladı. Bu araçların son halkası ise 2018 yılında üretilmeye başlanan XC40’ın elektrikli versiyonu. 2018 yılında Avrupa’da yılın otomobili unvanını alan XC40, rakiplerine göre daha konforlu olması ile öne çıkıyor. 

2020 yılında çıkacak olan Volvo XC40 Recharge ise ilk versiyondan oldukça farklı. Elektrikli olarak çıkacak olan XC40 Recharge, 400 kilometre menzile sahip olan bir elektrikli araç. 4 çeker olan araç, 408 beygir güç üretebiliyor. Hızlı şarj ile desteklenen batarya teknolojisi sayesinde %80 doluluk için sadece 40 dakika şarj edilmesi gerekiyor.

2020 Model Opel Corsa

 

Kaynak

 

General Motors’tan Peugeot ve Citroen gibi markaların sahibi olan PSA Grubu’na geçen Opel’in yeni dönemde ürettiği ilk araçlardan olan Corsa’nın yeni jenerasyonu, 1000 kilogramdan hafif. B segmentinde önemli bir kriter olan ağırlık meselesini kolayca aşan Corsa, ilk etapta 1.2 litrelik atmosferik benzinli ve 1.5 litrelik dizel motor ile sunulacak. Ayrıca aracın birçok B sınıfı araçta bulunmayan güçlendirilmiş LED farları, enerji tüketimini ciddi oranda düşürüyor.

2020 yılında piyasaya sürülecek olan yeni Opel Corsa’nın tahminen 110 ila 115 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılması bekleniyor. Ayrıca araç içerisinde yer alan cep ve gözlerin ciddi anlamda büyütüldüğü ifade ediliyor. Buna ek olarak Peugeot modellerinde rastlanan kişiselleştirilebilen kokpit uygulamasının Corsa’da da bulunması bekleniyor.

2020 Model Volkswagen Golf

Kaynak

 

Volkswagen Golf tarihi ile birçok aracı geride bırakmayı başaracak kadar özel. 1974 yılından bu yana üretilen ve ismini ünlü deniz akıntısı Gulf Stream’den alan Volkswagen Golf, 8. nesli ile 2020 yılında kullanıcıların karşısına çıkacak.

Volkswagen’in aktardığı bilgilere göre yeni Golf’ün 11 farklı motor seçeneği olacak ve bunlardan 5’i hibrit. Aracın eskiye göre dışında yapılan en önemli değişiklik ise ön farların küçültülmesi. Daha ince bir hale getirilen ön farlar arasında ince ve metalik renkte bir çıta bulunuyor. Bu sayede ön kısımda ızgara ve kaput arasında net bir ayrım yakalanıyor. Golf iç mekan konusunda ise C sınıfı hatchback araçlar arasında en iddialı tasarımlardan birine sahip. Sürücüye odaklanmış ön konsol üzerinde büyük bir ekran yer alıyor. Ayrıca gösterge panelinde de özel bir ekran kullanılıyor.

Yeni Golf’ün DSG vitesi küçültülmüş ve başta vitesin etrafı olmak üzere sürücünün elinin rahatça uzanabileceği her noktaya düğmeler eklenmiş. Böylece sürücü herhangi bir özelliği kullanmak için ekstra çaba sarf etmiyor ve gözünü yoldan ayırmadan kolayca işlemleri gerçekleştirebiliyor.

2020 Model Skoda Octavia

 

Kaynak


Volkswagen Grubu’nun Türkiye’de çok sevilen markalarından olan Skoda, C sınıfı sedan aracı Octavia’nın yeni jenerasyonunu 2020 yılında sunacak. Çek Cumhuriyeti kökenli olan marka, yenilenen aracında geniş bir ızgara tasarımını tercih ediyor. Kaput üzerinde yer alan keskin çizgiler ve ızgaraya doğru daralarak uzayan farlar ile araç ön taraftan bakıldığında oldukça agresif bir imaj çiziyor.

Haziran 2020’de Türkiye’ye gelmesi beklenen araç eski versiyona göre 19 milimetre daha uzun ve 20 milimetre daha geniş. Bu durum baş, omuz ve diz mesafeleri büyüdüğü için araç içerisinde kolayca hissedilebiliyor. Octavia ile çok sayıda benzinli ve dizel motorun sunulacağı son gelen açıklamalar arasında yer alıyor. Ancak Türkiye’de henüz hangi motorların sunulacağı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca aracın klasik ön çekiş teknolojisine ek olarak dört çeker seçeneği de mevcut.