2018 Yılının En Sağlam Araçları

2018 Yılının En Sağlam Araçları

Kaynak

“Aldığım araba kolay satılsın”, “en sağlam araba markaları”, “En sağlam araba hangisi?” ya da “en güvenilir araba markaları” gibi soruların cevaplandığı bir listeye ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Almanya merkezli DEKRA, her yıl düzenli olarak en kaliteli araçları açıklıyor. 200.000 kilometreye kadar kullanılmış araçların incelendiği rapor için “ikinci el arabaların Oscar’ı” bile diyebiliriz. 522 model arasında en sınıflarına göre en başarılı olan araçlar ve güncel özelliklerini sizin için derledik.

Audi A1: B Sınıfının 5 Yıldızlısı


2018-audi-a1-in-ozellikleri
Kaynak

Güvenilir otomobil markaları denildiği zaman akla gelen ilk seçeneklerden olan Audi, A1 modeli ile B sınıfının en sağlam aracı olmayı başarıyor. Rakiplerine göre daha geniş olan A1, sportif yapısıyla B sınıfının en etkileyici araçları arasında yer alıyor. Uzun süre kullanım ele alındığı zaman DEKRA’nın testlerinde de başarılı olan araç, Türkiye’de özellikle Volkswagen Grubu’nun geliştirdiği ve verimliliği ile harikalar yaratan dizel TDI motor seçeneği ile tercih ediliyor. Adaptif Cruise Control gibi güvenlik ekipmanlarına da sahip olan A1, dünyanın en güvenli otomobilleri arasında da yer alıyor. Audi A1, en son girdiği EuroNCAP testinden 5 yıldızla ayrılmayı başardı.

Audi A3: Verimli ve Teknolojik


2018-audi-a3-un-ozellikleri
Kaynak

En güvenilir araba marka ve modelleri diye sıralama yapılacak olursa Audi’nin birkaç model ile girebileceği zaten aşikar. Bu durumu DEKRA da tasdik ediyor. Audi A3, sınıfının en sağlam araçları arasında DEKRA’ya göre birinci sırada yer alıyor. C sınıfının en başarılı aracı olan A3, güçlü multimedya özellikleri ile konfora yönelik önemli bir avantaja sahip. Araç içerisinde yer alan Enerji Geri Kazanım Sistemi, Start Stop Sistemi ve Adaptif Cruise Control ile TDI motorun kusursuz uyumu, Audi A3’ü çok daha verimli hale getiriyor. En son girdiği EuroNCAP testinden 5 yıldız ile ayrılan Audi A3’ün detaylı incelemesi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Audi A4: Dayanıklı, Güçlü ve Güvenli


2018-audi-a4-un-ozellikleri
Kaynak

En sağlam araba markaları sıralamasında 2018’in yıldızı kuşkusuz; B, C ve D sınıfı gibi farklı kategorilerde ipi göğüsleyen Audi. D sınıfının yıldızları arasında gösterilen ve ülkemizde de bir hayli popüler olan Audi A4, IIHS’nin son testinden “Top Safety Pick” yani bir başka deyişle güvenlikte zirve seviye ödülü ile ayrıldı. Adaptif Cruise Control gibi güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan araç, 2.0 litrelik TDI motor ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 7.2 saniyede ulaşıyor. Dayanıklı, güvenli ve yüksek performanslı olan araç ile ilgili detaylı bilgi almak için 2018 model Audi A4 incelemesine göz atabilirsiniz.

Audi A6: Örnek Otomobil


2018-audi-a6-nin-ozellikleri
Kaynak

E sınıfı yani lüks araç denildiği zaman ilk akla gelen modellerden olan Audi A6, Mercedes E Serisi ve BMW 5 Serisi gibi rakiplerin arasından sıyrılmayı başarıyor. Oldukça güçlü motor seçenekleri ile performans alanında adeta harikalar yaratan Audi A6, üzerinde yer alan sensör, radar ve lazer teknolojileri ile büyük bir güven veriyor. Aracın güvenlik teknolojileri, sizin adınıza önlem alıyor ve gerekli gördüğü zaman direksiyona müdahale edebiliyor. DEKRA’ya göre Audi A6, “en sağlam arabalar 2018” listesinde tepede yer alıyor. Ayrıca EuroNCAP testlerine göre Audi A6, 2018’in en güvenli otomobilleri arasında da 2. sırada bulunuyor.

Mercedes B Serisi: Aileler İçin En İyisi


2018-mercedes-b-serisi-nin-özellikleri
Kaynak

Listede Audi’nin bariz bir üstünlüğü olduğu görülüyor. 200.000 kilometreye kadar araçların sıralandığı DEKRA listesinde, Mercedes Benz’in aileler için geliştirdiği MPV modeli B Serisi de yer alıyor. Türkiye’de 1332 cc benzinli ve 1461 cc dizel motor seçenekleri ile sunulan B Serisi, sadece otomatik vites seçeneğine sahip. 5 kişilik bir ailenin rahatça hareket etmesini sağlayacak şekilde tasarlanan araç, arka koltukların katlanması ile 1540 litre gibi oldukça büyük bir bagaj hacmine kavuşuyor. Araç içerisinde yer alan Aktif Fren Yardımcısı, Aktif Şerit Takip Yardımcısı ve Aktif Kör Nokta Yardımcısı gibi özellikleriyle de oldukça güvenli.

En Sağlam Araba Markaları Sıralaması Ne İşe Yarıyor?


DEKRA’nın verileri, aslında ikinci eli güvenli ve az fiyat farkı veren araçları göstermek konusunda da oldukça başarılı. Audi’nin adeta gövde gösterisi yaptığı listede yer alan araçların rakiplerine göre daha uzun ömürlü ve sorunsuz olması, ikinci el satışını kolaylaştırıyor. Ayrıca yine araçların üzerinde yer alan teknolojilerin, rakiplerinde yer alan teknolojilere göre çok daha ileride olması da uzun süre güvenle kullanılabilmesine olanak tanıyor.

2018’in en sağlam araçlarına açık artırma fırsatları ile sahip olmak için ikinciyeni.com’u takip edebilirsiniz.