2017 Dünya Autoshow Rehberi

2017 Dünya Autoshow Rehberi

Otomobil tutkunları için adeta bir bayram yeri olan otomobil fuarları, yılın belli zamanlarında, dünyanın farklı noktalarında düzenleniyor. Yılın ilk aylarında yapılanlarla birlikte 2017 otomobil fuarlarının en önemli duraklarını ve yılın hangi dönemlerinde düzenlendiklerini anlattık. Böylece hem bu yıl hem de gelecek yıllarda hangi dönemlerde hangi fuarları incelemeniz gerektiğini biliyor olacaksınız.

Hepsi birbirinden önemli 2017 autoshow organizasyonlarında hem 2017’nin hem 2018’in hem de geleceğin otomobil modelleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Markalar, önceki modellerini güncellerken yeni modeller ve konsept tasarımlarla da dikkatleri üzerine topluyor.

Detroit Otomobil Fuarı 2017
Kuzey Amerika otomotiv sektöründeki dalgalanma nedeniyle geçtiğimiz yıllarda iflasın eşiğine gelen Detroit Otomobil Fuarı 2017, 9-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti. 103 yaşında fuar, yeni yılın dünyadaki ilk fuarı olarak dikkat çekiyor. 61 yeni modelin tanıtıldığı Detroit’te bir milyona yakın ziyaretçi ağırlandı.

 

Brüksel Otomobil Fuarı


2017 autoshow takviminin ikinci sırasında yer alan Brüksel Otomobil Fuarı 2017, 13-22 Ocak tarihleri arasında düzenlendi. Bu yıl 94. kez düzenlenen fuara 600 otomobille birlikte yüzlerce farklı motosiklet de katıldı. Otomotivle ilgili geniş bir yelpazeye sahip Brüksel Otomotiv Fuarı’nda otomobil, SUV, hafif ticari araç, motosiklet, kamyonet gibi farklı seçenekler bulmak mümkün.

Chicago Otomobil Fuarı


Kuzey Amerika’nın ve dünyanın en eski otomobil fuarlarından biri olan Chicago Otomobil Fuarı 2017, 9-20 Şubat tarihleri arasında düzenlendi. Bu yıl 109. kez düzenlene fuarda yüzlerce farklı araç tanıtılırken toplamda bir milyonu aşkın ziyaretçi de yeni modelleri yakından inceleme fırsatına erişti.

Cenevre Otomobil Fuarı 
7-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı 2017 (Geneva Auto Show 2017), 30 ülkeden 200 firmaya ev sahipliği yaptı. Fuarın 86. yıl dönümünde 750 bin ziyaretçi, 120 yeni model araç ve önceki modellerin yeni nesilleriyle buluştu.

Seul Motor Show


Seul Otomobil Fuarı olarak da bilinen Seul Motor Show 2017, 30 Mart-9 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor. Ünlü markaların son teknolojiyle donattıkları yeni nesil araçlarının sergilendiği fuarda Peugeot 3008GT, Jaguar F-Type, Nissan Gripz, Hyundai Grandeur Hybrid gibi modeller oldukça dikkat çekiyor. Ayrıca elektrikli modeller ile motosiklet ve bisiklet sektörlerinin büyük markaları da fuardaki yerini alıyor.

New York Otomobil Fuarı


Dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen New York Otomobil Fuarı 2017, bu yıl 116. kez düzenleniyor. Bir milyondan fazla ziyaretçinin beklendiği fuar 11-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve hem Kuzey Amerika’nın hem de dünyanın en büyük markaları, yeni modellerini görücüye çıkaracak.

İstanbul Autoshow
Avrupa’nın en değerli fuarlarından biri olan İstanbul Autoshow 2017, 21-30 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta. Bu yıl “Geleceğe Yakından Bakın” temasıyla düzenlenen İstanbul Autoshow 2017 katılımcı listesi hayli kalabalık. Önde gelen otomobil markalarıyla birlikte teknoloji, inovasyon, bilişim ve aksesuar sektörlerinin büyük markaları da katılıyor. Ayrıca sivil toplum örgütleri de fuardaki yerini alıyor.

Tokyo Otomobil Fuarı


Yılın son büyük fuarı olan Tokyo Otomobil Fuarı 2017, 25 Ekim-5 Kadım tarihleri arasında düzenlenecek. Özellikle Japon otomobil endüstrisinin geleceğinin şekillendiği fuarda hem yeni modeller tanıtılıyor hem de konsept modellerle geleceğin otomobilleri ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Diğer Otomobil Fuarları


Bu büyük fuarlarla birlikte 2017’de Belgrad Motor Show, Barcelona Otomobil Fuarı, Buenos Aires Otomobil Fuarı, Kahire Automech, Frankfurt Otomobil Fuarı, Bükreş Otomobil Fuarı ve Sofya Otomobil Fuarı da dünyanın dört bir tarafından otomobil tutkunlarını ağırlayacak.