Babalar İçin Karaktere Göre Otomobil Seçimi

Babalar İçin Karaktere Göre Otomobil Seçimi

Her babanın farklı bir karaktere sahip olduğu zaman zaman unutulur. Bütün babalar aynı zevklere sahipmiş gibi düşünülür. Oysa her bireyin beğenileri, beklentiler ve ihtiyaçları farklıdır. Bu farkı, hayatın her alanında görmek de mümkün. Mesela araba seçiminde. İhtiyaçları, beklentileri ve beğenilerinin şekillendirdiği şekilde markalara ve modellere yönelirler. Peki, karakterlere göre otomobil seçimi yaparken nelere dikkat ediliyor? Hangi babaya hangi tip araba uygun?

CEO Babalar İçin


Yöneticilerin yöneticisi olarak da kabul edilen bir “CEO” baba için güçlü ve hızlı bir araba şart. O da bir CEO gibi bütün gün ofiste olmaz ama ihtiyaç anında anneyle fikir birliğine varır ve hızlıca çözüme gider. Bu karakterdeki babalar için güçlü motor, yüksek tork gücü, üstün performans ve keskin hatlara sahip şık tasarıma sahip araçlar en uygun seçenek. Özellikle SUV’lar, büyüklerine rağmen güçleri, hızları, konforları ve imajları ile ideal arabalar. Mercedes GL serisi, BMW X5, Range Rover gibi üst sınıf SUV’lar, gücü hissetmek isteyen babaların ruhunu yansıtıyor. Üstelik üst düzey güvenlik seçenekleri de babaların beklentilerine uyuyor.

Aile Babaları İçin


Bazı babalar da varılacak nokta kadar sürüş deneyiminin klas, konforlu ve ayrıcalıklı olmasına özen gösterir. Koltukların rahatlığı, ısıtmalı ve masaj özellikli olması, güçlü ama az yakan motor, her türlü hava ve yol şartına uygun performans, konforuna düşkün ve yolculuğu değerli gören babalar için en önemli beklentiler arasında. Bu beklentileri sadece kendileri için değil, ailenin diğer üyeleri için de elde etmek isterler. Yani kendilerinin konforu ve rahatlığı, ailelerinin nasıl hissettiğine bağlı olabilir. Ford B-Max, Citroen Grand C4 Picasso gibi seçenekler, ekstra koltuk, düşük yakıt tüketimi, güçlü yol tutuşu gibi özeliklerle aile babalarına oldukça uygun.

Hayvan Dostu Babalar İçin
Aile üyeleri ya da hayat arkadaşları arasına, sahiplendikleri kedi-köpek gibi hayvanları da dahil eden babalar, evlerinde olduğu gibi yolculuklarında da onların konforunu dikkate alırlar. Bu da araba seçimlerine yansıyabilir. Mesela köpeğini en yakın arkadaşlarından biri olarak gören bir babanın alacağı araba büyük pencereli, yüksek tavanlı, geniş iç hacimli, kısacası havadar bir araba olması gerekir. Toyota RAV4, Honda CR-V, Subaru Forester, Nissan X-Trail gibi geniş iç mekana sahip, güçlü, rahat ve teknolojik modeller, bu tip babalar için ilk tercihler arasında.

Teknolojik Babalar İçin


Bu belki sizsiniz, belki babanız, belki de çok yakın bir tanıdığınız. Çünkü teknoloji ilerledikçe ve yeni ürünler çıktıkça birçoğumuz bu yeni ürünlere sahip olmak istiyor. Araba seçiminde de bu geçerli. Otomotiv sektöründeki gelişmelere paralel olarak eklenen her yeni özellik, sürüş deneyimine yeni bir boyut kazandırıyor. Teknolojik babalar da bu yeniliği denemek ve yakından hissetmek istiyor. Audi A7, Audi Q7, Mercedes CLS, BMW 6, Porsche Panamera, BMW X5, Volvo XC90 gibi birçok model, yeni teknolojileri denemek isteyen babalar için ideal. Tabii büyük markaların geleceği yansıtan konsept modelleri de yakından görülmeyi hak ediyor.

Eğlenceli Babalar İçin


Hayatın her anından keyif almayı tercih eden babalar için adrenalin, özgürlük, heyecan, hız ve farklılık önemli. Yani sadece yola çıkmaya ya da yolda olmaya değil, bunun için hangi aracın kullanılacağına da önem verirler. Bunu sağlamanın en iyi yolu da bir spor araba. Yakıt tüketimleri ve değerleri yüksek olabilse de yüksek hız ve performans sunan Mazda MX-5 Miata, Chevrolet Corvette, Fiat Spider, Subaru BRZ, Audi TT gibi modellerin sunduğu bağımsızlık hissi, hayattan daha fazla tat almayı dileyen babaların beklentilerini karşılıyor.

Doğasever Babalar İçin
Kamp yapmayı seven bir babadan bahsediyorsak hayatını buna göre organize edeceğini de aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Tatil dönemleri, gidilecek yerler, yolculuk hazırlığı, alınacak eşyalar hep doğaya uygun olur. Bu babanın, araba olarak da doğadaki yolculuğuna destek sunacak bir model seçmesi kaçınılmaz. Büyük tekerlekler, geniş bagaj hacmi, her türlü zorlu yol ve hava koşuluna meydan okuyacak motor, dört çeker sistemi gibi özellikler arayan macera tutkunu babalar için Jeep Wrangler, Jeep Grand Cherokee, Toyota Land Cruiser gibi seçenekler çok uygun.

Usta Babalar İçin


Hem ailesiyle ilgilenmekten hem de ev işleriyle zaman geçirmekten hoşlanan usta ruhlu babalar da oldukça tanıdık. Takım çantaları, nalburla arkadaşlıkları, evin her köşesine atılmış imzaların sahibi usta babalar, en lüks özellikler yerine en kullanışlı şekilde tasarlanmış arabalara daha çok ilgi duyuyor. Büyük eşyaların taşınabileceği pick-up’ların arka kasaları, ağır malzemeler karşısında ezilmeyen motor ve dayanıklılık. Volkswagen Amarok, Toyota Hilux, Nissan Navara, Ford Ranger, Mitsubishi L200 gibi modeller, ellerinden her iş gelen babalar için en uygun seçenekler arasında yer alıyor.