ikinciyeni.com Nedir?

ikinciyeni.com, Anadolu Grubu güvencesiyle sunulan online ikinci el otomobil alım satım platformudur. ikinciyeni.com sunduğu profesyonel ekspertiz hizmeti, iade garantisi ve ikinciyeni.com’a özel olarak geliştirilen otomobil değerleme, güvenli alım satım işlemleri ve güvenli açık artırma sistemleriyle ikinci el otomobil satın almak isteyenlere güvenilir bir ortam sunmak üzere hazırlanmıştır.

ikinciyeni.com’da açık artırmaya çıkan otomobiller, Çelik Motor tecrübesiyle geliştirilen değerleme sistemi ve değerleme uzmanları vasıtasıyla satışa sunulur, en yüksek teklifi veren kullanıcı otomobili almaya hak kazanır. Listele Sat yöntemi ile satışa sunulan otomobiller de yine profesyonel değerleme uzmanları tarafından satışa sunulur, satın alma işlemlerini ilk tamamlayan kullanıcı otomobili satın almaya hak kazanır. ikinciyeni.com’da otomobil satmak ve satın almak için gerekli tüm işlemler web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Hemen üye olun, açık artırmalara katılın ya da ikinciyeni.com’un size sunduğu satış yöntemlerinden Listele Sat ya da Hemen Sat’ı seçerek otomobilinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunun.

Üyelikten satışa kadar aklınıza takılan tüm sorular için Nasıl Çalışır? bölümünde yer alan açıklamalara göz atabilir, yanıt bulamadığınız her konu için 0850 22 44 222 no’lu telefondan Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00-18:00 saatleri arasında Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Üyelik Ücretli mi? Nasıl Üye Olurum?

ikinciyeni.com’a üye olmak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Buraya tıklayarak, üyelik sayfasına ulaşabilirsiniz. ikinciyeni.com’da, 3 farklı üyelik türü vardır:

  • Bireysel Üyelik: Gerçek kişilerin, yani bir ticari unvana sahip olmayan üyelerin kullanabileceği seçenektir.
  • Şahıs Firması Üyelik: Gerçek kişi olmasına rağmen ticari bir unvana sahip üyeler için sunulan seçenektir.
  • Kurumsal Üyelik: Ticari unvana sahip tüzel kişi üyeler için sunulan seçenektir.

ikinciyeni.com’a üye olmak sadece birkaç dakika sürer ve kişiselleştirebileceğiniz, size özel bir sayfanın olmasını sağlar. “Sattıklarım” sayfasından satışa çıkardığınız otomobiller ile ilgili tüm satış sürecini görebilir, yapmanız gerekenleri takip edebilirsiniz. Açık artırmaya çıkan otomobilinizin detay sayfasından ise, verilen tüm teklifleri liste halinde görebilmeniz mümkündür.

Satışa Sunulan Otomobillerin Özellikleri Nelerdir?

ikinciyeni.com sistemine kayıtlı otomobillerin sayıları ve özellikleri, sürekli olarak değişiklik gösterir. Tüm otomobiller özel kriterlerimiz doğrultusunda seçilir, sisteme eklenmeden önce bağımsız ve TSE belgeli ekspertiz kuruluşları güvencesi ile ayrıntılı bir ekspertiz çalışmasından geçer.

ikinciyeni.com’a güvenebilir miyim?

ikinciyeni.com, diğer ikinci el otomobil alım satım siteleri gibi değildir. Bir Anadolu Grubu şirketi olan Çelik Motor’un tecrübeli ekibi tarafından işleyişin her adımı titizlikle planlanarak geliştirildi. ikinciyeni.com, güvenliğiniz ve konforunuz için düşünülmüş her bir detayıyla kendinizi güvende hissederek açık artırma sisteminin heyecan ve keyfini yaşamanız için tasarlandı.

Sistemimiz şeffaf, profesyonel ve güvenilirdir:

  • ikinciyeni.com’da otomobiller satışa sunulmadan önce bağımsız bağımsız ve TSE belgeli ekspertizinden geçer. Bu ekspertiz raporları, satışa sunulan her otomobilin kendi sayfasından ücretsiz olarak görüntülenebilir.
  • Ekspertiz raporu ikinciyeni.com uzmanları tarafından incelenir ve uygun bulunan otomobiller piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılarak satışa sunulur.
  • ikinciyeni.com açık artırma güvenliğini sağlamak adına, açık artırmaya katılmak isteyen her kullanıcıdan aynı provizyon bedelini talep eder. Bu bedel ile açık artırmanın fiyat manipülasyonlarından korunması hedeflenmektedir. Ayrıca Listele Sat otomobillerini satın almak isteyen kullanıcıların da ikinciyeni.com’dan provizyon alması gerekmektedir. Bu provizyon bedeli ile adil bir satış ortamı oluşturmak amaçlanır.
  • ikinciyeni.com’da ‘’Üretici Garantili’’ olarak gördüğünüz tüm otomobillerin bakımları, blok muafiyeti yasasına uygun servisler ve yetkili servislerde yapılmaktadır.
  • Açık artırmada en yüksek teklifi vererek ya da Listele Sat yöntemi ile satılan otomobil için yerine getirilmesi gereken işlemleri ilk olarak tamamlayarak otomobili almaya hak kazanan kullanıcı satış işlemi ekranlarından tüm satış sürecini kolaylıkla takip edebilir, evrak girişlerini yapabilir, ödeme adımlarını gerçekleştirebilir.
  • Alıcı otomobilini teslim aldıktan sonra ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşırsa, ikinciyeni.com’un sunduğu iade garantisi kapsamında otomobili iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunabilir.

Her bir süreçle ilgili detaylı bilgi almak için sıkça sorulan soruları okumaya devam edebilir, hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 22 44 222 no’lu telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Farklı Bir Kullanıcı Adına Açık Artırmaya Katılabilir miyim?

ikinciyeni.com'da başkası adına açık artırmaya katılabilir ve otomobil satabilirsiniz. Tek yapmanız gereken otomobilini satacağınız kullanıcı adına bir alt hesap oluşturmak ve ruhsat bilgilerini eklemek.

Minimum Fiyat Nedir?

ikinciyeni.com’dan otomobilini satışa çıkaran kullanıcılar, açık artırmada verilen teklif tutarı belirli bir bedelin üzerine çıkmadan otomobilini satmak istemeyebilir. Bu nedenle ikinciyeni.com, satıcılara otomobillerini satmak istedikleri minimum fiyatı belirleme imkanı sunar. Açık artırma sırasında otomobile gelen teklifler satıcının belirlediği minimum fiyata ulaşmazsa otomobil satılmaz, satıcı bilgilendirilir.