İkinciyeni.com

Açık Artırma ile Nasıl Araç Satarım?

“Açık Artırma” yönteminde satışa çıkan aracınızı inceleyen kullanıcılar, dilerlerse aracınıza teklif verebilir ve teklif süreci bittiğinde de en yüksek tutarı teklif eden kullanıcı, aracınızın yeni sahibi olmaya hak kazanır.

 

“Açık Artırma” sisteminde minimum satış tutarı belirleyebilirsiniz. Eğer alıcıların teklifi bu tutara ulaşmazsa aracınızı satmak zorunda kalmazsınız. Ancak yine de teklif edilen son fiyat ile ilgili bilgilendirilirsiniz. Eğer aracı bu son teklif edilen fiyattan satmak isterseniz teklifi veren alıcı, onayınızdan sonra aracı alabilir.

 

Araç Açık Artırmaya Çıkmadan Önceki Süreç Nasıl İşler?

ikinciyeni.com aracılığı ile araç satabilmek için ilk olarak üye olmanız gerekir. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra satışa çıkarmak istediğiniz aracı, yapay zeka destekli algoritmamız akıllı fiyatlama motoru Carwizz aracılığı ile fiyatlamalısınız. Fiyatlama sırasında Carwizz, size çeşitli sorular sorar ve bunların cevabına uygun olarak bir piyasa satış fiyatı öngörüsünde bulunur.

 

Carwizz işlemini bitirdikten sonra nihai satış fiyatı belirlenebilmesi ve ekspertiz işlemleri için randevu almanız gerekir. Randevuya aracınızın ruhsatı ve yedek anahtarı ile gitmeniz yeterlidir. Fiyatlama işlemi sonucunda aracınız ile ilgili bir satış öngörüsü sunulur ve açık artırmaya katılabilmeniz için minimum fiyat belirlemeniz gerekir. Başlangıç fiyatının, satış öngörüsünün üzerinde olmaması gerekir.

Açık Artırma ile Araç Satışı Nasıl Olur?

Aracın ihale başlangıç fiyatını belirledikten sonra ihale süreci başlar. En yüksek teklifi veren kullanıcı, aracınızın yeni sahibi olur. Aracınızın satışı için vekaletname vermek ya da ücretin hesabınıza iletilmesini sağlamak gibi tüm işlemleri profiliniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Minimum Fiyat Nedir? Teklifler Minimum Fiyata Ulaşmazsa Ne Olur?

ikinciyeni.com’da aracınızı Açık Artırma yöntemiyle satışa çıkardığınız zaman belirleyebileceğiniz minimum fiyat, ihalenin istediğiniz tutarın altında bitmesi durumunda devreye girer ve aracın satışının gerçekleşmesini engeller. Açık artırma sırasında araca gelen teklifler, belirlediğiniz minimum fiyata ulaşmazsa konu hakkında bilgilendirilirsiniz. İsterseniz minimum fiyatı geçmese bile son teklifi dikkate alarak aracı satabilirsiniz.