Açık Artırma ile Nasıl Araç Satarım?

“Açık Artırma” yönteminde aracınız kullanıcılar tarafından değerlenir ve en yüksek teklifi veren kullanıcı, satın almaya hak kazanır. Burada “Minimum Fiyat” özelliğimizden de yararlanabilirsiniz. Bu sistemde alıcılar, açık artırma sonucunda sizin belirlediğiniz fiyata ulaşamazsa araç satılmaz. Ancak yine de son fiyat ile ilgili bilgilendirilirsiniz. Eğer aracı son fiyattan satmak isterseniz onayınızdan sonra teklifi veren alıcı, aracı alabilir.

ikinciyeni.com’da Araç Açık Artırmaya Çıkmadan Önceki Süreç Nasıl İşler?

ikinciyeni.com aracılığı ile araç satabilmek için ilk olarak üye olmanız gerekir. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra satışa çıkarmak istediğiniz aracı, akıllı fiyat algoritmamız olan Carwizz aracılığı ile fiyatlamalısınız. Fiyatlama sırasında Carwizz, size çeşitli sorular sorar ve bunların cevabına uygun olarak yaklaşık bir piyasa satış fiyatı belirler.

Carwizz işlemini bitirdikten sonra değerleme ve ekspertiz işlemleri için randevu almanız gerekir. Randevuya aracınızın ruhsatı ve yedek anahtarı ile gitmeniz yeterlidir. Değerleme işlemi sonucunda aracınız ile ilgili bir satış öngörüsü sunulur ve açık artırmaya katılabilmeniz için minimum fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Başlangıç fiyatının, satış öngörüsünün üzerinde olmaması gerekir.

Açık Artırma ile Araç Satışı Nasıl Olur?

Aracın ihale başlangıç fiyatını belirledikten sonra ihale süreci başlar. En yüksek teklifi veren kullanıcı, aracınızın yeni sahibi olur. Aracınızın satışı için vekaletname vermek ya da ücretin hesabınıza iletilmesini sağlamak gibi tüm işlemleri “Kolay Satış Sistemi” aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Minimum Fiyat Nedir? Teklifler Minimum Fiyata Ulaşmazsa Ne Olur?

ikinciyeni.com’da aracınızı Açık Artırma yöntemiyle satışa çıkardığınız zaman belirleyebileceğiniz minimum fiyat, ihalenin istediğiniz tutarın altında bitmesi durumunda devreye girer ve aracın satışının gerçekleşmesini engeller. Açık artırma sırasında otomobile gelen teklifler, belirlediğiniz minimum fiyata ulaşmazsa konu hakkında bilgilendirilirsiniz. İsterseniz minimum fiyatı geçmese bile son teklifi dikkate alarak aracı satabilirsiniz.

Tüm fiyatlar KDV dahildir.