İkinciyeni.com

Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

1. Bu sitenin sahibi Çelik Motor Ticaret A.Ş.(“İkinciyeni”)’dir. http://www.ikinciyeni.com web sayfasını (“SİTE”) ziyaret ederek site kullanım şartlarının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı; aşağıda sayılanlarla sınırlı olmaksızın belirtilen tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, belirtilen bu hususlar ile ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi açıkça beyan ve taahhüt etmiş oluyorsunuz.

2. İkinciyeni’nin yazılı onayı olmadan, doğrudan veya dolaylı olarak aynen ya da başka bir şekilde Site’nin içeriği dağıtılamaz, iletilemez, değiştirilemez, kopyalanamaz, görüntülenemez, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, işlenemez veya başka bir şekilde kullanılamaz.

3. Site’de yer alan ya da Site aracılığı ile verilen bilgiler, herhangi bir şekilde tavsiye olarak kullanılmamalıdır. İkinciyeni bu sitedeki tüm bilgilerin doğru olması için gerekli tüm gayreti göstermektedir ancak tüm bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Kullanıcılar, Site’de yer alan bilgileri teyit ettirmelidirler. İkinciyeni istediği zaman, önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın site içeriğindeki tüm bilgileri değiştirme hakkını saklı tutar.

4. Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin, programların vs. kullanılması sebebiyle doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan İkinciyeni sorumlu değildir.

5. Başkalarının Site’yi kullanımını kısıtlanamaz, engel olunamaz ve Site’nin veya Site’yi kullanılabilir hale getirmek için kullanılan sunucu veya ağların işletimine müdahale edilemez, Site'ye, zararlı program, yazılım, kod ve benzeri materyal gönderilemez.

6. Bilgisayar donanımınızı etkileyen virüs saldırılarından ve Site’den edindiğiniz bilgilere istinaden oluşan kayıp ve hasarlar dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Site’ye erişiminiz ve Site’yi kullanımınıza ilişkin olarak doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek zararlardan İkinciyeni sorumlu değildir.

7. Site kullanıcıları, web sitesi çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya araç kullanmayacaklarını, siteye yetkisiz olarak bağlanmayacaklarını ve işlem yapmayacaklarını, diğer internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşmayacaklarını veya bunları kullanmayacaklarını kabul ederler.

8. Site’de, bu siteden tamamen bağımsız ve İkinciyeni’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişilere ait başka web sitelerine linkler bulunabilir. İkinciyeni bu sitelerde bulunan bilgilerinin doğruluğu garanti etmez. Bu linkler vasıtasıyla erişilen web sitelerinden sunulan hizmetler/ürünler veya bunların içeriği hakkında İkinciyeni’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcının bu internet sitelerine erişimi tamamen kendi sorumluluğunda ve İkinciyeni’nin izni dışındadır.

9. İkinciyeni, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon araması ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkına sahiptir. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle İkinciyeni’nin, kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Kullanıcı, her zaman sebep göstermeksizin İkinciyeni’ye yazılı bildirimde bulunarak bu izni geri almaya yetkilidir.

10. Bu sitenin sunumu ve tüm içeriği T.C. Mevzuatı ve fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunmakta olup, bu sitedeki tüm ticari markalar, logolar, ikonlar, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, alan adı, genel görünüm ve hizmet işaretleri başta olmak üzere, sayılanlarla sınırlı olmaksızın yayınlanan tüm bilgi ve veriler İkinciyeni veya lisans veren veya marka sahiplerine aittir. Bunlar, sahiplik durumuna göre, İkinciyeni veya lisans veren veya marka sahiplerinin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde işlenemez, kopyalanamaz, iletilemez, yayılamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullanılamaz ve kalıcı olarak indirilemez. Aksi uygulamalar hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. İkinciyeni’nin yasalardan kaynaklanan tüm hakları saklıdır.

11. Bu sitede yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai ve hukuki takibata neden olacaktır.

12. Site’de sunulan hizmetler, ikinciyeni tarafından Kullanıcı’ya otomobil satma taahhüdünde bulunulduğu anlamına gelmez. Kullanıcı, ikinciyeni’nin kendisine otomobil satma zorunluluğunun bulunmadığını, otomobil satma kararının sadece ikinciyeni’ye ait olduğunu, otomobil satışının tamamlanması için İkinciyeni’nin onayının bulunması gerektiğini, İkinciyeni ile otomobil satış sözleşmesinin ayrıca yapılacağını ve ancak bu otomobil satış sözleşmesinin karşılıklı imzalanması ile otomobil satışının yapılabileceği, sebebi ne olursa olsun İkinciyeni’nin otomobil satmaması, otomobil satışına onay vermemesi ve/veya otomobil satış sözleşmesini imzalamaması halinde herhangi bir hak, alacak ve/veya zarar tazmini talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

13. İkinciyeni, herhangi bir anda ve zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak Site’yi, içeriğini, site ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün ve bilgileri, güncelleme, değiştirme, geçici veya sürekli olarak durdurma, sonlandırma ve kapatma, "Kullanım Şartları" nı değiştirme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir. Bu nedenle “Kullanım Şartları” sayfası düzenli olarak takip edilmelidir. İkinciyeni, Site’ye erişimin kesintiye uğramasından, Site’nin geçici olarak ya da tamamen kapatılmasından doğacak zararlardan sorumlu değildir.

14. Site kullanıcıları, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, kullanıcılar ihtilafın çözümünde İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.