İkinciyeni.com

Hemen Al Yöntemi ile Nasıl Araç Alabilirim?

“Hemen Al” yöntemi ile size sunulan araçları, sistem tarafından belirlenen ihale süresi içerisinde satın alabilirsiniz. Bunun için satış sayfasında yer alan araçlardan birinin “Satın Al” butonuna ilk tıklayan olmanız ve cep telefonunuza SMS ile gelen onay kodunu sisteme girmeniz yeterlidir.

 

Tabii ki Açık Artırma yönteminde olduğu gibi Hemen Al yönteminde de aracı satın alabilmeniz için öncelikle ikinciyeni.com’a üye olmanız gerekir.

 

“Hemen Al” yöntemi ile araç satın alabilmek için ikinciyeni.com’da provizyonunuzun bulunması gerekir. Eğer provizyonunuz yoksa satın alma işleminden önce kredi kartınız ile provizyon ücretini ikinciyeni.com hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Provizyon talep edilmesinin nedeni ise adil bir satış ortamını sağlamak ve manipülasyonun önüne geçmektir.

Nasıl Provizyon Tanımlarım?

Hesabım kısmına tıkladıktan sonra karşınıza kişisel sayfanız çıkacaktır. Burada “Provizyon Ekle” seçeneğine tıklayarak kredi kartınız vasıtasıyla hesabınıza provizyon tanımlayabilir ve dilediğiniz arabayı “Hemen Al” yöntemiyle satın alabilirsiniz.

“Hemen Al” Yönteminde Satış Süreci Nasıl İlerler?

       “Satın Al” butonuna tıklayarak beğendiğiniz aracı satın almaya hak kazandıysanız hesabınızdaki “Aldıklarım” bağlantısına tıklayıp satış sonrası işlemlere başlayabilirsiniz.

        Nakit, kredi kartı ya da kredi ile ödeme yöntemlerinden birini seçtikten sonra işleminize devam edebilirsiniz. Ayrıca birden fazla ödeme yöntemini aynı anda kullanabilirsiniz. Örneğin aracın ücretinin bir kısmını nakit, bir kısmını ise kredi kartı ile ödemeniz mümkün. Kredi kartı ile ödeme seçeneğine tıkladığınızda vade sayısını seçip taksit tutarlarını görebilirsiniz. 

       Bir sonraki adımda noter işlemlerine ulaşırsınız. Burada yer alan örnek vekaletnameyi doldurup notere gitmeniz ve vekaletname çıkarmanız gerekir. Çıkardığınız vekaletnamenin fotoğrafını sisteme aktardıktan sonra plaka değişikliği talebinizi de ekibimize iletebilirsiniz.

       Son sayfada, satın aldığınız araç için sunulan teslimat seçeneklerine ulaşırsınız. Bu adımla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için Lojistik ve Teslimat sayfamızı inceleyebilirsiniz.

       Noter ücreti, satış ve devir işlemleri, banka kredisi, satış vekaletnamesi ve sigorta işlemleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarına “Kolay Satın Alma Süreci Nedir?” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

       Dilerseniz satın aldığınız aracı Lojistik Hizmeti ile istediğiniz lokasyona da getirtebilirsiniz.

 

“Hemen Al” ile Yapılan Satın Alma İptal Edilebilir mi?

“Hemen Al” yöntemi ile araç alma talimatınız, üyelik sözleşmesinde de görebileceğiniz gibi sizin için bağlayıcıdır. Araç alımını iptal etmeniz durumunda, provizyon bedeli olarak bloke edilen tutar sizden tahsil edilir ve iade edilmez.

“Hemen Al” ile Alınan Araçlar İade Edilebilir mi?

ikinciyeni.com üzerinden satılan tüm araçlar, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından onaylanmış ekspertiz firmaları tarafından incelenir. Eğer satın alma sayfasında gördüğünüz hasar ya da eksiklik dışında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız aracı iade edebilir ya da değer kaybı için tazminat talep edebilirsiniz. İade süreçleri ile ilgili detaylı bilgi için iade koşullarını kontrol etmeniz gerekir.

 

Tüm fiyatlara KDV dahildir.