VOLVO Araç Özellikleri ve Tarihçesi

İlk otomobilleri ÖV4 ve PV4 ile 1927 yılında İsveç'te başlayan Volvo'nun otomobil üretimi yolculuğu bugün dünyanın farklı ülkelerinde farklı modelleri ile devam ediyor. En bilinen özelliği güçlü ve emniyetli araçlar üretmek olan Volvo, emniyet konusunda öncü otomobil markalarının başında geliyor. 1959 yılında üç noktadan bağlantılı ilk emniyet kemerini bulan markanın bu buluşu, bugün araç kullanan herkes tarafından kullanılıyor. Volvo, aynı zamanda çevreci buluşları ile de otomobil sektöründe uzun yıllardır etkili oluyor. 1976 yılında araçlarında kullanmaya başladığı ve zararlı atıkları %90 oranında azaltan Lambda Sond teknolojisi, bugün birçok araçta kullanılmaya devam ediyor. "Volvo nasıl kuruldu?" ve "Volvo nasıl bir araba?" sorularının yaklaşık yüz yıllık cevabı da bu güvenlik teknolojilerinde yatıyor. Volvo, kimi zaman reklam kampanyası bütçesini eksilterek bu kaynağı, araçların güvenlik testlerine de aktarabiliyor. Volvo fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz bir Volvo fiyat listesi gördüğünüzde markanın sunduğu can güvenliğinin aslında büyük meblağlara karşılık gelmediğini de görebiliyorsunuz.

Kuzeyin sosyal yaşam geleneği olan insanı konunun merkezine yerleştirme ve onun ihtiyaçlarına göre hareket etme kültürü, Volvo araçlarında da göze çarpıyor. Bu yüzden bir Volvo sahibinden tavsiye alırken yüksek ihtimalle duyacağınız kelimelerin arasında güven ve konfor, en önlerde yer alıyor. Volvo Türkiye pazarında da uzun zamandır oldukça yoğun biçimde rağbet görüyor. 2014 yılında İngiltere'nin ardından Avrupa'da en çok büyüme oranının yakalandığı ülkemizde Volvo araba modelleri oldukça beğeniliyor. Volvo araba içindeyken rahat ve keyifli bir ruh hâli içinde olmanın gün içindeki sürüşlerde önemli bir fark yarattığına inanıyor. Güvenliğin öncelikli olduğu markada sürüş zevkinin artmasını sağlayacak şekilde araç içi konfora da önem veriliyor. Bu yüzden Volvo teknik özellikleri de araç içindeki aksesuarları da konforunuzu baz alarak tasarlıyor. Otomobil kullanırken bundan memnun kalmanız için çalışan marka, bu memnuniyetin koltuklardan başladığına inanıyor ve koltuk tasarımına bu yüzden önem veriyor. Volvo s60 ve Volvo xc90 gibi yeni nesil Volvo araçlarının yeni ön koltukları, konforun yanında modern ve şık İskandinav tarzı tasarımı da yansıtıyor. Özellikle arka koltuklardaki yolcular için ek bacak alanı sağlayan ince aralıklar, kullanıcılarına bambaşka bir konfor sunuyor.

Ülkemizdeki kur dalgalanmasından dolayı Volvo kampanya yapsa da sıfır araçlar kadar ikinci el Volvo araçlar da ülkemizde ciddi ilgi görüyor. Volvo'nun sahip olduğu güvenli araç algısı sayesinde araçların ikinci el piyasası da her dönem canlılığını koruyabiliyor. Fakat Volvo ne kadar güvenli olsa da ikinci el piyasası her araç için tedirgin edici olabiliyor. ikinciyeni.com ise bu güvensizliği ortadan kaldırmak için TÜV ve TÜV SÜD gibi büyük kuruluşlarla iş birliği yaparak satın alacağınız araç için ayrıntılı bir ekspertiz raporu sunuyor. Bilindiği gibi aracın bulunduğu şehir de ikinci el araç alırken büyük önem taşıyor. ikinci el araç aranırken İnternet aramaları, Volvo ikinci el İstanbul ya da Volvo ikinci el İzmir gibi değişkenler ile yapılabiliyor. Fakat ikinciyeni.com Türkiye'nin dört bir yanındaki araçlar için şehir fark etmeksizin ekspertiz raporu, 7 gün içinde iade gibi farklı hizmetler sunuyor. "Volvo s60 alınır mı?" ve "Volvo s40 alınır mı?" gibi soruların cevabı ise genelde yakıt tüketimi ile alakalı oluyor. Yakıtın pahalı olduğu ülkemizde araç alırken dikkat edilen hususların başında yakıt tüketimi geliyor. Örneğin Volvo v40 yakıt tüketimi ya da Volvo xc90 yakıt tüketimi, araçların modellerine göre değişiyor. Volvo v40 1.6 D2 modeli kilometrede 19 kuruş yakarken 1.6 T4 modeli ise 38 kuruş yakabiliyor. Tasarım, konfor ve güvenlik özelliği ile öne çıkan Volvo v40, Volvo s60, Volvo s40 ve daha birçok Volvo ikinci el araba ikinciyeni.com internet sitesinde sizleri bekliyor. ikinciyeni.com otomobil sat ve ikinciyeni.com otomobil al seçenekleri, sitenin açık artırmalarına katılmadan araç sahibi olmanızı kolaylaştırıyor.