VOLKSWAGEN - POLO

 

Almanca’da “Halkın Arabası” anlamına gelen Volkswagen, 1937 yılında Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliğine kurdurulan otomobil firmasıdır. O yıllarda süregelen savaşlar sebebiyle yalnızca orduya hizmet eden VW, tüm sanayi gücünü füze üretimi için devlete devretti. II. Dünya Savaşı sırasında hava koşulları sebebiyle ürettiği hava soğutmalı motor dünyada bir ilkti.

 

1950’li yıllarda otomobil üretimi konusunda dünyanın en iyisi haline gelen VW; Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Seat, Lamborghini ve Skoda gibi global markaları bünyesine kattı. Markalaşma yolunda belirlenen ve Almanca’da araba anlamına gelen “Das Auto” sloganı firmanın yalnızca araba ürettiğini ve Alman menşeli olduğunu anlatmak için seçildi.

 

Geçmişten Günümüze Polo

 

1975 yılına gelindiğinde VW, ilk Polo’yu piyasaya sürdü. Mk1 olarak sunulan ilk Polo araba; 895 cc, 1093 cc ve 1272 cc olarak 3 farklı motor hacmine sahipti. Mk2 ve Mk3’ün ardından 6N2 ortaya çıktı. Kasanın, silindir hacminin ve motor seçeneklerinin radikal olarak değiştirildiği model ise Mk4’tü. Mk4’ün ardından 9N3, Mk5 - 6R kullanıcılara sunuldu. Bluemotion, 3 silindirli ve atmosferik motorlarıyla oldukça ilgi gören Mk5 - 6R ile VW, mavi hareket adını verdiği düşük emisyon projesini sürdürmeye başladı. Volkswagen, Mk5 - 6R’nin ardından ortaya çıkan Mk5 - 6C ile 1.0 75 hp, Polo 1.2 TSI 90 hp ve Polo 1.4 Dizel 3 silindirli modelleri tanıttı.

 

Kusursuz İç ve Dış Tasarım: Polo 2019

 

Genişletilen iç tasarım özelliklerinin yanı sıra Trendline, Comfortline ve Highline seçenekleriyle piyasaya sunulan 2019 Polo, birçok yeni özellikle kullanıcıyı etkileyecek gibi duruyor. Trendline; composition colour radyo, MP3 çalar, çok fonksiyonlu direksiyon, ön kol desteği, otomatik yanan kısa farlar ve LED gündüz sürüş farları ve start/stop sistemi gibi özelliklerle karşımıza çıkarken Comfortline ise; park mesafe sensörleri, görsel park desteği, otomatik yanan kısa farlar, LED gündüz sürüş farları, 15" Sassari alüminyum alaşımlı jantlar ve ikincil çarpışma freni seçeneklerini sunuyor.

 

Serinin son modeli Highline’ı incelediğimizde ise karşımıza composition media radyo, MP3 çalar, Bluetooth cep telefonu bağlantısı, klimatronik (çift bölgeli tam otomatik klima), LED stop lambaları, 16" Las Minas alüminyum alaşımlı jantlar, ön sis farları ve entegre statik dönüş farları özellikleri çıkıyor.

 

Renk seçenekleri incelendiğinde; Opak Saf Beyaz, Opak Uranüs Grisi, Opak Parlak Kırmızı, Opak Siyah, Opak Derin Mavi, Metalik Gümüş İnci, Metalik Resif Mavi, Metalik Tropik Turuncu, Metalik Fildişi Gri, Metalik Kurşun Grisi, Metalik Refleks Gümüş ve Sedefli Derin Siyah seçeneklerini görüyoruz. Geçmiş modellere göre sensörler, farlar ve jantlarda değişiklikler içeren 2019 Polo, Volkswagen severleri memnun edecek gibi görünüyor.

 

Herkese Göre İkinci El Volkswagen Polo

Volkswagen Polo ikinci el fiyatları, alıcısını ve satıcısını İkinci Yeni ile memnun ediyor. Uzmanlarımız tarafından incelenen araç ekspertiz raporunda araç, satışa uygun bulunursa piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır ve satışa sunulur. Ayrıca alıcıyı memnun etmek ve fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için provizyon bedeli bankanız tarafından bloke edilir. Böylece sahte fiyat artırımı yapılarak aracın fiyatı yükseltilemez.