VOLKSWAGEN - PASSAT

 

Alman otomobil devi Volkswagen, 1937 yılında Alman Otomotiv Birliği tarafından kuruldu. Güç, sağlamlık ve prestij açısından tüm dünyada olumlu bir imaja sahip olan Volkswagen, ilk kurulduğu zamanlarda savaş döneminde olunduğundan ordu için çalıştı. Hitler dönemi Almanya’sı, otomotiv üretiminin sanayi gücünü etkileyeceğini bildiğinden otomobil üretimini destekledi ve böylece Volkswagen daha da popülerleşti.

 

1973’ten Günümüze Alize Rüzgarları

 

1967 yılında lansmanı yapılan ve ilk olarak 1973 yılında satışa sunulan Volkswagen Passat, 52 yıllık bir geçmişe sahip. Arka kısmı yatık ve spor araba klasmanına giren B1’in ardından, B2’yi satışa sundu. B2 platformu; dikdörtgen farlara sahip, geniş bir iç tasarımı olan bir araçtı. Ardından gelen üçüncü kuşak Passat’ta yapılan en büyük değişiklik ise B2’nin aksine yapılan yuvarlak tasarımıydı. Böylece yeni Passat daha modern bir görünüme kavuşmuş oldu. Sürücü ve yolcu hava yastığı, radyatör ızgarası ve dizel motor gibi yenilikçi özellikler ise B4 ile geldi. Yuvarlak hatlar, eğik ön cam, alt tasarım gibi özelliklerin birleşimiyle oluşturulan Passat B5 ise 0,27 Cw’lik rüzgar direnci katsayısına sahipti. Senelerdir kullanılan yumuşak hatların değişimi de B6 ile oldu. Yatay motor yerleşimine sahip olan B6, çoğu tüketici tarafından beğenilmedi. Volkswagen daha sonrasında CC, Mark 7 ve 8 modellerini piyasaya sürdü.

 

Görmek İstediğiniz Gibi: Passat 2019

 

Son nesil Passat 2019; dış tasarım, iç tasarım, LED matrix farlar, dijital gösterge paneli ve yarı otonom sürüş asistanı gibi detaylarla dikkat çekiyor. Hem modern hem de klasik görünümüyle kusursuz bir uyum yaratan son nesil Passat, motor ve donanım seçenekleriyle de ön plana çıkıyor.

 

Passat’ın sahip olduğu özellikler; LED farlar ve LED gündüz sürüş farları, 8" renkli dokunmatik ekranlı radyo, renkli ekranlı yol bilgisayarı, 16" Aragon alüminyum alaşımlı jantlar, anahtarsız çalıştırma sistemi ve uzaktan kumandalı merkezi kilittir. Business modelde ise; bel destek ayarı, hız sabitleyici, 3 bölgeli tam otomatik klima sistemi ‘klimatronik’, LED ön sis farları ve statik dönüş farları, 17" London alüminyum alaşımlı jantlar mevcuttur. Serinin son modeli olan Passat Elegance ise; LED ‘Matrix’ ön dinamik dönüş farları, LED ‘High’ stop lambaları ve dinamik arka sinyal lambaları, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 18" Dartford alüminyum alaşımlı jantlar, 14 yönlü elektrikli ayarlanabilir ön koltuklara sahip.

 

Yeni modeller; Opak Saf Beyaz, Opak Uranüs Grisi, Opak Tornado Kırmızı, Metalik Refleks Gümüş, Metalik Pirit Gümüş, Metalik Terrarossa Kahve, Metalik Okyanus Mavisi, Metalik Yarış Mavisi, Metalik Mangan Gri, Metalik Deniz Kabuğu Beji, Sedefli Oryx Beyaz ve Sedefli Derin Siyah renklerine sahiptir. Yeni Passat çok beğenilen özellikleriyle daha çok tercih edilecek gibi görünüyor.

 

Volkswagen Passat İkinci El Avantajları

 

İkinci el Volkswagen Passat fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık arttırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.