VOLKSWAGEN - JETTA

 

İkinci Dünya Savaşı’nın hazırlık sürecinde Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından kurdurulan Alman otomotiv devi Volkswagen, ‘halkın arabası’ anlamına gelmektedir. Alman savaş gücünü artırmak amacıyla 1940 yılından sonra tüm sanayi gücü ordunun eline verildi. “Biz teknoloji üretiriz, diğerleri uygular” mottosunu ispat edercesine ilk hava soğutmalı motor sistemi o yıllarda geliştirildi. Günümüzde hala hava soğutmalı motor sistemleri kullanılıyor.

 

Volkswagen Golf’lerin Sedan Modeli VW Jetta

 

Volkswagen Golf arabaların sedan modelleri olarak üretilmeye başlayan Jetta, Avrupa ve Türkiye’de Volkswagen Bora adıyla biliniyordu. 2006 yılında Jetta ismine dönen model, yeni motor seçenekleri ve yeni donanımlar ile Avrupa’daki ailelerin vazgeçilmez otomobili olmayı başardı. 2011 VW Jetta günümüzdeki modele en yakın çizgilerine kavuştu. Daha keskin hatlar ile kullanıcı beğenisini kazanmayı başardı. Son olarak üretilen Jetta 2017 kasasında büyük değişikler yapmasa bile iç aksamını en modern görünüme kavuşturmayı başardı. Ayrıca ön konsoldaki yol bilgisayarı ve mobil telefon arayüzü ile iç tasarımda farklılıklar yaratıldı. Kör nokta uyarı sistemi ile de sollamalarda sizi ve ailenizi güvende tutan bir sistem eklendi.

 

Volkswagen Jetta 1.2 TSI motorun Euro6, Jetta 1.4 TSI motorun ise Euro5 olduğunu vurgulamak gerekiyor. Aile arabası olarak tercih edildiği için genellikle 1.2 modelleri tercih edilen Jetta, daha iyi performans isteyen kullanıcılar için de 1.4 motor seçeneğini bulunduruyor.

 

Dizel ve benzinli tercihinize göre yakıt tüketimi tercih edebileceğiniz Jetta arabalar, her iki modelde de ortalamanın altında yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor. Jetta bagaj hacmi 510 litre ile segmentinin en büyük bagajlarından birine sahip. Aile arabası olarak kullanıyorsanız tüm ailenin bagajını rahatlıkla sığdırabileceğiniz Jetta’ların tercih edilmesinin bir diğer nedeni de budur. Alçak yükleme eşiği ise hayat standartınızı ve konforunuzu artıran bir özellik.

 

Sürüş esnasında yokuş kalkış asistanı ile şehir içindeki yokuşlardan korkmamanızı ve yorgunluk tespit sistemi ile uzun yollardaki güvenliğinizi sağlıyor.

 

 

2019 Jetta Tükiye’ye Gelmiyor

 

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği yeni Jetta, son yapılan açıklamalar neticesinde Türkiye ve Avrupa pazarında yer almayacağını netleştirdi. Bunun nedenleri arasında ilk olarak Jetta’nın Passat ile benzeşmesi gösterildi. Donanım ve konforu Passat ile denkleşen Jetta modeli Meksika’da üretildiği için transfer maliyetlerinin de diğer bir etken olarak belirtildiğini not düşebiliriz. Amerika pazarında yenilenecek olan Volkswagen Jetta 2017 kasanın ülkemiz için son kasa olduğunu üzülerek söyleyebiliriz.

 

Ülkemize daha gelmeyecek olan Volkswagen Jetta ikinci el piyasasının ne olacağı merakla beklenirken, ailelerin en az 11 sene daha ikinci el Volkswagen Jetta satın alacağı öngörülüyor. Bu yüzden Volkswagen Jetta satın almak hala eskisi gibi avantajlı gözüküyor.

 

Volkswagen Jetta İkinci El

İkinci el Volkswagen Jetta fiyatları ve özelliklerini görmek için İkinci Yeni araç sayfamızı inceleyebilir, 24 saat boyunca açık artırmalara katılarak en avantajlı fiyatlara araç sahibi olabilirsiniz. İkinci Yeni’de ihaleye çıkan araçların Çelik Motor tarafından değerleme sistemine alınıyor ve açık artırma süreci sonunda en yüksek teklifi veren kullanıcının otomobili almaya hak kazanıyor. Anadolu Grubu bünyesinde bulunan İkinci Yeni, fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için ihaleye katılacak tüm kullanıcıların kredi kartlarından provizyon bedelini bloke ediyor.