VOLKSWAGEN - GOLF

 

Halkın arabası olarak bilinen Alman otomobil devi Volkswagen markası, İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasına yakın Nasyonel Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından kurdurulmuştur. Savaşın başladığı 1939 yılının Eylül ayından 6 ay sonra fabrikanın tüm üretim gücü parti tarafından savaş endüstrisine kaydırılmıştır. Rusya topraklarındaki soğuk havada arıza çıkaran su soğutmalı motor sistemleri yerine otomobil dünyasının seyrini değiştiren hava soğutmalı motor Volkswagen tarafından üretilmiştir. “Biz teknoloji üretiriz, diğerleri uygular” mottosuyla yola çıkan markanın bunun gibi devrim olarak anılan birçok teknolojisi mevcuttur.

 

40 Yıllık Efsane Volkswagen Golf

 

Volkswagen Golf isminin nereden geldiği hakkında iki görüş mevcuttur. Her ikisinin de tutarlı olması, markanın temellerinin de ne derece güçlü olduğunu kanıtlıyor. Araç isimlerini ünlü rüzgarlardan esinlenerek oluşturan Volkswagen’in; Passat (Alizeler), Jetta (Jet Steam), Bora ve Scirocco modelleri gibi Gulf Stream akıntısından esinlenerek isimlerini belirlediği düşünülüyor. İkinci ihtimal ise Polo ve Derby modelleri gibi spor isimlerinden etkilenerek Golf modelinin isminin belirlendiğidir.

İlk Volkswagen Golf araba, 1974 yılında piyasaya sürüldüğünde beklentiler büyüktü, fakat yine de bu denli bir başarı hayal bile edilemezdi. 40 yılda 7 jenerasyon çıkaran Golf, toplamda 30 milyon adetten fazla sattı. C segmentinin hatchback temsilcisi olan Volkswagen Golf, segmentin en iddialı ve başarılı otomobilleri arasında bulunuyor.

Golf 5 2003-2008 yılları arasında piyasada bulunuyordu. Golf’ün en az satan modeli olarak kayıtlara geçen Golf 5, Volkswagen araçlarının neredeyse tamamında bulunan TSI motorun ilk defa kullanıldığı araç olma özelliği taşıyor.

Golf 6 ise Golf serisinde ‘Start-Stop’ teknolojisinin ve park asistanının ilk defa kullanıldığı model olarak kayıtlara geçiyor.

Golf 7 ile birlikte 40 yılda ortalama olarak her 40 saniyede 1 tane Golf araba satılıyor.

 

2019 Golf Tasarım ve Teknik Özellikler

 

2019 Volkswagen Golf 8 bu yıl iç tasarımı ve tasarruflu modeliyle herkesi kendine hayran bırakıyor. Yeni Golf tamamen makyajlanmış kasası ve yenilenen farları ile eski jenerasyonlarıyla arasındaki teknoloji farkını gösteriyor. Özellikle gençlerin beğenisini kazanan araç, her jenerasyondan sürücünün hayalini süslüyor.

 

Volkswagen yeni Golf 8 sürücünün işini kolaylaştırıyor ve güvenli sürüş için olması gereken her şeyi kullanıcıya sunuyor. Şerit takip sistemi aracınızın şeritten çıkmasını engelliyor. Yorgunluk tespit sistemi uzun yolculuklarda dinlenmeniz için gerekli uyarıları yapıyor. Konsoldaki 6”5’ multimedya ekranda yol bilgisayarı ve radyo gibi aksesuarları dijital olarak kullanabiliyorsunuz.  

Bunların haricinde Golf yeni kasa içerisinde:

 

  • Elektronik Stabilizasyon Programı (ESP),
  • Elektronik Motor Çekiş Kontrolü (MSR),
  • Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar,
  • Elektrikli Ayarlanabilir Sürücü Koltuğu,
  • Hız Sabitleyici (Cruise Control),
  • Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi,
  • Yokuş Kalkış Sistemi gibi özellikler bulunuyor.

 

İkinci El Volkswagen Golf Modelleri İkinci Yeni’de!

Volkswagen Golf ikinci el fiyatları, İkinci Yeni uzmanları tarafından piyasaya uygun değerleniyor. Böylece hem alıcı taraf hem de satıcı tarafın fiyatlardan memnun kalması hedefleniyor. Açık artırmayı kazanan ya da hemen satın alma opsiyonunu kullanan kullanıcı satın alma işlemlerini hemen başlatabilir. TÜV SÜD ekspertiz raporu ile aracın ekspertiz raporunu açık artırmadan önce inceleyebilir ve Anadolu Grubu Çelik Motor güvencesiyle yapılan açık artırmanın heyecan ve keyfini hemen yaşayabilirsiniz.