TOYOTA - COROLLA

1937’de kurulan Toyota Motor’un hikayesi gerçekten enterasan. Tekstil dokuma sektöründe harikalar yaratan baba Sakichi Toyoda’nın oğlu, ABD’den aldığı seri üretim yöntemleriyle araba tutkusunu o yıllarda birleştiriyor.

Günümüzde 340.000’den fazla çalışana sahip olan ve 160’ı aşkın ülkede satış yapan Toyota, ilk gün olduğu gibi şirket felsefesine hep bağlı kalmıştır. Japon kültürünün izlerini de bulabileceğimiz şirket felsefesinde; saygıya ve adalete değer veren, global ile uyum içinde büyüyen bir şirket ile toplumun refahını yükseltmek vardır. İnsan odaklı, insanın yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen Toyota, bu hedefini her an gerçekleştirmeyi başarıyor.

Toyota 1937’den itibaren ürettiği otomobiller ile Japon piyasasına hakim ABD malı arabalara olan talebi çok düşürdü. Kendi ülkesinde yerli üretim otomobillerin yer almasını sağladı. Fakat İkinci Dünya Savaşı’nın başlamasıyla Japonya’da otomobil üretimi sekteye uğradı. Savaş nedeniyle yalnızca arazi araçları üretebildi. Hatta savaş döneminde Kichiro Toyoda yalnızca 200 tane özel otomobil üretebildi. Bu dönemden sonra tekrar ivmelenmek isteyen Toyota, 1947 yılında ‘SA’ tipi binek otomobilleri üretmeye ve buradan ciddi kazanç sağlamaya başladı. Bu dönemin peşinden Japonya ekonomik krizi yaşandı ve diğer tüm Japon markaları gibi Toyota da kapanma noktasına geldi. ABD’nin Kore savaşında yer alması ve bu savaş için Toyota’dan yüzlerce kamyon sipariş etmesi Toyota’nın ayakta kalmasına yardımcı oldu.

Toyota Corolla’nın Mazisi

Toyota Corolla’nın ilk modeli, 1966’nın Kasım ayında piyasada boy gösterdi. Hapon ekolünün devamı olarak diğer Japon otomobillere benzeyen Toyota Corolla; sedan, coupe ve station wagon kasa tiplerinde kullanıcılara sunuldu.

Bu ilk jenerasyondan memnun kalan Toyota, 1970-1974 yılları arasında dünyanın en çok satan otomobili unvanını kazanan ikinci jenerasyon Toyota Corolla E30 modelini çıkardı. 1.4 ve 1.6 Toyota Corolla arabalar ilk olarak bu model ile tanıtıldı. Corolla E70 beş ileri otomatik vites ile üçüncü jenerasyonda da fark yarattı. Dördüncü nesil Toyota Corolla ise dizel motor ile yine kendisinden söz ettirmeyi başardı. Bundan sonraki aracın tasarımını oturtan Toyota tasarımcıları, bu süreçte Toyota Corolla efsane kasa ve Toyota HB modellerini üretti. Son dönem üretilen Toyota Corolla Hybrid modelleriyle de efsane olarak anılmaya devam ediyor.

2019 Toyota Corolla Hybrid Özellikleri ile Baş Döndürüyor

Yeni Toyota Corolla Hybrid, geliştirilmiş süspansiyon sistemi ile konforlu sürüşün tadını çıkarmanızı sağlıyor. Ayrıca bu konforu 1.8 litre benzinli hibrit sistemi ile düşük yakıt tüketerek yaşamanıza olanak tanıyor.

Yeni kokpiti sürüş güvenliğini odak noktasına alarak kolay kullanım sağlayan Corolla aksesuarlar ile donatılmış. Geri görüş park kamerası Toyota Touch® 2 multimedya sistemine, 8" renkli dokunmatik ekran kullanarak ulaşabiliyorsunuz. Kablosuz şarj ünitesi ile akıllı telefonunuzun şarjını kablolar ile uğraşmadan şarj edebiliyorsunuz. Toyota Corolla 2019 Safety Sense özelliği ise sürücü, yolcu ve yayaların güvenliği için özel olarak düşünülmüş ve yazılımı tamamlanmıştır. 2019 kasa Toyota Corolla jant olarak alüminyum 17” ve 16” jantları kullanmaktadır. Yeni Toyota Corolla motor özellikleri:

 

  • Birleşik yakıt: 3.5 - 3.8 lt/100km
  • Maksimum Güç: HYBRID üst sınır 121 PS
  • 0-100 km hızlanma: 11 sn
  • Elektrik motoru: 53Kw 163 Nm tork
  • Benzinli motor: 98 PS 142 Nm tork
  • Maksimum hız:180 km/sa

 

Toyota Corolla İkinci El Güvencesi İkinci Yeni’den!

İkinci el Toyota Corolla fiyatları ve özelliklerini görmek için İkinci Yeni araç sayfamızı inceleyebilir, 24 saat boyunca açık artırmalara katılarak en avantajlı fiyatlara araç sahibi olabilirsiniz. İkinci Yeni’de ihaleye çıkan araçların Çelik Motor tarafından değerleme sistemine alınıyor ve açık artırma süreci sonunda en yüksek teklifi veren kullanıcının otomobili almaya hak kazanıyor. Anadolu Grubu bünyesinde bulunan İkinci Yeni, fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için ihaleye katılacak tüm kullanıcıların kredi kartlarından provizyon bedelini bloke ediyor.