TOYOTA Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Dünyanın en büyük otomotiv firmalarından biri olan Toyota, Japonya merkezli olup, dünyanın her yerinde trafikte boy gösteren klasikleşmiş modellere sahip olan bir kuruluş olarak ön plana çıkıyor. Toyota modelleri, birçok araç kullanıcısı tarafından en çok satın alınan otomobiller arasında yer alıyor. Kullanıcılarının hayranlıkla kullandıkları Toyota modelleri, 1937 yılından bugüne otomotiv sektöründe ağırlığını koruyor.

Her bütçeye uygun fiyat aralıklarında sunulan marka, bayilerin düzenledikleri Toyota Tanıtım Günleri ve Toyota Kampanya Günleri ile araç sahibi olmak isteyen kullanıcılara Toyota ailesine katılmaları için avantajlar sunabiliyor. Markanın efsaneleşen modelleri arasında yer alan Toyota Auris, kullanıcılarına sadece bir araç değil; aynı zamanda bir tarz sahibi olma şansını aynı anda veriyor. Sahip olduğu motor ve donanım kalitesi düşünüldüğünde Toyota fiyat olarak, kaliteli bir araca sahip olmak için büyük meblağların gözden çıkarılması gerektiği anlayışını da sarsıyor. Bu doğrultuda kullanıcılara sunulan Toyota fiyat listesi, farklı bütçeler için farklı otomobil seçeneklerini Toyota severlere sunabiliyor.

Her dönem popülaritesini artıran ve trafikte sıkça karşılaşabileceğiniz, markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Toyota Corolla, her yıl yenilenen tasarımı ve donanımı ile Toyota severlerin vazgeçemediği otomobillerin başında yer alıyor. Son modeli dâhil Toyota Corolla 2016 modelleri, Toyota 2. el araç piyasasında her zaman alıcı bulabilen sayılı otomobiller arasında yer alıyor. Auris ve Corolla gibi tüm dünyadan beğeni toplayan modellerinin yanında Toyota Yaris, araç teknolojilerinde devrim niteliğinde bir model olarak her yıl takip edilen otomobiller arasında ön plana çıkıyor.

Birçok araç kullanıcısının öncelikli olarak tercih ettiği marka Toyota, filo indirimi ile de iş yerlerine avantajlar sağlıyor. Araç satın almaktansa kiralamayı öneren marka bu anlamda da öncü bir kuruluş olarak rakiplerinden sıyrılıyor. Elektrikli araç üretimine ilk geçen markalar arasında bulunan Toyota, hibrit modellerinin tasarımı ve teknolojisi ile ne kadar büyük bir otomobil firması olduğunu bir kez daha kanıtlamış bulunuyor. Bu anlamda insanların gözlerini üzerinden alamadıkları Toyota C-HR, keskin ve kışkırtıcı dış dizaynı; son teknoloji ile donatılmış ve konforlu iç dizaynı ile hibrit araçlar arasında adeta parlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan tasarımlara sahip Toyota, Türkiye araç piyasasında da oldukça önemli bir yere sahip bulunuyor. Kullanıcılara sunduğu uygun fiyat aralıkları ile Toyota, ikinci el araba pazarında da aktif alım satım yapabilen markalar arasında yer alıyor. Birçok model seçeneği ile Toyota ikinci el fiyatları, araç modeline, donanımına ve araç yaşına göre farklılık gösteriyor. Sıfır otomobil piyasasında önemli bir satış grafiğine sahip olan marka, aynı başarıyı ikinci el araba piyasasında da sürdürüyor. İkinci el araç piyasası incelendiğinde, Toyota ikinci el pikap, Toyota ikinci el C-HR, Toyota ikinci el Auris ve Toyota ikinci el Corolla modelleri en çok satılan ve alınan otomobiller arasındaki yerini her dönem korumayı başarıyor.

Toyota, teknik özellikler açısından sınıfında önemli bir yere sahip bulunurken; araçlarında Japon teknolojisini sergilemeye devam ediyor. Toyota, tek kişilik araç olarak ürettiği elektrikli modellerinden biri olan COMS modeli ile de ulaşımda fark yaratan teknolojilerini sevenlerinin deneyimine sunuyor. Bu anlamda Japonya'nın teknoloji eşiği olan Toyota, hibrit yakıt tüketimi ile çalışan modellerini bir bir kullanıcıların beğenisine sunuyor. Bu modellerin başarılı bir temsilcisi olan Toyota Prius, sıra dışı tasarımı ve uzay mekiğini andıran iç tasarımı ile trafikteki yerini almış bulunuyor.

Her araçta olduğu gibi Toyota marka araçlarında alım satımında güvenilir merkezleri seçmek önem arz ediyor. Bu anlamda ikinciyeni.com satın almak istediğiniz araca dair sunduğu ayrıntılı ekspertiz raporu ile aklınızı kurcalayacak hiçbir soruyu yanıtsız bırakmıyor. Siteye girdiğinizde sizi karşılayan ikinciyeni.com otomobil al ve ikinciyeni.com otomobil sat seçeneklerinden ihtiyacınız olan duruma göre seçim yapabiliyor; aracınızı açık artırma ile satabiliyor veya yine teklif vererek açık artırma ile araç satın alabiliyorsunuz.