SUBARU Araç Özellikleri ve Tarihçesi

1950 yılında Japonya'da Fuji Jidosha ismiyle üretimlerine başlayan Subaru'nun uçak geliştirme ile başlayan yolculuğu, bir süre sonra yerini motorlu taşıtlara ilişkin yeni teknolojileri keşfeden bir marka yaratma tutkusuna bırakmıştır. Uçak üretimindeki güçlü deneyimlerinden de gelen felsefi mirasla tüm Subaru modelleri, her alanda mutlak güvenlik temel prensibinden yola çıkılarak tasarlanmaktadır.

Subaru, ürettiği arabaları yalnızca sizi bir noktadan diğerine taşıyacak araçlar olarak görmez. Sürücüsünün hayallerine ve mutlu anlarına eşlik etmek üzere yola çıkar Bu doğrultuda 360° Güvenlik Felsefesi doğrultusunda hareket eder. Temel, Aktif, Pasif ve Önleyici Güvenlik olmak üzere dört farklı başlık altında ele aldığı gelişmiş güvenlik sistemleri sayesinde her türlü hava koşulunda mükemmel bir sürüş, viraj ve durma kontrolü sağlayarak güvenli bir yolculuğu garanti eder.

Subaru modelleri, özellikle gelişmiş teknik özellikleri bakımından kendi kategorilerindeki rakiplerinden rahatça ayrılır. Tasarım ve geliştirme anlayışının temeline kurgulanan güvenlik prensibi, aynı zamanda markanın geliştirdiği teknik özelliklerde de kendini gösterir. Boxer Motor, yatay biçimde konumlandırıldığından araç dengesinin bozulmasını önler ve mükemmel bir yol tutuş sağlar. Lineartronic Şanzıman, CVT teknolojisi ve kademesiz dişli oranıyla aracınızın benzinli ya da dizel olmasından bağımsız olarak, yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı olur ve Simetrik Sürekli Dört Çeker teknolojisiyle de uyum içerisinde çalışır. Bu yüzden Subaru kullanıcıları, bir kez alıştıktan sonra bu markadan vazgeçemezler.

Uzun yıllardır teknolojinin her alanında deneyimlediğiniz yüksek Japon mühendisliğini otomotiv sektöründe de kullanıcılarla buluşturan Subaru, söz konusu geleceğin vizyonuyla deneyim tasarlamak olduğunda da sürücüleri hayal kırıklığına uğratmaz. Subaru'nun akıllı sürüş sistemi SI-Drive içerisinde Akıllı Mod, Spor Mod ve Spor-Sert Mod olmak üzere önceden programlanmış toplam 3 farklı sürüş modu yer alır. Bu sayede, sürüş stilinde ve şartlarındaki ani değişimlere uygun şekilde araç içerisindeki aktarma organlarının tepkilerini düzenleyen SI-Drive, şanzıman oranlarını ve gaz tepkilerini ideal biçimlerde dengeleyerek sürücünün maksimum performansı almasına yardımcı olur. 4X4 Subaru SUV modellerinde karşımıza çıkan Simetrik AWD teknolojisi sayesinde de motor gücünü her bir tekerleğe aynı anda aktararak kontrollü bir yol tutuş ve mükemmel bir sürüş sağlar. Gerek teknik özellikleri gerekse eskimeyen tasarım anlayışıyla Subaru, modeli ve yılından bağımsız olarak sunduğu mükemmel deneyim sayesinde yıllardır güvenliğe öncelik veren kullanıcıların ilk tercihlerinden biri olmuştur. Bu yüksek performansının doğal bir sonucu olarak, sadık Subaru sürücüleri araçlarını yenilerken de yine Subaru ailesinin diğer modellerini tercih etmeye devam eder ve bu sebeple markanın ikinci el piyasası da yıl boyunca hareketliliğini kaybetmez. Subaru 2.el İzmir pazarı gibi büyük şehirlerin ikinci el piyasalarında Subaru modelleri, bu sebeple oldukça revaçtadır. Subaru fiyat listesi açısından bakıldığında, model ve üretim yılına göre farklı seçenekler sunabilme kapasitesiyle de karşımıza çıkar. Subaru Sedan, Hatchback ve Subaru SUV 2.ellerinin fiyatları da aynı kriterlere göre çeşitlilik gösterir.

Subaru WRX, Subaru Forester dizel, Subaru XV 2017, Subaru BRZ, Subaru Outback, Subaru Forester 2018, Subaru Levorg, Subaru Impreza WRX ve Subaru Impreza 2018 gibi modellerin yanı sıra yeni Subaru XV, Subaru Impreza modifiye, Subaru jeep, Subaru SUV ve Subaru 4x4 modellerinin ağırlıkta olduğu ikinci ellerde Subaru fiyat listesi farklı ihtiyaç ve bütçelere uygun çözümler sunarak sizi hayal ettiğiniz araçla buluşturmayı hedefler.

Öte yandan bir defa Subaru markasına karar verdikten sonra kullanıcıların aklına gelen ilk soru da "Subaru alırken nelere dikkat edilmeli?" olur. Özellikle de otomobil alımı gibi sizin ve ailenizin güvenliğini ilgilendiren satın alma kararlarında en önemli konu, aracın geçmişinin, uzmanlar tarafından detaylı ve şeffaf bir şekilde incelenerek hazırlanan bir ekspertiz raporunun varlığıdır.

Özellikle ikinci el araç satın alımında, söz konusu otomobilin teknik detaylarına hakim olabilecek uzmanlar bulmak, her zaman mümkün olmayabilir. Dolayısıyla satın alma öncesinde Subaru XV yakıt tüketimi, Subaru Forester teknik özellikleri, Subaru 2.el Impreza’nın performansı ya da Subaru Forester S Turbo teknik özellikleri gibi pek konuda araştırma yapmanız gerekebilir. Karşınıza çıkan bir Subaru XV 2018 fiyatı açısından uygun gözükebilir, fakat aracın değerlendirmesinin güvenilir bir ekip tarafından yapılmadığı ve Subaru teknik özelliklerine uygun şekilde değerlendirilmediği durumlarda fiyattaki bu gibi değişiklikler aynı zamanda şüphe de yaratır.

İşte bu noktada ikinciyeni.com, satın alacağınız aracın şeffaf ve güvenilir bir raporla değerlendirmenize sunulabilmesi adına önemli bir hizmet vermektedir. Satışa çıkmadan önce TUV SÜD ekspertizinden geçirilmiş ve iade garantisi bulunan ikinci el araçlarla sizi tek bir tıkla buluşturmaya yardımcı olur. En ucuz ikinci el arabalara rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan ikinciyeni.com platformu, şeffaflık politikasıyla da satın alacağınız aracın fiyat değerlendirmesini daha doğru bir şekilde yapabilmenizi sağlar. Ekspertiz raporları sayesinde elde edeceğiniz ve aracın tüm aksamlarını kapsayan detaylı bilgiler sayesinde satın almayı düşündüğünüz modeller arasındaki fiyat farklarını doğru bilgiler ışığında değerlendirebilirsiniz. Böylelikle daha ucuz bir fiyata alacağınız bir aracın ileride farklı sorunlara sebep olmasına da engel olmuş olursunuz ve gönül rahatlığıyla ikinci el aracınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

İkinci el arabalardaki güvenilir fiyatlarıyla yalnızca ikinci el satın alırken değil, aracınızı satarken de yanınızda olan ikinciyeni.com platformunda üyelik için herhangi bir ücret alınmaz. ikinciyeni.com hemen al fonksiyonu sayesinde ise açık artırmaya katılmadan dilediğiniz otomobili hemen alabilirsiniz. Bireysel, ticari veya kurumsal üyelikler kullanarak farklı ihtiyaçlarınızı güvenilir bir hizmet anlayışıyla karşılayabilirsiniz.