SSANGYONG Araç Özellikleri ve Tarihçesi

1954 yılında kurulan SsangYong, yenilikçi ve saygın Güney Kore otomobil üreticileri arasında yer alır. Kuruluşunun ilk yıllarında, Ha Dong-Hwan Motor adlı fabrikalarında ünlü bir İngiliz markasına ait otobüs, kamyon ve özel ticari araçlarının üretim ve montaj işlerini gerçekleştirmiştir. 1988 yılında Güney Kore'nin ilk 4x4 SUV otomobili olan Ssangyong Korando aracını ürettikten sonra tümüyle arazi araçları tasarlamaya, geliştirmeye ve üretmeye başladı.

İsminin anlamı, Korece'de "iki ejder" olan SsangYong, arazi araçları sektörüne getirdiği yeniliklerle anılır. SsanYyong modelleri; iç donanım kaliteleri, kullanım konforları, barındırdıkları ekstra özellikleri ve tasarım stilleri ile beğenileri kazanır. Markanın 50 yılı aşkın üretim deneyimi, yenilikçi bakış açısı ve özenli üretim süreci, Ssangyong kullanıcılarına benzersiz bir deneyim yaşatır. Her ne kadar Türkiye'de yeni tanınan otomobil markaları arasında yer alsa da kalitesi sayesinde her geçen gün sadık kullanıcılarının sayısı artmaktadır.

Marka; SsangYong Rexton, SsangYong Kyron, SsangYong Actyon, SsangYong Korando SsangYong Sports ve SsangYong Actyon Sports araçlarından oluşan SUV serisi sayesinde arazi araçları üretimi konusunda lider markalar arasında yer alır. Kullanılan malzeme kalitesi ve işçilikle kıyaslandığında, SsangYong fiyatları 2018 yılında da oldukça makul rakam aralıklarında seyreder. Modeller, uygun fiyatlara arazi aracı almak isteyen kullanıcılar için birçok seçenek sunar. Diğer taraftan SUV serisi arasında ticari araç olarak kullanılan modeller de bulunur. "SsangYong Actryon ruhsatta ne geçiyor?" sorusunu soran pek çok kullanıcı, modelin ticari araç olduğunu bilmez.

Marka, her ne kadar uygun fiyatlı SUV serileri ile öne çıksa da lüks segmentte yer alan modelleri de bulunur. Gözde lüks aracı SsangYong Rexton, çarpışma uyarı sistemi ve acil fren sisteminin yanı sıra akıllı bagaj sistemi ve yeni nesil 8 inçlik bilgi ve eğlence ekranı gibi detayları ile de beğenilir. SsangYong Rexton 2018 fiyat seçenekleri, diğer modellerine kıyasla pahalı olsa da lüks segment araçlarla kıyaslandığında son derece uygun olarak görülür.

SsangYong menşei her ne kadar Güney Kore olsa da, motor donanımı konusunda dünya devleri arasında yer alan Mercedes'ten destek alır. Bu nedenle, SsangYong modelleri, yüksek enerji verimliliği ile öne çıkar. SsangYong Korando teknik özellikleri, 5 kapılı SUV modelleri ile kıyaslandığında fiyatına göre çok sayıda avantaj sunar. Düşük SsangYong yakıt tüketimi ve daha üst segment cihazlarda bulunan konfor detayları ile fark yaratır. SsangYong Kyron teknik özellikleri de off-road arazi araçları modelleri içerisinde öne çıkan detaylar barındırır. 5 koltuklu model, 75 lt yakıt deposu hacminin yanı sıra şehir içinde 9.9 lt/100 km yakıt tüketimi ile öne çıkar. Kısaca SsangYong Kyron yakıt tüketimi de kullanıcılarına avantajlar sunar.

Henüz ülkemizde yeni duyulmaya başlanan markalar arasında yer alması sebebi ile otomobil almayı planlayanların çoğu "SsangYong alınır mı?" sorusunu yöneltir. Arazi aracı olarak kullanılacak şekilde tasarlanan SsangYong araçları, uygun fiyatlarına kıyasla gelişmiş özellik ve malzeme kaliteleri sayesinde fayda/fiyat oranı yüksek modeller arasında yer alır. Düşük enerji tüketimleri, şehir içinde yüksek araç kullanmayı sevenlere hitap etmelerine neden olur. Hızlı araçlardan hoşlanan pek çok sürücünün aklından genen "SsangYong Actyon Sports alınır mı?" sorusunun da cevabı sayılan sebepler nedeni ile kesinlikle evettir. Diğer taraftan SsangYong 4x2 vergisinin, birçok ticari arazi aracına kıyasla uygun olması, modelleri daha cazip kılmaktadır. SsangYong Actyon yorumlar, geniş kasaya sahip pick-up arayışında olanlar için ideal bir seçim olduğunu gösterir.

SsangYong Korando inceleme yazılarına bir göz atarsanız birçok olumlu yazının yanı sıra uyarılara da rastlayabilirsiniz. İkinci el SsangYong modelleri ile ilgili verilen uyarılar arasında, satın almadan önce bir ekspertizden destek alınması gerektiği öne çıkar. SsangYong bakım fiyatları, görece satış fiyatlarına kıyasla daha yüksektir. Bu nedenle ikinci el araç alımında çok daha dikkatli olmak önem kazanır.

SsangYong 2. el arabalar, özenle yaklaşılması gereken modeller arasında yer alır. Araçları satın almadan evvel detaylı arıza, parça değişim ve hasar bilgilerine ulaşmak uzun ömürlü kullanımın olmazsa olmazları arasındadır. Diğer taraftan ikinci el SsangYong araçları fiyat çeşitliliği de sizin için en uygun araca ulaşmanızı zorlaştırabilir. Uygun fiyatlı bir arazi aracı almayı düşünüyor ve SsangYong modellerinden birini beğeniyorsanız siz de ikinciyeni.com adresini ziyaret edebilirsiniz. ikinciyeni.com üye ol butonuna tıklayarak üyelik açabilir, ikinciyeni.com açık artırma seçeneklerinden faydalanabilir ve güvenli bir şekilde araç sahibi olabilirsiniz.