SMART Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Smart markası, 1994 yılında Almanya’da kurulmuş bulunuyor. 1998 yılında ise Fortwo adı altında piyasa sürülüyor. Mercedes-Benz ve Swatch firmalarının bir arada üretmiş olduğu Smart markası, sanatsal tasarımı fonksiyonellik ile buluşturuyor. Şehir hayatının karmaşık trafiğinde yol almayı yaratıcı bir ulaşım aracı tasarımıyla kolaylaştıran Smart, yeni bir yaşam tarzını simgeliyor.

Yaşamı kolaylaştıran Smart araba özellikleri arasında en çok dikkat çekeni ise tabii ki aracın boyutu yer oluyor. Minimal tasarımıyla park yeri sorununa çözüm getiren arabalar, çevreye uyum sağlayarak şehir trafiğinde çevik çözümler sunuyor. Smart Türkiye genelinde de oldukça sevilen ve tercih edilen bir otomobil markası olarak tanınıyor. Smart Fortwo, ve Smart forfour modelleri; enerjik, renkli, spor ve işlevsel tasarımlarıyla çok popüler oluyor.

Smart arabaların boyutu küçük denince tabii "Smart araba kaç kilo?" sorusu soruluyor. Smart arabaların ağırlıkları, modellere göre biraz değişse de genel olarak 800 kg civarında oluyor. Smart araba 2018 modellerinde ağırlık 930 kg civarında olabiliyor. Smart araçların motorları da küçük dizayn ediliyor. Örneğin 2 adet 3 silindirli benzinli motoru olan Smart Forfour 71 HP güç ve 91 Nm tork üreten motoruyla tam bir şehir aracı olduğunu gösteriyor.

Smart araba fiyat listesi 2018 verilerine bakıldığında orta sınıf araç bazında iyi görünüyor. Smart araba sıfır fiyat seçenekleri, çevre dostu araç tasarımı sayesinde az yakıt tüketimi ve vergide de az ödeme gibi avantajlar da sunuyor. Şehir içinde araç kullanmaktan sıkılanlar için hayatı epey kolaylaştıracak Smart modellerinin ikinci el seçenekleri de bulunuyor. Smart ikinci el fiyatları, üretim yılı ve modele göre değişiyor. İkinciyeni.com hemen al otomobilleri arasından çok daha uygun fiyatlara Smart araba modelleri bulunabiliyor.

Geleceğin arabaları olan elektrikli arabalar arasında yer alan Smart araba elektrikli modeli benzinli olanlara göre daha hızlı gidiyor. Motor freni bulunan bu arabalarla trafikte fren pedalı kullanmadan ilerlemek mümkün oluyor. Smart modellerinin renkli, sanatsal tasarımı, elektrikli modellerde de dikkat çekiyor. Çevre dostu, elektrikle çalışan küçük boyutlu Smart arabalar, geleceğin ulaşım araçları arasında yer sayılıyor.

Smart’ın iki kişilik üstü açık modeli Smart Roadster, eğlenceli ve heyecan verici araç modelleri arasında dikkat çekiyor. Bu modelin sıfırı bulunmuyor. Bu nedenle Smart araba 2018 modelleri arasında yer almıyor. Smart Roadster ikinci el piyasası hareketli ve araç da çok tutuluyor. Görünümüyle ve tasarımıyla kendine hayran bırakan bu modelin tutkunlarının da oldukça fazla sayıda olduğu görülüyor. ikinciyeni.com açık artırmalar Smart Roadster almak isteyenler için fırsatlar sunuyor.

"Şehir içinde nasıl araba kullanılmalı?" diye sorduğunuzda "Park sorunu olmamalı, az yakmalı, otomatik vites olmalı, eşya koyacak bir bagajı olmalı." diye cevap veriliyor. Bunların yanında servis sıkıntısı olmaması da önemli bir başka unsuru teşkil etiyor. Smart araba servis olanakları açısından da avantajlar sunuyor. Smart arabaların kasko masrafı da düşük oluyor. Aylık masrafı, diğer arabalara göre düşük olan bu arabaların vergileri de az oluyor

Smart araba almak isteyenler için Türkiye’nin birçok yerinde ikinci el seçenekler bulunuyor. Smart 2.el sahibinden araçları dilediğiniz gibi ikinciyeni.com kolaylıklarıyla incelenebiliyor. Smart ikinci el Konya ve Smart ikinci el İzmir gibi farklı illerdeki Smart ikinci el araçları karşılaştırılabiliyor.

Mercedes Smart ikinci el seçeneklerini ekspertiz raporuna göre değerlendirerek güvenle dilediğiniz Smart modelini satın alabilirsiniz. Almak isteğiniz aracın teknik donanımı, hasar ve değişim bilgileri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olarak fiyat-performans beklentinizi karşılayacak aracı seçebilirsiniz. Güvenilir ikinci el araç alım-satım işlemlerini ikinciyeni.com garantisiyle yapabilirsiniz.