SKODA - OCTAVIA

Çek menşeli otomobil markası Skoda Auto’nun geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. 1895 yılında kurulan Skoda Auto, ilk zamanlarda bisiklet, sonrasında ise motorsiklet ve araba üretimi yapmaya başladı. 70’li yıllarda ortaya çıkan ekonomik sıkıntılar Skoda’yı da etkiledi fakat seyreden yıllarda üretilen Skoda Favorit ile tekrardan yükselişe geçmeyi başardı. İlerleyen zamanlarda ise Volkswagen çatısı altına giren Skoda, popülerliğini giderek artırdı.

Dünden Bugüne Skoda Octavia

Bu sene 60. yılını kutlayan Skoda Octavia, aynı zamanda markanın en çok satan modeli haline geldi. Etkileyici tasarımının yanı sıra, kullanıcılarına sağladığı sürüş deneyimiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Marka, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ürettiği 8. modeli için Latince “sekizinci” anlamına gelen Octavia ismini kullandı. Birinci nesil Octavia, 40 HP güç üreten dört silindirli 1.1 litrelik motora sahip, arkadan itişli bir modeldi. Kısa bir süre sonra ise 45 ve 50 HP’lik güç üreten Octavia Super tanıtıldı. Modern dönemde ise üç farklı Octavia modeli piyasaya sunuldu. Skoda Octavia; konforlu sürüşü, geniş iç hacmi, dayanıklılığı ve verimli motorlarıyla tüm kullanıcıların gözdesi olarak yer alıyor.

Skoda Octavia 2019

Dördüncü nesil Octavia, geliştirilmiş dijital gösterge paneli, perdeli hava yastıkları, adaptif hız sabitleme sistemi, yüksek TSI ve TDI motorlarıyla farklı beklentilerin tamamını karşılayabilecek birçok alternatif sunuyor.

10,25” boyutundaki dijital gösterge paneli, klasik otomobil kadran tasarımlarına yepyeni bir yorum getiriyor. Kullanıcılar, 1280x480 piksel çözünürlüklü yüksek kaliteli ekran sayesinde ses, telefon, araç durumu, sürüş verileri, destek sistemleri, opsiyonel olarak sunulan navigasyon parametrelerine ait tüm bilgilere anında ulaşabiliyorlar. Perdeli hava yastıkları, A sütunundan C sütununa pencere alanını ve iç yapıyı kapsamaktadır. Ön ve arka koltuklardaki kişilerin başlarını koruyarak maksimum güvenliği garanti eder.

Her iki benzinli motorda da sunulan ‘Yeşil Teknoloji’, ‘Start Stop’ özelliğini ve fren enerjisi geri kazanım işlevini kapsamaktadır. “Start Stop” araç hareketsizken motoru kendiliğinden kapatır ve sürücü gitmek istediğinde yeniden çalıştırır. fren enerjisi geri kazanımı frenleri uygulandığında ise otomobil, aküsünü şarj etmek için kinetik enerjiyi kullanır.

Son model yeni Octavia, SmartLink+ özelliği, Apple CarPlay, Android Auto, Mirrorlink ve SmartGate arayüzlerini desteklemektedir. Octavia’nın adaptif hız sabitleme sistemi (ACC), kullanıcıların ayarladığı mesafe ve hızı muhafaza eder ve aracın öndeki otomobil ile güvenli bir mesafede devam etmesini sağlar.

Tüm bu etkileyici özellikleriyle dördüncü nesil Octavia, trendlerin en üst sırasına şimdiden aday.

İkinci El Skoda Octavia Arayanlar İkinci Yeni’ye!

Skoda Octavia ikinci el fiyatları, İkinci Yeni uzmanları tarafından piyasaya uygun değerleniyor. Böylece hem alıcı taraf hem de satıcı tarafın fiyatlardan memnun kalması hedefleniyor. Açık artırmayı kazanan ya da hemen satın alma opsiyonunu kullanan kullanıcı satın alma işlemlerini hemen başlatabilir. TÜV SÜD ekspertiz raporu ile aracın ekspertiz raporunu açık artırmadan önce inceleyebilir ve Anadolu Grubu Çelik Motor güvencesiyle yapılan açık artırmanın heyecan ve keyfini hemen yaşayabilirsiniz.