SEAT Araç Özellikleri ve Tarihçesi

1950 yılında İspanya'da temelleri atılan ve bugüne kadar toplamda 16 milyondan fazla araç üreten Seat (Sociedad Española de Automóviles de Turismo), 1986 yılında Volkswagen grubuna katıldığından beri de yenilenen bir tasarım anlayışı ve kaliteli mühendisliğiyle hizmet vermeye devam ediyor.

Seat modelleri, yalnızca birer otomobil olarak hayal edilmez. Bir yandan gelişmiş teknik özellikleriyle öne çıkarken bir yandan da direksiyondan motora kadar her detayda fark edilebilen bir mükemmellik anlayışıyla tasarlanır ve bu yolla sürücüsüyle özel bir bağ kurmak üzere hayat bulur. Seat modellerinin tasarımı üzerinde çalışan uzman ekip, yeni trend ve yaklaşımları sürekli araştırarak geleceği yakalayan bir vizyonla tüm detayları tasarlar ve aracın iç mekanında kendinizi evinizde gibi hissetmeniz için uğraşır. 1975 yılından beri kendi teknolojilerini üreten İspanyol markası, aracın içindeyken bile sevdiklerinizle iletişim hâlinde kalabileceğiniz dijital çözümler sunarak rakiplerinden ayrışır. Opsiyonel Full Link Teknolojisi sayesinde dijitalleşen dünyaya sizi MirrorLink, Android Auto ve Apple CarPlay ile bağlar.

Bir noktaya hızlı ya da erken değil; keyifli bir yolculukla ulaşmayı hedefleyenlerin markası Seat, en iyi performansı sunan Eco TSI motorlarıyla bir yandan spor performansından ödün vermezken bir yandan da daha etkin bir kontrol sağlar. İhtiyaç duyulmadığında silindirleri devre dışı bırakan özel ACT teknolojisi sayesinde de tasarruf etmenize yardımcı olan Seat yakıt tüketimi ile içiniz her zaman rahat olur. Özel olarak geliştirilmiş 4 Çeker Teknolojisi sayesinde ise bir sürücünün karşılaşabileceği tüm durumlar için aracı hazırlayabilmek için beşinci jenerasyon Haldex debriyaj ile kalıcı 4x4 integral tutuş sistemini bir araya getirir.

Eskimeyen tasarım anlayışıyla güçlü performansı bir araya getiren Seat modellerinin ikinci el piyasası da bu başarının doğal bir sonucu olarak her dönem canlılığını korur. Türkiye genelinde yaygın bir kullanıcı kitlesine sahip olan Seat'ın ikinci el piyasası nasıl diye soracak olursanız da özellikle Seat ikinci el İstanbul, Seat ikinci el Gaziantep, Seat ikinci el Adana, Seat ikinci el Ankara, Seat ikinci el Antalya ve Seat ikinci el İzmir pazarlarında önde olduğunu söylemek mümkündür. Modelleri, fiyat açısından üretim yıllarına ve Seat teknik özelliklerine göre değişerek farklı seçenekler sunar. Seat 2. el fiyatları da bu kriterlere göre şekillenir.

"İkinci el piyasasında Seat'ın hangi modeli tutuluyor?" sorusu, Seat almak isteyenlerin aklına gelen ilk sorulardan biridir. Seat Ibiza, Seat Leon, Seat Arona ve Seat Ateca modellerinin baskın olduğu ikinci ellerde Seat fiyat listesi de her bütçeye uygun ve dolayısıyla farklı sürücü ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek pek çok seçenek sunar. Özellikle yeni Seat Ibiza ve Seat Arona fiyatları ile her aileye uyum sağlayarak Seat severleri, hayallerindeki araçla kolaylıkla buluşturur.

Otomobil satın alma kararınız, sizi, aynı anda çok sayıda kriter üzerinden değerlendirme yapmanızı mecbur kılacak bir süreçle karşı karşıya bırakır. Bu noktada aklınıza takılan sorular arasında "Seat nasıl bir marka?" ve "Seat nasıl bir araba?" gibi daha genel sorular olabildiği gibi; "Seat hangi motoru kullanıyor?" türünden daha teknik soruların bulunması da olasıdır. Seat 2.el satılık arabalar ya da Seat ikinci el jipler söz konusu olduğunda, aradığınız tüm cevaplar ikinciyeni.com’da yer alır.

Bir otomobili ikinci el olarak satın alma kararını verdiğiniz noktada en önemli unsur, satın alacağınız aracın alanında uzman eksperler tarafından incelenmiş ve bu doğrultuda hazırlanmış güvenilir bir ekspertiz raporuna sahip olmasıdır. Özellikle ikinci el araç satın alınması söz konusu olduğunda, bir otomobili tüm detaylarıyla inceleyecek yetkinlikle uzmanlar bulmak, her durumda mümkün olmayabilir. İşte bu aşamada ihtiyacınız olan tüm yardımı ikinciyeni.com platformunda bulabilirsiniz. Şeffaf, profesyonel ve güvenilir ekibiyle ikinciyeni.com araçları satışa sunulmadan önce TSE belgeli ekspertiz raporu sürecinden geçirilir. Aracınızı teslim aldıktan sonra farklı bir durumla karşılaşırsanız iade garantisi kapsamında otomobili iade edebilmenizi sağlar. Böylece satın alım süresince sizi rahat ettirir.

Örneğin, Seat Leon teknik özellikleriyle ilgili olarak ihtiyaç duyduğunuz bilgilere rahatlıkla ulaşsanız da, satın alacağınız aracın geçmişine yönelik olarak ayrıntılı bir arıza ve hasar değerlendirmesine hemen ulaşmanız her zaman mümkün olmayabilir. Diğer taraftan araç geçmişine dair bilginiz dahilinde olmayan pek çok detay yüzünden, satın almayı düşündüğünüz farklı otomobiller arasında etkin bir fiyat değerlendirmesi yapmanız da mümkün olmayabilir. Uygun fiyatıyla ilginizi çekebilecek bir araç, detaylı bir ekspertiz sürecinden geçmediği takdirde, teknik ya da yürüyen aksamında potansiyel sorunları da beraberinde getirebilir. İkinci el satın alırken karşınıza çıkabilecek bu tür durumlar, şeffaf ve kaliteli bir ekspertiz süreci sunan ikinciyeni.com güvencesiyle giderilebilir.

Kolaylıkla ve güvenilir bir biçimde ikinci el satın almanızı ve satmanızı sağlayan ikinciyeni.com, tüm süreçlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir hizmet sunarak en ucuz ikinci el arabalara hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur. Sistem, beğenilen araca tekliflerin verildiği açık artırma anlayışında işler. ikinciyeni.com hemen al otomobilleri ise açık artırmaya girmeden beğendiğiniz aracı anında satın almanızı sağlayan bir seçenektir. Platformda yapılan alım ve satım işlemlerinin yanı sıra ikinciyeni.com açık artırmalar konusunda aklınıza takılan tüm sorular için de hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında tek bir telefonla müşteri hizmetlerine ulaşabilir ya da İnternet sitesinin kılavuz alanlarını inceleyebilirsiniz. Bireysel, ticari ya da kurumsal ihtiyaçlarınız için yararlanabileceğiniz ikinciyeni.com platformuna üye olmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmez.