RENAULT Araç Özellikleri ve Tarihçesi

İlk gerçek otomobili Voiturette'i 1898 yılında satışa çıkaran Renault, 100 yılı aşkın süredir otomobil kullanıcılarına yeni teknolojiler sunmaya devam ediyor. Otomobil sektörü tarihinde ilk soldan direksiyon, ilk amortisör ve ilk servo freni gibi yenilikler de Renault kardeşler tarafından başlatılmış bulunuyor. Renault, ayrıca üretim tarihinin başlarında ambulans, kamyonet, itfaiye araçları ve gemi gibi farklı araçlar da üretiyor.1899 yılında Renault kardeşlerin ürettiği özel bir aracın Fransa'da düzenlenen yarışta birinci olması ise Renault tarihi açısından bir dönüm noktası olarak görülüyor. Bu tarihi günden itibaren üretilen Renault Clio, Renault Alpine, Renault Megan, Renault Symbol, Renault Fluence, Renault Kadjar, Renault Kangoo, Renault Mais gibi farklı kullanıcılara farklı amaçlar için hizmet eden Renault modelleri ise hâlâ yollarda seyrediyor.

Dünya genelinde 4. büyük otomobil üreticisi durumundaki Renault servis hizmetleri konusunda da Avrupa disiplini ile çalışıyor. Renault, farklı ülkelerde üretim ve satış yapsa da "Renault hangi ülkenin aracı?" sorusunun cevabı, Fransa oluyor. Renault tek kapı arabalar ve Renault 2. el otomotik vites araçlar gibi farklı zevklere uygun modellerde ve farklı segmentlerde üretim yaptığı için en ucuz ikinci el arabalar arasında bulunuyor. Renault model bir araç almak isteyenlerin aklında ise "Renault hangi lastiği kullanıyor?" ve "Renault hangi yakıtı öneriyor?" gibi sorular bulunabiliyor. Renault yakıt tüketimi ile alakalı olanları da dahil benzer sorular için en doğru cevapları Renault kullanıcılarından almak gerekiyor. Renault ikinci el araç piyasasında en çok rağbet gören araçlar arasında Renault ikinci el Clio, Renault ikinci el Sembol ve Renault ikinci el Megane gibi araçlar bulunuyor. Bu tarz araçlarının kullanışlılığı ve uygun fiyatları nedeniyle Renault ikinci el satış konusunda da kullanıcılarına avantaj sağlıyor. Renault modelleri ikinci el piyasasında uzun yıllardır en çok rağbet gören araçlar arasında yer alıyor ve bunu birçok sebepten dolayı hak ediyor. Renault ikinci el arabalar fiyatları göz önüne alındığında uygun fiyatlara araç sahibi olmak isteyen birçok kişiye bu imkanı sağlıyor. İkinci el piyasasındaki popülerliğinin bir diğer sebebini de yüksek kilometrelerde olmasına rağmen modellerin hâlâ sorunsuz şekilde kullanılabilmesi oluyor. Renault teknik özellikler konusunda ise öncelikli olarak kullanıcı deneyimlerini baz alıyor. Bozuk yollarda problem yaşatmayan sağlam aksamı ile Renault 2.el İstanbul yollarında da talepleri karşılıyor. Renault 2.el Ankara ve Renault 2.el Gaziantep pazarları da oldukça hareketli bir profil çiziyor. Ucuz yedek parçaları ise Renault'yu popüler hâle getiren en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Renault fiyat listesi sıfır araçlar söz konusu olduğunda kimilerine pahalı gözükse de 2. el araçlar genelde uygun fiyatlardan satışa çıkabiliyor. Özellikle ikinciyeni.com açık artırmalar sayesinde düşündüğünüzden daha uygun bir fiyata Renault sahibi olabilirsiniz. ikinciyeni.com hemen al otomobilleri de Renault ikinci el araçları uygun fiyattan bulabileceğiniz hizmetler arasında yer alıyor. Size yalnızca istediğiniz Renault modelini beğenmek ve hemen al ya da açık artırma ile al gibi hizmetlerden birini seçmek kalıyor. Aracı ne kadar uygun alsanız da 2. el piyasasında almayı düşündüğünüz araç, markasından bağımsız sorunlar da taşıyabiliyor. Araçta yaşanmış ve dışarıdan belli olmayan birçok sorun, almayı düşündüğünüz araçta sonradan ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden ikinciyeni.com'un TÜV SÜD gibi güvenilir kurumlara yaptırdığı ekspertiz raporu hizmetini kullanarak aracınızı aklınızda bir soru işareti olmadan teslim alabilirsiniz. ikinciyeni.com'un bir diğer hizmeti sonucu Renault 2. el kredi kullanılarak da alınabilir. Kolay satın alma süreci hizmeti ile istediğiniz Renault 2. el araca ister kredi çekerek ister nakit olarak sahip olabilirsiniz.