PEUGEOT - 301

1810 yılında Pierre II ve Jean-Frédéric (Peugeot Kardeşler) “Peugeot Frères et Jacques-Salins" şirketinin ilk temelini atarak un değirmenlerini çelik dökümhanesine dönüştürdüler. Ürettiği çelikler ile kalitesini gösteren Peugeot, ürünlerini İsviçre, İtalya ve Türkiye gibi büyük ülkelere ihraç etmeyi başardı. Şirketlerinin büyümesi ile birlikte şeritli testereler, yaylar, korse balenaları, şemsiye montürleri ve kahve değirmenleri gibi madeni eşyaların üretimine de geçen Peugeot Kardeşler, başarılarını her geçen gün ilerletti. Otomobil sektörüne girişleri ise 1889 yılında ürettikleri ilk üç tekerlekli ve buharlı taşıt ile oldu. 1900’lü yılların başına geldiklerinde bir yılda 500’den fazla otomobil ve 20.000 bisiklet üretimi yapabilecek donanım ve iş gücüne ulaşmışlardı. Her geçen senede markalarına kattıkları yenilikler ile tüm dünyaya kendilerinden söz ettirmeyi başaran Peugeot Kardeşler, seri üretime geçerek 1983 yılında 205’in 1984’te ise efsanevi 205 GTi’nin lansmanını yaptı. Peugeot 205, 5 milyon adetten fazla üretilirken 1998 yılında lansmanı yapılan Peugeot 206 6,5 milyon üretilerek kendi marka rekorunu kırdı. 205 ve 206’nın bu ticari başarısı, Peugeot’nun endüstriyel faaliyetlerinin uluslararası anlamda büyümesine imkân tanıdı.

200 yıldan uzun bir süredir yenilik ve çeşitliliği simgeleyen Peugeot markası, otomobil faaliyetleri dışında Peugeot scooter’ları, Peugeot bisikletleri ve Peugeot karabiber makineleri üretimi ile Fransız lüksünün standartlarını ortaya koyar.

Yolculukta Geniş ve Ferah Bir Yaşam Alanı Sunan Peugeot 301

Marka tarafından Peugeot 301 Sedan lanse edildiği 2012 yılından bugüne kadar satış başarısı konusunda sınıfının en iyileri arasında yer alıyor. Çekici tasarımı, geniş bagaj hacmi, sürüş konforunda yakıt ekonomisi sağlayan 92 HP gücündeki 1.6L HDi dizel motoru ve 7 farklı renk seçeneği ile sürücülerini kendisine hayran bıraktı.

Her seride kendisine bir yenilik katan Peugeot 301 özellikleri ve sahip olduğu nitelikler ile B Sedan Serisi’ndeki müşteri sayısını arttırmayı hedefliyor. Gelin, İspanya’nın Vigo fabrikasında üretilen ve PSA Grubu’nun en gelişmiş üretim standartlarından yararlanan Yeni Peugeot 301’i daha yakından tanıyalım.

Yeni Peugeut 301, güçlü ve dayanıklı görünümünün yanında sürücüsüne geniş ve rahat bir yaşam alanı sunuyor. Dik konumlu radyatör ızgarası ve gövde ile aynı düzeyde bulunan LED gündüz farları ve sis farları geniş hava girişlerini ön plana çıkartıyor. Ön farlardan başlayan omuz çizgisi 2,65 metre uzunluğundaki dingil mesafesi boyunca uzanıyor ve bagaj kapağı ile birleşerek özgün bir tasarım sunuyor. Peugeot 301 aynı zamanda bagaj kapağının altında bulunan 640 litrelik geniş bagaj hacmi sayesinde uzun yolculuklarda da kolaylık sağlıyor. Sürüş esnasında konforunu ön planda tutan model, 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı ve Tom Tom navigasyon sistemi sayesinde kullanıcısına ara yüz görevi görüyor.

Goodyear veya Bridgestone marka 185/65 R15T ebadında ve Michelin 195/55 R16T ebadında lastiklerle donatılan yeni Peugeot 301’de 266 mm çapında hava soğutmalı ön diskler ve arka kampanalar kullanıma sunuluyor. Aynı zamanda eklenen süspansiyon sistemi sayesinde sürücülerine fazlasıyla konforlu bir yolculuk deneyimi vaat ediyor. Kötü hava şartlarında olduğu kadar sıcak ve nemli havalarda da benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Peugeot, 301 modeli ile Türkiye’deki müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde yerine getirmeyi hedeflerken her şartta güvenlik ve konforu ön planda tutarak rakiplerini geçmeyi hedefliyor. Aile kullanımı için araç satın almayı düşünen herkesin mutlaka karşılaştığı Peugeot 301 ikinci el fiyatları ailenizin bütçesini sarsmıyor. Ayrıca şehir içi kullanımda yakıt tüketiminin çok düşük olması da ikinci el Peugeot 301 modellerini cazip kılıyor.

 

Geniş Araç İçi İsteyenlere İkinci El Peugeot 301

Peugeot 301 ikinci el fiyatları, alıcısını ve satıcısını İkinci Yeni ile memnun ediyor. Uzmanlarımız tarafından incelenen araç ekspertiz raporunda araç, satışa uygun bulunursa piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır ve satışa sunulur. Ayrıca alıcıyı memnun etmek ve fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için provizyon bedeli bankanız tarafından bloke edilir. Böylece sahte fiyat artırımı yapılarak aracın fiyatı yükseltilemez.