PEUGEOT - 3008

Peugeut, Fransız otomotiv markasıdır. Jean-Pierre Peugeot tarafından 1887 yılında Fransa'da kurulan otomobil üreticisi günümüzde PSA Peugeot Citroen Grup bünyesinde yer almaktadır. Markanın armasını şaha kalkmış aslan figürü oluşturmaktadır. 1734’de doğan Jean-Pierre Peugeot, Peugeot ailesinin endüstriyel yöneliminin ilk kurucusu olmuştur. Jean-Pierre Peugeot, zamanında dokumacılık alanında faaliyet göstermiş ve varislerine bir boyahane, bir yağ fabrikası ve bir değirmen bırakmıştır.

Peugeot kardeşler tarafından yönetilmeye başlayan Peugeot, bisiklet üretimiyle başlayan üretim serüvenini 1905 yılı itibari ile ilk otomobili üretmekle bir üst seviyeye taşımayı bilmiştir. Katıldıkları uluslararası yarışmalarda adını duyurmayı başaran Peugeot, 1921 yılına gelindiğinde tam 201 model otomobil üretmiştir.

205 ve 206’nın ticari başarıları, Peugeot’nun endüstriyel faaliyetlerinin uluslararası ölçekte büyümesine imkan sağlamıştır. 1998’de Peugeot, Rio de Janeiro eyaleti ile Porto Real’de Aralık 2010’da ilk 206’ların üretileceği bir fabrika kuruluşu için anlaşma imzalamıştır. 2006’da lansmanı yapılan Peugeot 207, 2007’den itibaren Avrupa’nın en çok satan otomobili haline gelmiştir.

Peugeot markası, 200 yıldan uzun süredir yenilik ve çeşitliliği simgelemektedir. 2010 yılında Peugeot IOn’un ve 2012’de 3008 Hybrid4’ün ticarileşmesi, elektrikli otomobil ve hibrid motorlar alanında önemli adımlar olarak kabul edilir. Otomobil faaliyetinin dışında Peugeot markası çeşitli faaliyet alanlarında boy göstermektedir.

Dünya Ralli Şampiyonaları'nda 5 kez şampiyonluk elde ederek motor sporlarında da başarsını kanıtlayan Peugeot, dünya genelinde yaklaşık 200 bin kişiye istihdam sağlamaktadır.

 

SUV Peugeot 3008

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’nun, bir devrim niteliği taşıyan kompakt SUV modeli 3008, markanın yeni tasarım anlayışı ve agresif SUV stratejisi kapsamında tasarlanıp üretilmiştir. Peugeot 3008, yerini aldığı eski modelden tamamen farklı görünüme sahip bir araçtır. Yere dik inen ön ızgara ve ortasındaki büyük marka logosu, göze hoş gelen farları, LED gündüz farları, yüksek kaputu, kaputun sağ ve sol tarafında devam eden krom çizgisi, yüksek omuz çizgisi, sinyalli dış dikiz aynaları, aslan pençesi tasarımlı LED stop lambaları ve arka bölümü yatay olarak baştan sona kat eden piyano siyahı kalın çıtası yeni ve göz alıcı tasarımın ana hatlarını oluşturuyor.

Peugeot SUV 3008, gücünü ve özgün karakterini ortaya koyarak, kullanıcısına şık ve farklı bir tasarım, üst düzey teknoloji ve benzersiz I-Cockpit ile gelen sürüş keyfi sunmaktadır. "Avrupa’da Yılın Otomobili" de dahil olmak üzere toplamda 62 uluslararası ödül kazanan Peugeot SUV 3008, dünyayı keşfetmeniz için çevre dostu teknolojiler yardımıyla saygıyı hak ediyor. Ağırlığı hafifletilmiş şasi, PureTech ve BlueHDi motorlar ve EAT8 tam otomatik vites kutusu SUV Peugeot 3008'i sınıfında en verimli SUV’larından biri olmasını sağlıyor.

Peugeot 3008 prime edition, Peugeot 3008 active allure, 3008 gt line gibi modeller, cazip sıfır ve ikinci el Peugeout 3008 SUV fiyatları kullanıcısı beklemekte. 3008 aksesuar seçenekleri ile de kullanıcısını mest eden bir SUV olma yolunda emin adımlar atmış görünüyor.

 

Herkesin İhtiyacı İkinci El Peugeot 3008

İkinci el Peugeot 3008 fiyatları ve özelliklerini görmek için İkinci Yeni araç sayfamızı inceleyebilir, 24 saat boyunca açık artırmalara katılarak en avantajlı fiyatlara araç sahibi olabilirsiniz. İkinci Yeni’de ihaleye çıkan araçların Çelik Motor tarafından değerleme sistemine alınıyor ve açık artırma süreci sonunda en yüksek teklifi veren kullanıcının otomobili almaya hak kazanıyor. Anadolu Grubu bünyesinde bulunan İkinci Yeni, fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için ihaleye katılacak tüm kullanıcıların kredi kartlarından provizyon bedelini bloke ediyor.