PEUGEOT Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Nesiller boyu başarılı bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren Peugeot, aslında kuruluş yıllarında Jean-Pierre Peugeot önderliğinde yürütülen bir yağ fabrikası ve boyahane idi. 1810 yılında bahsi geçen Peugeot’nun iki oğlu, Peugeot Freres (Peugeot Kardeşler) adını verdikleri şirketi kurarlar. Kahve değirmenleri gibi ünlü üretimlerinin yanında endüstriyel alanda da faaliyet göstermeye başlayan şirket, 1882 yılında iki tekerlekli bisikletler tasarlama yoluna girerler. 1905 yılında ilk dört tekerlekli aracı üreten şirket, yıllar içinde marka değerini katlayarak günümüze kadar ulaşır.

Yeni nesil teknolojiye ve çevreye verdiği değeri 2010 yılında piyasalara giren Peugeot iOn ve 2012 yılında ticarileşen 3008 Hybrid4’ten de anlayabileceğimiz şirketin logosu da son derece dikkat çekicidir. 1899 yılından beri neredeyse hiç değiştirilmeden markanın araçlarında kullanılan aslan logosu, Peugeot amblemi olarak akıllara kazınmış olup gücü simgeler. "Peugeot hangi ülkeye aittir?" sorusunun cevabı Fransa olurken, Fransızların daha sonrasında bu aslan sembolünü fazlasıyla kullandıklarını da belirtmek gerekir. Peugeot araba modellerinin üstün özellikleri ve eşsiz tasarımları, "Peugeot alınır mı?" sorusuna kendiliğinden yanıt vermektedir. Peugeot 308, Peugeot 206, Peugeot 301, Peugeot SUV, Peugeot 2008 ve Peugeot 5008 bu modellerden sadece birkaçı iken, her kesime ve isteğe hitap eden araçlar, son derece konforlu, keyifli ve güvenli bir sürüş performansı yaşamanızı sağlar. Bir yandan enerji tasarruflu modelleri ile daha az yakıt harcamanızı sağlarken diğer yandan da yol tutuş özellikleri, süspansiyon, tork gibi teknik konularda da sizi hayal kırıklığına uğratmayacak olan Peugeot, aksesuar tasarımları ile olduğu kadar teknik özellikleri ile de dikkat çeken bir markadır. Aileniz ile olduğu kadar arkadaşlarınızlayken de rahatlıkla kullanabileceğiniz her kesime hitap eden, motor özellikleri son derece güçlü olan bu araçlar, "Peugeot nasıl bir araba?" sorusunu da yanıtlayacak özelliktedir. Motor konusunda da son derece gelişmiş özelliklere sahip olan marka, sadece kendi araçlarında motorlarını kullanmakla kalmadığı gibi uluslararası arenada tanınırlığı son derece yüksek olan diğer araba şirketlerine de motor desteği sunmaktadır.

Peugeot fiyat listesi 2018 açıklanmış olup, Peugeot fiyat listesi ticari araçlar için ayrıca belirlenmiştir. Peugeot ikinci el araba modelleri olarak da son derece değerlidir. Peugeot ikinci el 3008, Peugeot ikinci el 307, Peugeot ikinci el 206, Peugeot ikinci el 508, Peugeot ikinci el 2008, Peugeot ikinci el 308, Peugeot ikinci el SUV ise en çok tercih edilen Peugeot ikinci el satılık araba modelleridir Peugeot 2.el istanbul, Peugeot 2.el malatya, Peugeot 2. el izmir piyasalarında Peugeot fiyat değişiklikleri görülebilir. Tasarımlarındaki zarafeti güçlü teknik özellikleriyle birleştiren markanın hangi modelini alırsanız alın, sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olabilirsiniz. Alışverişlerinizi Peugeot 2.el kredi sayesinde de gerçekleştirebileceğiniz gibi, hem fabrika çıkışlı olanları hem de ikinci el olanlarını son derece cazip seçenekler sayesinde aradığınız özelliklerde bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak "Peugeot hangi yağı öneriyor?" gibi araştırmalar yaparsanız da aracınızın uzun yıllar gayet sağlıklı ve konforlu bir şekilde size hizmet etmesini sağlayabilirsiniz. "Peugeot 2. el piyasası nasıl?" diye merak ederseniz de en sağlıklı bilgileri, ikinciyeni.com sitesinden alabilirsiniz.

ikinciyeni.com açık artırma sayesinde şeffaf ve güvenilir bir alım satım işlemi gerçekleştirirken, sitenin bağımsız uzmanlar tarafından yapılan ekspertiz raporları da içinizin rahat olmasını sağlar. ikinciyeni.com üye ol seçeneğiyle kolayca kaydolabileceğiniz sistem güvenilir ve devasa bir araç alım satım ekosistemi olarak Türkiye ikinci el piyasasına yön vermektedir.