OPEL - CORSA

Yaklaşık 120 senelik bir tarihe sahip olan Opel, 1862 yılında Almanya’da Adam Opel tarafından kurulmuştur. Kısa tarihine birçok başarı sığdıran marka, ticari hayatına ilk olarak dikiş makineleri üretimi ile başlamıştır. Kısa sürede başarıyı yakalayan firma, 1880 yılında üretim alanını genişleterek yüksek tekerlekli bisiklet üretimine girmiştir. İlerleyen yıllarda ticari kariyerine otomobil üretimini de dahil eden Adam Opel, 1899 yılında Rüsselsheim'da 65 adet Opel Patentmotorwagen “System Lutzmann”  üreterek kendinden söz ettirmeyi ve otomobil sektörünün köklü markalarından olmayı başarmıştır.

Herkesin erişebileceği bütçede otomobil üretme felsefesi ile yola çıkan marka, bugün Avrupa’nın en önemli otomobil üreticilerinden sayılmaktadır. Üretim yılları esnasında savaşlar ve ekonomik bunalımlar sebebi ile zorlu dönemler geçiren Opel, kendini kısa sürede toparlamayı başarmış ve 2014 yılında Avrupa Birliği’nin üçüncü en büyük binek otomobil markası haline gelmiştir. Kardeş İngiliz markası Vauxhall ile yılda bir milyondan fazla araç satan Opel, bünyesinde Avrupa merkezli 10 tesis ve 4 geliştirme-test merkezi bulundurmaktadır. Toplamda 35.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan marka, 50’den fazla ülkede milyonlarca yolcuya ulaşmaktadır.

Şehrin Küçük Arabası Opel Corsa

Opel Corsa, ilk olarak 1982'de pisayasa sürülen B segmentli bir arabadır. İlk olarak Corsa A serisi ile çıkış yapan model, 1993’te Corsa B, 2000’de Corsa C, 2007 yılında ise Corsa D serisini satışa çıkarmıştır. Her seferinde makyajlanıp kullanıcılarına sunulan seri, Opel Astra ve Opel Insignia tarzının güncellenmiş tasarımıdır. 2011 modelli makyajlı Corsa 1.2 70 HP CDTI motor seçeneği ile 2014 yılına kadar satışta kalmıştır. 2014 modelinde ise iç-dış tasarımda değişikliğe gidilerek yeni model Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştır.

Opel, en popüler otomobil ailelerinden olan Corsa modeli ile 1997 yılında 2 yıldız, 2000 yılında 3 yıldız, 2002 yılında 4 yıldız, 2006 yılında ise eski değerlendirmeye göre 5 yıldız almayı başarmıştır. Günümüze kadar Corsa serisinden yaklaşık 14 milyon üreten marka, küçük kasası sayesinde özellikle kalabalık şehirlerde park sorunu yaşayan sürücülerin kurtarıcısı oldu.

Yenilikleri ile Kendine Hayran Bırakan 2019 Opel Corsa

Yenilenen teknolojisi ile daha dolu hale getirilen 2019 Corsa modelleri, Corsa Enjoy, Corsa Essentia ve Corsa Desing olarak karşımıza çıkmaktadır. Her bir model kendine özgü özellikler barındırsa da genel anlamda yenilenen modellerde güvenlik ön planda tutulurken sürüş konforu da unutulmamıştır. Eklenen geri görüş kamerası ile park derdini ortadan kaldıran Corsa 2019, hıza duyarlı elektrik destekli direksiyonu sayesinde trafikte ani manevralara imkân sağlar ve yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda geliştirilen bağlantı seçenekleri sayesinde akıllı telefonlarınız ile uyum sağlar ve eğlenceli müzik dünyanızdan kopmanızı engeller.

Motor gücü ile yollarda kendinden bahsettirmeyi başaran Corsa 2019’lar 70 HP ile 90 HP arasında değişen benzinli Euro 6 motor seçenekleri, 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanları sayesinde yakıt tasarrufu sağlarken aksesuar seçenekleri ile de arabanızda kendi tarzınızı yansıtmanızı sağlar.

Üst teknolojiler ile donatılmış bir Alman mühendis ürünü olan Opel Corsa modelleri ile yollarda yeni tecrübeler edinmek istiyorsanız, arabanız sizi bekliyor.

 

Şehirde Büyük Avantaj Opel Corsa İkinci El

İkinci el Opel Corsa fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık artırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.