OPEL - ASTRA

Dünyaca ünlü otomobil markası olan Opel, 1862 yılında Almanya’da kurulmuştur. Adam Opel tarafından kurulan köklü marka, ticari hayatına ilk olarak dikiş makineleri üreterek başlamıştır. 1880 yılına gelindiğinde işlerini büyüten marka daha büyük bir yere taşınarak dikiş makinesine ek olarak yüksek tekerlekli bisiklet üretimine de başlamıştır. Bisiklet üretimi ile büyük bir başarı yakalayan şirket, kısa zamanda rotasını otomobil üretimine çevirmiş ve günümüzde sayılı otomobil üreticileri arasına girmiştir. Çeşitli ortaklıklar sonucunda 1899 yılında otomobil üretmeye başlayan marka, sadece 15 yıl gibi kısa bir sürede Almanya’nın en geniş otomobil fabrikası olmayı başarmıştır.

Merkezi Almanya’nın Rüsselsheim şehrinde bulunan Opel markası, kendi çizgisi içerisinde seri üretim yapmayı başarabilen ilk otomobil markasıdır. 1931 yılında kendi ortaklarından General Motors tarafından satın alınan marka, II. Dünya Savaşı nedeni ile uzun yılllar sıkıntılı dönemler geçirmiştir. 1945’te neredeyse üretimini durduran marka 1950 yılından sonra gerileme dönemine son vererek tekrardan ayağa kalkmayı başarmıştır. General Motors’un gayreti ve isteği ile günümüze kadar gelmeyi başaran marka, şimdi Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olarak sayılıyor.

Opel ve kardeş İngiliz markası Vauxhall yılda bir milyondan fazla araç satarak 2014 yılında Avrupa Birliği’nde üçüncü en büyük binek otomobil markası haline gelmiştir.

 

Yolların Vazgeçilmez Aracı Opel Astra’nın Tarih Serüveni

 

1991 yılında üretilmeye başlayan Astra F, Kadett E modeli yerine gelmiştir. Astra F; 3 veya 5 kapılı Opel Astra Hatchback, Opel Astra Sedan ve Opel Karavan adıyla piyasaya sürüldü. Aynı zamanda İtalyan’ın ünlü tasarımcısı Bertone tarafından dizayn edilen Cabrio modeli, 1988-2002 yılları arasında Astra Classic olarak isimlendirildi ve Avrupa ülkelerinde satışına başlandı.

1992 yılında Güney Afrika’da Delta adıyla üretilmeye başlanan model, sonrasında Kadett ve Astra olarak anılarak 1993 ve 1994 yılında Yılın Otomobili Ödülü’nü almayı başardı. Astra F, 1995 yılında Opel’in ECOTEC motorunu piyasaya sürmesiyle yeniliklere imza attı ve Astra tarihine yeni bir görünüm kazandırıldı. 200t olarak adlandırılan ve spor bir görünüm sunan bu modellerin üretimi 1997 yılına kadar sürdü. 2002 yılına gelindiğinde ise F serilerinin üretimine son verildi.

Günümüze daha da yaklaştığımızda Opel Astra H kasalar bir önceki versiyonuna göre daha büyük boyutlarda 2004 tarihinde satışa sunuldu. Böylece bu model Opel Astra Hatchback spor modellerin arasına katılmış oldu.

2008 yılına geldiğimizde Opel Astra tarih çizelgesine “Saloon” adında yeni bir Astra Sedan modeli ekledi. Sürücülere ilk defa sağdan sürüş özelliği sunan model, sadece İrlanda’da satışa çıkarıldı.

2009 yılında ise piyasaya sürülen Opel Astra J kasa, Delta 2 platformu üzerine inşa edildi ve Türkiye’de 4 farklı donanım paketi şeklinde sunuldu. Bıçak Konsept’i anlayışını benimseyen model, ilk kez Opel Insignia ile tanıtıldı.

Günümüze kadar tasarımına yenilik katan Opel Astra modelleri, yeni dönemde de kendisine hayran bırakmaya devam etti.Yeni dönem Astra modellerinde konfor ön planda tutulurken yol güvenliği ve işlevsellik unutulmadı. Gücü 81 kW veya 103 kW’a ulaşan dizel veya benzinli motor seçenekleri ile yolculukta tasarruf imkânı sağlıyor.

Teknik donanımlarının dışında sürücüsüne keyifli bir yolculuk deneyimi de sunmak isteyen Opel Astra’lar, CD 600 intellilink sistemi ile akıllı telefonların araç bağlantısını sağlayarak yolculukları daha zevkli hale getirir. Bu zevki yaşamak isteyen fakat sıfır araç almak için bütçesi olmayan herkes ikinci el Opel Astra fiyatlarına göz atıyor. İkinci Yeni sayesinde herkes en uygun fiyatlara anında ulaşarak yeni aracının zevkini çıkartıyor.

 

En Rahat İkinci El Opel Astra

Seat Leon ikinci el fiyatları, İkinci Yeni uzmanları tarafından piyasaya uygun değerleniyor. Böylece hem alıcı taraf hem de satıcı tarafın fiyatlardan memnun kalması hedefleniyor.     Açık artırmayı kazanan ya da hemen satın alma opsiyonunu kullanan kullanıcı satın alma işlemlerini hemen başlatabilir. TÜV SÜD ekspertiz raporu ile aracın ekspertiz raporunu açık artırmadan önce inceleyebilir ve Anadolu Grubu Çelik Motor güvencesiyle yapılan açık artırmanın heyecan ve keyfini hemen yaşayabilirsiniz.