OPEL Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Teknoloji üretimine 1862 yılında dikiş makinesi ile başlayan Opel, ilk otomobilini 1899'da üretti. Opel'in 1899'daki otomobil fabrikası, Almanya'nın Anhalt eyaletindeydi ve sahibi de Friedrich Lutzmann'dı. Opel kardeşler de Rüsselsheim'deki otomobil üretim tesisini kurarken fabrika sahibi ile ortak olarak çalıştılar. Fakat 1901 yılına gelindiğinde Opel Lutzmann ile yollarını ayırdı ve Opel-Darracq markası olarak pazarlama faaliyetlerine başladı. "Gelecek Herkesindir" felsefesi ile yola çıkan Opel, 100 yılı aşkın süredir yeni teknolojileri ve otomobil trendlerini takip ederek müşterilerine yeni modeller sunmaya devam ediyor. Dünyanız, şehirleriniz ev hayatlarınız değişirken Opel'in araçları da her yıl değişiyor ve gelişiyor.

Alman teknolojisi kavramının güven uyandırdığı her yerde olduğu gibi Opel'e de "Alman arabası" olarak bakıldığı için Opel Türkiye'de de güven uyandıran bir imaja sahiptir. Konforlu, güçlü ve sağlam oluşunun yanında bu imajı ile Opel, yıllardır ikinci el piyasasının en çok tercih edilen markalarından biri hâline gelmiştir. Hitap ettiği segment ve araçların fiyatları sebebiyle de Opel ikinci el araba konusunda ülkemizde oldukça rağbet gören otomobil markaları arasında yer alır. Opel ikinci el İstanbul pazarı ise çok yoğun bir hareketliliğe sahiptir. Özellikle Opel Corsa, Opel İnsignia, Opel Astra Sedan ve Opel Vectra Türkiye'de ikinci el pazarını oluşturan önemli araçlar arasında bulunur. Aracın motoru aracın kalitesini büyük oranda etkilediği için araç alırken dikkat edilen özellikler arasında her zaman aracın ve motorun menşei bulunur. Bu yüzden alıcıların aklında "Opel hangi ülkenin arabası?" ve "Opel hangi motoru kullanıyor?" gibi sorular vardır. Opel araçlarının merkezi, teknolojisi ile güven veren Almanya'da bulunsa da Opel'in Avrupa'nın farklı ülkelerinde üretim ve montaj merkezleri bulunur. "Opel hangi yağı kullanıyor?" ve "Opel hangi dizeli öneriyor?" gibi soruların cevabını ise bir Opel sahibinden almanız sizin için daha faydalı olur. Bunun için kullanıcı yorumları incelenebilir. Opel teknik özellikler bakımından orta ve alt segmentte meraklıları için tatmin edici performans sunan markalar arasında yer alır. Opel yakıt tüketimi ise markanın çok fazla modeli olması sebebi ile her model arasında büyük değişkenlikler gösterebilmesine neden olur. Herhangi bir modelin Opel ikinci el sahibinden bu konudaki deneyimleri paylaşmasını isteyebilirsiniz.

Zaman zaman Opel kampanya yapsa da ülkemizde Opel ikinci el dizel, Opel ikinci el otomatik vites ve hatta Opel ikinci el jip gibi farklı türler en az sıfır araçlar kadar çok ilgi görmeye devam eder. İkinci el araçların popülerliğini yitirmediği ülkemizde ikinciyeni.com açık artırmalar gibi avantajlar ile Opel sevenlere ayrıcalıklar sunuyor. Açık artırma ya da hemen al sonucu aldığınız Opel 2. el araç kredisi ile de alınabilir. Bu işlemi ikinciyeni.com internet sitesinin kolay satış ekranlarını kullanarak yapabilirsiniz. Opel fiyat listesi 2017 ya da Opel fiyat listesi 2018 için araştırmalarınızı yaparken ikinciyeni.com'un hem uygun fiyat hem de müşteri hizmetleri avantajlarından faydalanabilirsiniz. İkinci el araç almak ekonomik olsa da araçta sonradan çıkabilecek her türlü hasar ve kusurlar bu avantajın önüne geçebilir. Bu yüzden kurumsal güvence ile ikinci el araç almak daha sonra yaşanabilecek olası sorunların önüne geçilmesine yardımcı olur. İkinciyeni.com hemen al otomobilleri ve açık artırma otomobiller arasından beğendiğiniz aracı tercih edip daha güvenli bir ikinci el araç alışverişi yapabilirsiniz. İlginizi çeken en ucuz ikinci el arabalar 7 gün içinde iade garantisi ve ekspertiz raporları sayesinde güvenilir bir şekilde sizin olabilir.