NISSAN - QASHQAI

1910 yılında Kenjiro Den, “Kaishinsha Motorcar Work” adında bir şirket kurar ve günümüzün lider otomotiv markalarından olan Nissan’ın öyküsü o yılllarda başlar. Kuruluşundan yaklaşık 4 yıl sonra DAT adında ilk otomobilini üreten ortaklar, şirket isimlerini 1925 yılında “DAT Motorcar Co” şeklinde değiştirir. Her geçen yıl yeni ortaklıklar kazanan marka, 1934 yılında bugün bildiğimiz Nissan ismini alır ve otomotiv sektöründe kendisine yer bulur. 

1962 yılında Nissan, Avrupa’nın birçok ülkesine otomobil ihraç etmeye başlar ve 1966 yılına geldiğimizde Prince Motor Company şirketi ile yeni bir ortaklık kurar. Başarılarını devam ettiren marka, 1989 yılına geldiğimizde Avrupa’nın birçok ülkesi tarafından bilinir hale gelmekle birlikte Infiniti adlı yeni modeli ile Avrupa pazarına girmeyi başarır. Fakat başarılar ile dolu kariyer yıllarına 1990 yılında girmiş olduğu finansal kriz nedeniyle ara vermek zorunda kalır. Bu krizi fırsata çevirme yolları arayan marka, bir Fransız markası olan Renault ile güç birliğine girer ve 3 yıl gibi kısa bir sürede toparlanmayı başarır. Renault markası ile verimli bir anlaşma sağlayan Nissan, 1993 yılında İngiltere’de üretilen Micra adındaki model ile Yılın En İyi Otomobili Ödülü’nü alır.

Otomobil sektöründe yerini almayı başaran Nissan, giderek güçlenerek üretim sayısını ve kapasitesini arttırmıştır. Bugün Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi unvanını elinde tutan marka, yeni motor teknolojileri ile çevre dostu araçları ve sürücü güvenliğini ön planda tutan teknolojileri ile günümüzün güçlü otomobil üreticilerinden sayılmaktadır.

Türkiye’nin Asi Şehirlisi: Nissan Qashqai

Nissan’ın sevilen modellerinden olan Qashqai serisi, 2007 yılında üretilmeye başlanır. Türkiye’de “Asi Şehirli” olarak anılan model, tasarım anlayışı ile sürücülerini etkilemeyi başarır. En eski modellerine kadar gittiğimizde donanım olarak bizleri klima, ABS, EBD, hava yastıkları ve bluetooth gibi özelikler karşılar. Aynı zamanda sürücülerini cam tavanı ve iç tasarımı ile kendine bağlamayı başaran Nissan Qashqai, yaklaşık 20 cm yüksekliği ile bozuk veya virajlı yollarda güvenli bir sürüş sağlarken yol hakimiyetini de arttırır. Güvenliğini Euro NCAP testi ile ispatlamayı başaran Nissan Qashqai otomobil, yolcu ve yaya güvenliği konusunda rakiplerini geride bırakmayı başarır. Yalnızca Euro NCAP testi sonuçlarıyla bile araçta güvende olduğuna emin olmak isteyen kullanıcıları kendisine çekiyor. İkinci el Nissan Qashqai satın alarak, kendinizin ve arabanıza binecek herkesin sizin için çok kıymetli olduğunu ve lider özelliklerinizi yansıtabilirsiniz.

 

Yenilenen Nissan Qashqai’de Neler Var?

 

Yeni Nissan Qashqai modellerine geldiğimizde ise yenilenen farları, benzersiz tasarımı ve keskin hatlara sahip ön ızgarası ile sürücülerine benzersiz bir deneyim sunuyor. Nissan Qashqai 2019, dış tasarımı ile hayran bırakırken iç tasarımında kullanılan cam tavan ve deri koltukları ile de kullanıcılarına farklı bir tasarım vaad ediyor. Tasarımının yanında karbondioksit emilasyon seviyesi ve boyutu küçültülmüş yüksek performanslı dizel veya turbo benzinli seçenekleri ile Nissan Qashqai 2019, yakıt tasarrufu sağlayarak özellikle uzun yolculuklarda vazgeçilmezler arasına girmeyi başarıyor. Dizel ve benzinli motor seçeneklerinde sunulan çift kavramalı DCT teknolojisi sayesinde manuel vitesin dinamizmi ile otomatik vitesin konforunu buluşturmayı ihmal etmiyor.

Yeni Nissan Qashqai’nin aksesuarlarına geldiğimizde ise akıllı telefon teknolojisine ayak uyduran model, yolculuk esnasında erişilmek istenen uygulamalara ulaşmada da kolaylık sağlıyor. 7 inçlik Nissan Connect ekranı sayesinde bluetooth üzerinden veya iPod ya da Mp3 bağlantıları ile akıllı telefonlara erişimi basitleştiriyor. Aynı zamanda 7 inçlik ekranı sayesinde navigasyon sistemi, lastik basınç değerleri ve güvenlik özellikleri gibi birçok önemli detaya ulaşım sağlayarak yolculukları daha keyifli hale getiriyor.

Dünyanın ilk crossover’ı olan Nissan Qashqai, otomobil sektöründe yeni bir çığır açarak milyonları kendisine hayran bırakmayı başardı. Sıra dışı yenilikleri ile sınıfındaki liderliği elinde tutan model, yeni sürücüleri ile tanışmayı bekliyor.

Liderlere Yönelik İkinci El Nissan Qashqai

İkinci el Nissan Qashqai fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık artırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.