NISSAN - MICRA

Bugünkü gücünü Fransız devi ile birleşerek oluşturan Nissan, Japonya’da kurulmuş ve yapmış olduğu ittifak ile de dünya devi otomotiv markası olmayı başarmış bir firmadır. 27 Mart 1999’da Renault ve Nissan firmaları stratejik ittifak yaparak otomotiv sektöründe iş birliği yapmak amacıyla bir araya geldiklerinde o tarihe kadar oluşturulmuş olan en büyük otomobil üreticisi haline geldiler.

Nissan firması dünya çapında ürettiği otomobillerin güvenilirliği, mühendislikte gösterdiği yetenek ve çok iyi bir üretim kapasitesine sahip olması ile biliniyordu. Renault firması ise yenilikçi tasarımları, üstün pazar gücü ve başarılı maliyet yönetimi ile tanınan bir markaydı.

Bu konsorsiyum her iki taraf içinde büyük avantajlar içeriyordu. Nissan’ın Kuzey Amerika’da sahip olduğu pazar gücü, Renault’un buradaki boşluğunu kapayacak ve Renault’un yüksek sermayesi sayesinde Nissan’ın borç yükü hafifleyebilecekti. Bununla birlikte her iki firma da küresel anlamda daha rekabetçi kalabilecek ve ürünlerinin tüm dünyaya daha etkin bir şekilde yayılmasını sağlayabilecekti. Böylece güçlerini birleştiren iki dev en büyük olma yolunda ilk adımı atmış oldu.

26 Aralık 1933 tarihinde Japonya'nın Yokohoma kentinde kurulan Nissan, 1934 yılında ismini Nissan Motor Co. Ltd. olarak değiştirdi. Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve deniz aşırı ülkeler olmak üzere 4 ana bölgede yapılanmış olan Nissan, Avrupa'ya araç ihracına 1962 yılında başladı.

1993 yılında İngiltere'de üretilen Nissan Micra ile yılın ‘En İyi Otomobili’ ödülünü aldı.

 

Şehrin Vazgeçilmezi Nissan MICRA

Avrupa ve Latin Amerika’da Nissan Micra adı ile bilinen Asya’da ise Nissan March olarak tanınan araç, 1982 yılında Nissan tarafından süper mini kategorisinde tasarlanmış ve üretilmiş bir modeldir.  Nissan Micra, Japonya pazarındaki Nissan Cherry'nin yerini almıştır. Nissan Micra, boyutları sayesinde günümüzün en kolay kullanılan otomobillerinden biri. Küçük boyutları ona büyük bir avantaj sağlarken bu boyutlarının tam tersine sunduğu büyük yaşam alanı kullanışlılığı arttırıyor.

Ferah bir iç mekâna sahip Nissan Micra’nın süet görünümlü koltukları, kumaş kaplı kapı döşemeleri, sürücü tarafı kol dayama ünitesi ve parlak siyah orta konsolu ile şehrin ışıklarına göz kırpıyor. Yeni tasarım orta konsolu, 5,8”lik LED ekranı ve akıllı anahtar teknolojisi ile Nissan Micra, parlak fikirlerle dolu bir araç olmayı başarmıştır. Akıllı telefonunuz ile Nissan Connect’e bağlanın, sevdikleriniz ile sınırsız iletişimin ve eğlencenin keyfine varabilirsiniz.

Nissan Micra, konu güvenlik olunca yine sınıfının lideri olma yolunda ilerliyor. Bir önceki nesil Micra’da standart olarak sunulan ABS, EBD, ESP, fren destek sistemi ve 6 hava yastığına; yeni nesil Micra’da hız sabitleyici (Cruise Control) ve hız sınırlayıcı (Speed Limiter) teknolojileri de eklendi.

Nissan micra yakıt tüketimi, yedek parça bulunabilirliği, bagaj hacmi ikinci el ve sıfır fiyatları ile oldukça rekabetçi. Micra 1.2 match cvt, micra turbo hd, Nissan Micra 1.4 otomatik, Nissan Micra dizel gibi çok tercih edilen modelleri bu rekabette Micra’ya yardımcı olmaktadır.

 

Vazgeçilmez İkinci El Nissa Micra

Nissan Micra ikinci el fiyatları, İkinci Yeni uzmanları tarafından piyasaya uygun değerleniyor. Böylece hem alıcı taraf hem de satıcı tarafın fiyatlardan memnun kalması hedefleniyor. Açık artırmayı kazanan ya da hemen satın alma opsiyonunu kullanan kullanıcı satın alma işlemlerini hemen başlatabilir. TÜV SÜD ekspertiz raporu ile aracın ekspertiz raporunu açık artırmadan önce inceleyebilir ve Anadolu Grubu Çelik Motor güvencesiyle yapılan açık artırmanın heyecan ve keyfini hemen yaşayabilirsiniz.