MINI Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Mini Cooper, 1959 yılında üretilmeye başlayan ve tüm dünyayı etkisi altında alan, 1960'lı yılların efsanesi olmuş bir otomobil firmasıdır. Mini sahipleri, sadece bir araç sahibi değil; aynı zamanda trafikte farklı bir tarza sahip olan araç severler olarak da görülürler. 1950 yılından 1999 yılına kadar kadar büyük değişiklikler yapılmadan üretilen Mini'ler, bu anlamda tarzını koruyan araçlar arasında önemli bir yere sahiptirler. Kült tasarımı ile özellikle genç kesimin hayallerini süsleye Mini, bir Alman efsanesi olan BMW firmasının alt markalarından biri olarak hizmet vermektedir. Pick-up, arazi aracı ve kombi wagoner modelleri de üretilen tasarım harikası Mini'lerin fabrikası İngiltere, Oxford'da yer almaktadır.

Mini Cooper, 2017 yılında en çok tercih edilen araçlar arasındaki yerini korumuştur. Tasarımında büyük değişiklikler yapmadan, araçlarını daha ileri teknoloji ile donatan Mini ailesi, tüm dünyanın yakından takip ettiği ve adeta bir sembol hâline gelen otomobil markaları arasında güçlü bir yere sahiptir. Farklı sınıflarda araçlar üretse de Mini Cooper modelleri, kasa ve iç donanım olarak birbirlerine yakın tasarımlara sahiptirler. Kült modeller arasından sıyrılarak daha büyük bir Mini deneyimi sunan Mini Cooper Countryman, klasik modellere göre daha yüksek ve kalıplı bir araç olarak ön plana çıkmaktadır.

Gençlerin tercihi 3 kapılı modeller olurken Mini Cooper 5 kapı modelleri de son zamanlarda farklı bir araç arayan aileler tarafından tercih edilmektedir. Bu anlamda firmanın "Biri Mutlaka Size Göre" sloganı da yerini bulmaktadır. Mini Cooper modelleri, trafikteki genç ve genç kalmayı başaran araç sahiplerini temsil eden bir kimliğe sahiptirler. Bu nedenle Mini'ler geniş kullanım alanları sunmazlar. Tam da bu noktada parlayan Mini Cooper Clubman, sahibine Mini tarzı ile birlikte daha geniş bir bagaj alanı sunmaktadır. Durum böyle bile olsa Mini Cooper Cabrio, her zaman Mini ruhunu daha çok yansıtan bir model olarak hayalleri süslemektedir.

Özellikle genç sürücüler için Mini Cooper, kırmızı renk seçeneği ile farklı bir yerde tutulmaktadır. Mini'ler tabii ki sadece gençlere değil; tüm yaş grubunda bulunan sürücülere hitap etmektedir. Her yıl meraklıları tarafından merakla beklenen Mini Cooper fiyat listesi, yeni modellerin lansmanı ile birlikte sunulmaktadır. Kullanıcıların İnternet üzerinden yaptıkları "Mini Cooper fiyat 2018 model" aramaları sonucunda ulaştıkları fiyatlar, genel olarak tüm bayilerde benzer olurken; "Mini Cooper fiyatları ne kadar?" arama sonuçları, aracın üretim yılına, modeline ve donanımına göre farklılıklar gösterebilmektedir. Mini Cooper S fiyatları, markanın diğer modellerine ve aracın kendi sınıfında bulunan markalara göre biraz yüksek bir fiyat aralığı sunmaktadır.

Tasarımı ve tarzı ile büyük ilgi toplayan Mini Cooper, araba özellikleri ile de kullanıcılarına avantajlar sağlamaktadır. Büyük araçların yaşadığı park sorunlarını sahiplerine yaşatmayan Mini'ler, güçlü motorları sayesinde de iyi bir performansı da beraberlerinde sunmaktalar. Mini Cooper bakım aralığı 3, 4 ve 5 yıl aralığında araç sahibinin isteğine göre değişebilmektedir. Kullanılan malzemenin ve parçaların üst segment olmasından kaynaklı olarak Mini Cooper servis bakım fiyatları, kendi sınıfındaki araçlara göre bir kademe daha yüksek olabilmekte ve fiyat aralığı aracın yaşına, modeline göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Tüm dünyada çok tutulan Mini'ler için sorulan "Mini Cooper ikinci el piyasası nasıl?" sorusuna, aracın geniş kullanım kitlesi ve canlı alım satım piyasası cevap niteliğinde olabilmektedir. Bu soru doğrultusunda bakılınca Mini Cooper ikinci el araba piyasasında en çok aranan ve ilana çıkmasından kısa bir süre sonra kendisine mutlaka bir alıcı bulabilen araçlar arasında önemli bir yere sahiptir. Araba alım satım piyasasında manuel seçeneği ile birlikte Mini Cooper ikinci el otomatik vites modellerini de bulmak mümkündür. Verilen Mini Cooper sahibinden ilanlarına bakıldığında Mini Cooper ikinci el Ankara, Mini Cooper ikinci el İstanbul, Mini Cooper ikinci el Konya, Mini Cooper ikinci el Antalya, Mini Cooper ikinci el Adana, Mini Cooper ikinci el İzmir ve Mini Cooper ikinci el Mersin gibi büyük şehirler ağırlıkta olmaktadır.

Mini Cooper sahibi olmak isteyen kullanıcılar özellikle "Mini Cooper 2. el alınır mı?" sorusunu sıkça sormaktadırlar. Bu noktada aracın yürüyen aksamına baktırılması ve hasar kaydına bakılması büyük önem taşımaktadır. Özellikle satılık Mini Cooper S ve Mini Cooper ikinci el Cabrio modellerinde bu kayıtlar aracın nasıl kullanıldığına ve genel durumuna dair oldukça önemli bir bilgiler vermektedir. İkinci el araç almayı düşünen kullanıcılar için ikinciyeni.com, güvenli ve huzurlu bir alışveriş ortamı sunmaktadır.

Web sitesine giriş yapıp ikinciyeni.com üye ol sekmesine tıklayarak kolayca üye olunabilen ikinciyeni.com, almak istediğiniz aracın detaylı ekspertiz raporunu sunmaktadır. Eğer aklınıza "ikinciyeni.com nedir?" şeklinde bir soru takılırsa kısaca ikinciyeni.com sitesinin, yılda 20.000 aracın alım satımını güven çerçevesi içerisinde gerçekleştiren, alanında lider konumda bulunan bir platform olduğu söylenebilir. Peki, ikinciyeni.com nasıl çalışır? ikinciyeni.com güvenle araç alım satım yapılabilen bir site olarak çalışmaktadır. Kullanıcılarından hiçbir üyelik ücreti talep etmeyen ikinciyeni.com sitesine bireysel, kurumsal ve ticari üyelik olmak üzere 3 farklı profilde üye olunabilmektedir. Araçların açık artırmaya çıkarıldığı ikinciyeni.com sitesinde istenilen araca teklif verilir. Ardından da en yüksek teklifi veren üye de aracı satın alabilmektedir.