MERCEDES Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Mercedes-Benz, aslında birbiriyle aynı dönemlerde benzer icatlar üzerine çalışmalar üretmeye başlayan iki mucidin işlerini birleştirmesi sonucu ortaya çıkan bir isimdir. Gottlieb Daimler ve Karl Benz bahsettiğimiz iki önemli isim iken, Daimler, ilerleyen yıllarda devrim yaratacak olan karbüratör, ateşleme gibi sistemlerin yaratıcısıdır. Benz ise tarihteki ilk otomobili üretmeyi başaran kişidir. Her ne kadar iki rakip olarak algılansalar da bu iki önemli insan, günümüz otomobil teknolojisinin yapı taşlarından çoğunu, bu sonradan ticari ilişkiye dönüşen rekabet sayesinde geliştirmişlerdir. 1901’de ilk defa ticari marketlere giren Mercedes, ismini Daimler’in kızından almıştır. Ancak 1926’dan sonra Mercedes-Benz olarak tanınmaya başlayan markanın bugünkü tasarımlarının, Benz’in 1986’da tasarladığı ürün ile Daimler’in 1901’de piyasaya sürdüğü otomobil modeline dayandığı söylenmektedir. Markanın günümüzde herkes tarafından ayırt edilen logosunun tasarımcılarının da Daimler’in oğulları olduğu söylenir. Buna göre babalarının tasarımlarında yıldız kullandığını hatırlayan varisler, logoyu geliştirerek günümüze taşımışlardır.

Mercedes teknik özellikleri ile olduğu kadar yıllar içinde değişmeyen ve zarafeti güç ile birleştiren iç ve dış tasarımları ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Yıllar boyunca kalitesi ve özgünlüğünden hiçbir şey kaybetmemiştir. Sloganı ‘’En iyisi ya da hiçbir şey’’ olan marka, serilerinde sağladığı güvenli yol tutuşu, iddialı sürüş performansı ile lüksü ve konforu bir arada sağlıyor. Bütün bu avantajlı özelliklerine rağmen, diğer markalarda da olduğu gibi, bu marka bir araç almayı düşündüğünüzde aklınızda ‘’Mercedes ne kadar yakar’’ gibi bir soru belirebilir. Mercedes yakıt tüketimi olarak klasmanındaki araçlara göre, özellikle yeni geliştirilmiş modellerinde son derece bütçe dostu bir imaj çizmektedir. Buna ek olarak aracınızı almayı planlarken "Mercedes hangi segment daha iyidir?" diye düşünürseniz, bunun cevabının da kişisel beğeni ve beklentilerinize bağlı olarak herkesten farklı şekilleneceğini aklınızda bulundurmalısınız. Akıllara gelen başka bir soru ise çoğunlukla "Mercedes hangi motoru kullanıyor?" olmaktadır. Bunun cevabı ise bir iş birliğinde saklıdır. Kendi üretimi olan motorları kullandığı kadar Renault motorlarının üstüne kendi eklemelerini yaparak da araçlarında kullanan Mercedes, rakipleriyle olan rekabetin marka değerini geliştirmesi yönünde güzel bir örnektir. Markanın yıllar içinde kalitesinden ödün vermeden ve gelişmiş teknolojinin bütün avantajlarından faydalanılarak tasarlanmış modelleri ve serileri arasında Mercedes e serisi, Mercedes amg serisi, Mercedes c serisi ve Mercedes a serisi gibi örnekler çoğaltılarak gösterilebilir.

"Mercedes alınırken nelere dikkat etmeli?" diye sorulacak olursa, aracın fabrika çıkışlarında teknik özellikleri ve tasarımı son derece gelişmiş olduğu için aklınızda soru işareti hiçbir zaman olmamalıdır. Ancak ikinci el araç almak istiyorsanız, örneğin Mercedes a180 ya da Mercedes c180’i, Mercedes ikinci el c180 ya da Mercedes ikinci el a180 ile karşılaştırdığınızda, buradaki önemli nokta, aracı almadan önce ekspertizini yaptırmanızdır. Daha sonrasında aracınızı üretilen kalitede kullanmak için İnternet'te aratabileceğiniz "Mercedes hangi yağı öneriyor?" gibi anahtar cümlelerle, aracınızın bakımını devam ettirebilirsiniz. Mercedes Türkiye kalitesinin uluslararası standartlarla aynı olduğunu hatırlatarak, Mercedes-Benz fiyat listesini ilgili kurumlardan öğrenebilirsiniz. Yine de İnternet arama motorlarına "Mercedes fiyat Vito" ya da "Mercedes fiyat listesi c serisi" gibi cümleler yazarsanız, sizi bilgilendirecek sonuçlar elde edebilirsiniz.

Son derece iyi kullanılmış Mercedes ikinci el otomobil fiyatlarını merak ederseniz, onlar için uygulayacağınız yöntem de benzer olacaktır. "Mercedes ikinci el jip", "Mercedes ikinci el İstanbul" ya da "Mercedes ikinci el a180" şeklinde yapacağınız aramalarda farklı şehirlerde bulunan farklı modellerdeki Mercedes ikinci el fiyatları karşınıza çıkacaktır. Bütün bu araştırmalar sonucu Mercedes ikinci el otomobil fiyatlarını en uygun ve güvenilir olarak bulacağınız adres ise ikinciyeni.com olmaktadır. Alım satım işlemlerinin alanında uzman ekspertizlerle yapıldığı, ikinciyeni.com açık arttırma güvenilirliği ile istediğiniz araca ulaşabileceğiniz bu siteye giriş yapmayı unutmayın.