MAZDA Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Japonya çıkışlı otomobil üreticisi Mazda, en köklü Japon markaları arasında yer alıyor. Resmi olarak 1920 senesinde kurulan şirketin tarihi, yüz yıllık bir geçmişe dayanıyor. Bugün dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında ilk on beşte yer alan markanın Türkiye’deki kullanıcı kitlesi de oldukça fazladır. Mazda modelleri Türkiye pazarında en çok alım-satımı yapılan otomobil modelleri arasında yer almaktadır.

Marka, ismini, "Tanrı'nın Işığı" anlamına gelen "Ahura Mazda" ifadesinden alıyor. Ürettiği hibrit araçlarla yeni çağın adımlarını yakalayan Mazda çevre dostu araçlar üretiyor. Japon mühendislik harikası araç tasarımlarıyla dünyanın en kaliteli otomobillerini üreten markalar arasında yer alan Mazda Amerika'nın En Çok Aranan Otomobili gibi birçok ödül almış markadır.

Türkiye'de en çok satan otomobil modelleri arasında yer alan Mazda 3 sedan, Mazda cx 3, Mazda 3 Hatchback, Mazda 3 dizel gibi Mazda modelleri arasında farklı ihtiyaçlara cevap veren tasarım ve donanım özellikleri bulunur. "Mazda ikinci el piyasası nasıl?" diye sorduğunuzda cevap olarak, eski modellerin bile hâlâ çok tutulduğu ve Mazda ikinci el fiyatları açısından da güzel seçenekler bulunduğu söylenebilir.

Mazda gelecek modeller de en çok merak edilen araç modelleri arasında yer alır. Örneğin Kodo tasarım felsefesinin son ürünü olan Mazda CX-5 sınıfının en iyi araçlarından biri olarak görülmektedir. Mazda yeni modeller üstün yakıt verimliliği ve sürüş performansında üst düzey kalite gibi özelliklerde araç tasarımlarını bir adım ileri taşır. Mazda CX 5 fiyat performans açısından beklentileri karşılayan bir araç modelidir.

Mazda 3 modelinde benzin ve dizel yakıt olarak seçenekleri bulunmaktadır.Yeni Mazda 3 yakıt tüketimi otomatik vitesli bir araç için oldukça iyi değerler sunmaktadır. "Mazda 3 ne kadar yakar?" diye bakıldığında yeni motor teknolojisi ile en verimli çalışma standartlarını yakalamaya çalıştığı görülür. Mazda 3 teknik özellikler açısından yenilikçi yaklaşımlarla tasarlandığından her anlamda verimli araç deneyimi sunar.

Mazda 3 donanım açısından ekonomik motor özellikleriyle fark yaratır. "Neden Mazda 3 almalıyım?" diye soranlar için özellikle Mazda'nın geliştirdiği bu verimli motor teknolojisinin avantaj sağlayacağı belirtilebilir. "Mazda 3 otomatik alınır mı?" sorusuna en doğru yanıtı almak için ise ikinciyeni.com ekspertiz ve değerleme sonuçlarını incelemekte fayda vardır. Mazda 3 yakıt tüketimi LPG desteğine sahip olduğundan araçtan istenilen verim alınabilir.

Mazda'nın merak edilen diğer modelleri arasında yer alan Mazda mx 5 teknik özellikleri açısından yol tutuştaki sağlamlık ile öne çıkıyoar. Güç dengeleme sistemi ile darbelere karşı üst düzey dayanıklılık sunan bu tasarım, güvenli araç kalitesini yaşatır.

İkinci el piyasasında çok tutulan 2004 Mazda 6 teknik özellikler açısından üretim yılına göre oldukça ileri donanım sunar. Mazda'nın unutulmaz araç modelleri arasında yer alan bu model, heyecan duygusunu her daim uyandıran araç modelleri arasında yer alıyor. Mazda 323 teknik özellikleri ise yenilenen tasarımlarda farklılık gösteriyor. Hangi model ve hangi kasa olduğuna göre araç teknik özellikleri değişiyor. Mazda 2. el 323 en çok aranan ikinci el araçlar arasında yer alır.

Mazda ikinci el piyasasında her şehirde hareket olduğunu söylenebilir. Farklı şehirlerden farklı fiyatlara aradığınız Mazda'yı inceleme fırsatınız vardır. Mazda ikinci el Antalya, Mazda ikinci el İzmir, Mazda ikinci el Adana, Mazda ikinci el Kayseri, Mazda ikinci el Gaziantep fiyatlarını ve araç özelliklerini ikinciyeni.com olanaklarıyla değerlendirebilirsiniz. Çok daha uygun fiyata çok beğenilen Mazda modellerinden birini alabilmek için ikinciyeni.com açık artırma fırsatlarından yararlanabilirsiniz.