KIA Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Kia, 1944 yılında Güney Kore’de bir bisiklet markası olarak kurulmuştur. Kendi ülkesinin ilk otomobil ve motor üreticisi olma özelliği taşıyan marka, piyasalardaki esas atılımını 1998 yılında Hyundai ve Daimler-Chrysler ortaklıkları ile birleşince yaşamıştır. Bu satıştan sonra marka değerini devamlı olarak artırmaya ve son teknolojileri yakalamaya odaklanan Kia, Amerika’da sahip olduğu başarıyı Avrupa’da da yakalamak için Avrupa toplumlarının tüketici özelliklerine göre ürünler sunmak adına piyasa araştırmaları yapmıştır. Bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan modeller, günümüzde herkes tarafından beğenilen araçların öncüsü olmuştur. Kia, aslında 2000’li yıllardan önce daha küçük ölçekli üretimler yaparken, 2002 yılında Kia Sorento sayesinde uluslararası ününü pekiştirmiştir. Kia Türkiye pazarına ise 2001 yılında giriş yapmıştır.

Kia modelleri, klasmanları farklı olsa bile sundukları konfor, güvenli sürüş keyfi ve güçlü motor performansları sayesinde dünyanın en iyi araçları arasına girmiştir. Kia donanım özellikleri ile sizi mutlu ederken, Kia teknik özellikleri ise yapacağınız araştırmalar sonucunda da görebileceğiniz gibi her ihtiyacınızı karşılayacak niteliklere sahiptir. Kia Rio, Kia Sportage, Kia Rio Sedan, Kia Ceed, Kia Cerato gibi birçok modelin dahil olduğu geniş araç yelpazesi sayesinde istediğiniz özellikteki aracı, bütçenize en uygun fiyata bulabilirsiniz. Kia fiyat listesi 2018 yılı için açıklanmış olup dönemsel olarak oluşturulan Kia kampanya fırsatlarını da takip edebilirsiniz. Kia sahibinden, Kia ikinci el, Kia ikinci el jip, Kia ikinci el otomatik dizel, Kia ikinci el Sorento ya da Kia ikinci el araba ilanlarına her şehirde sıkça rastlanmaktadır. Markanın hareketli bir ikinci el pazarına sahip olduğunun göstergesi niteliğindeki bu durum, ihtiyacınıza uygun ikinci el Kia bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Kia ikinci el Ankara, Kia 2.el Samsun, Kia 2.el İzmir, Kia 2.el Adana ve Kia 2.el Bursa seçeneklerinden size uygun olanını seçerek aracınızı aldıktan sonra, markanın çeşitli şehirlerde var olan bayileri ya da servisleri ile de aracınızın bakımını rahatça sağlayabilirsiniz. "Kia nasıl bir araç?" sorusuna en doğru cevabı da yine Kia sahipleri verecektir. Forumlardaki veya yorumlardaki övgü dolu ifadeler, Kia sahiplerinin araçlarına nasıl bir aşkla bağlı olduğunu, açık bir şekilde gösterir. Kia araçlar, yakıt tüketimi açısından da son derece uygun bir performans ortaya koymaktadır. Kia yakıt tüketimi gibi bilgilerin de dahil olduğu verileri, markanın ilgili bayilerinden ya da İnternet sitesinden öğrenebilirsiniz. Modeller, klasmanlarına göre son derece bütçe dostu bir imaja sahip oldukları için sizi ekonomik açıdan da desteklerler.

Kia ikinci el aracınızı aldıktan sonra otomobilinizi fabrika çıkışına uygun ayarlarda kullanmaya devam edebilmek adına markanın tercih ettiği gerekli takviye ürünleri sağlamanız, aracınızın performansının devamlılığı için önemlidir. Buna göre "Kia hangi şanzımanı öneriyor?" ya da "Kia hangi motoru kullanıyor?" gibi soruların cevapları, parça ya da yağ değişimlerinde size yardımcı olur.

İkinci el bir araç almayı düşünüyorsanız bu süreçte dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Bunlardan en önemlisi, araç alacağınız kurumun seçeneği bol ve güvenilir olmasıdır. Buna göre ikinciyeni.com size tam olarak ihtiyacınız olan güvenilir ve şeffaf bir alım-satım deneyimi sunmaktadır. "ikinciyeni.com nasıl çalışır?" sorusunun cevabının da sizi son derece tatmin edeceğinden emin olabilirsiniz. Bağımsız ekspertiz raporu ile aracınızın alışverişi sırasında size gerekli olan ekspertiz raporunu çıkaran, dolayısıyla otomobiliniz için endişelenmenizi engelleyen bir sisteme sahiptir. Buna ek olarak açık artırma sistemi ile de son derece şeffaf ve güvenilir bir alım-satım sağlamaktadır. ikinciyeni.com sahip olduğu çeşitli ve bir o kadar da geniş araç yelpazesiyle sizleri beklemektedir.