INFINITI Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Nissan'ın alt otomobil gurubu olan Infiniti Amerika pazarında oldukça tutulan bir markadır. Etkileyici tasarımlarıyla dikkat çeken marka 1989 yılında doğmuş.Türkiye'de 2009 yılından beri Bayraktar Gurubu güvencesiyle satışa sunulan Infiniti araç modelleri dünya genelinde 50' yi aşkın ülkede kullanılıyor. Lüks sedan tasarımlarıyla geleneksel sedan ezberlerini bozan Infiniti daha akıllı, daha kompakt ve sürüş deneyimini üstün kaliteye taşıyan araçlar üretmeye devam ediyor.

Ülkemizde de Infiniti hakkında bilgi paylaşımı oldukça fazladır. Infiniti fiyat bakımından orta ve lüks ölçekte seçenekler sunar. Sedan ve SUV modellerinde üretim yılı ve tasarıma göre fiyatlar değişse de farklı bütçelere hitap eden seçenekler bulmak mümkündür. Infiniti araç fiyatları, Infiniti q60, Infiniti qx70, Infiniti q50, Infiniti fx35 gibi farklı modellerde farklılık gösterir. Prestiji oldukça yüksek bir otomobil üreticisi olan Infiniti, özellikle ileri teknoloji donanımlara sahip araç tasarımlarıyla tanınmaktadır. "Infiniti hangi ülkeye ait?" ya da "Infiniti hangi markaya ait?" gibi soruların sorulmasında ise etkili olan neden, markanın, Nissan’ın Amerika pazarına yönelik çalışan alt otomobil gurubu olmasıdır.

Kendi kendine, sürücü olmadan giden otomobil üzerinde çalışmalarını sürdüren Infiniti markası, teknolojinin otomobil konusunda geldiği inanılmaz noktayı gösteren tasarımlar sunmaktadır. "Infiniti nasıl bir marka?" diye sorulacak olursa, çağın ilerisinde ve oldukça prestijli bir marka olduğu söylenmelidir. Infiniti fiyat listesi de motor özellikleri ve yenilikçi tasarımlara göre değişkenlik gösterir. Infiniti ikinci el fiyatları elbette daha uygun seçenekler sunar. ikinciyeni.com mobil uygulaması ile son teknoloji Infiniti araçlara en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

"Infiniti nasıl bir araba?" diye merak edenler için Infiniti Fx 30 test sürüşü ve incelemesi açıklayıcı olacaktır. Spor otomobil ve SUV karışımı tasarımı ile benzersiz bir araç deneyimi sunan Infiniti Fx, konforlu ve kontrollü sürüş keyfini yaşatan bir araç modelidir. Sınıfının en donanımlı araçları arasında öne çıkan Infiniti Fx modelleri, EuroNCAP ödüllü Şerit Değiştirmeyi Engelleme Sistemi gibi güvenlik özelliklerine sahiptir. 30 GB HDD navigasyon sistemi gibi ileri teknoloji özellikler de bu modellerde mevcuttur.

Infiniti modelleri hakkında en çok merak edilen konulardan biri de yakıt tüketimidir. Yakıt tüketimi açısından Infiniti araçlar motor hacmi, motor gücü, yakıt tipi gibi özelliklerine göre farklı yakıt tüketimi aralıkları sunar. Örneğin, Infiniti q30 yakıt tüketimi açısından ortalama ve motor gücüne göre gayet iyi rakamlar verir. 20 inçlik tekerleriyle vahşi ve estetik tasarım sunan Infiniti fx45 yakıt tüketimi, şehir içinde ortalama 15.7 Lt/100 km olarak belirtilmektedir. Infiniti fx35 yakıt tüketimi ise lpg seçeneği ile en az yakıt tüketimi sunan seçenektir. "Infiniti vergisi ne kadar?" diye bakıldığında model ve tasarıma göre vergilerin değiştiği görülür. Farklı motor seçeneklerinde farklı vergiler ödenir.

Infiniti araç modelleri, tasarım harikası olarak görülen oldukça çekici modellerdir. Özellikle teknolojiyi estetik tasarımla buluşturan sanatsal çizgiler ve sürüş deneyiminde yaşattığı fark, otomobil tutkunlarını etkilemektedir. "Japon güzeli" olarak da adlandırılan oldukça tutkulu tasarımları bulunur. Infiniti modelleri, Amerika’da gerek tarzı gerek donanım ve tasarımıyla en fazla tercih edilen araçlar arasında yer alır. Güçlü, tarzı olan ve kaliteli bir araç istiyorsanız hayallerinizdeki modeli Infiniti araçlar arasında bulabilirsiniz.

Infiniti araçların fiyatları, performans-fiyat açısından aslında yüksek değildir. Ancak, ikinci el fiyatları tabii ki çok daha ekonomik seçenekler sunar. ikinciyeni otomobil al seçeneğini tıklayarak Infiniti ikinci el fiyatları hakkında bilgi alabilir ve dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz. Satmak istediğiniz araçlarınız için İkinciyeni otomobil sat seçeneğini kullanabilirsiniz. Hayalinizdeki güçlü, karizmatik ve sürüş deneyimi çok farklı olan araç modelini oldukça uygun fiyatlara ikinci el Infiniti modelleri arasından seçebilirsiniz.