HYUNDAI - I20

Hyundai markası, 1947 yılında Güney Kore’de Chung Ju-Yung tarafından kurulmuştur. Bu yıllarda inşaat sektörüne yoğunlaşan marka, Kore Savaşı nedeniyle talihsiz dönemler geçirmek zorunda kalmıştır. Savaş sebebi ile zor zamanlar geçiren ülke, Hyundai gibi inşaat sektörleri tarafından yeniden inşa edilmiş ve ekonomik anlamda yeniden kalkınmayı başarmıştır.

İlk iş kolu inşaat sektörü olan Hyundai, otomobil sektörü, gemi yapımı, elektronik ve lojistik gibi birçok farklı alanlarda da hizmet vermiştir. Güney Kore’nin Ulsan şehrinde bulunan tersanelerinde üretilen dayanıklı gemileri sayesinde kendisini dünyaya tanıtmayı başarmıştır. 1967 yılında da Hyundai Motor Company’i kurarak otomotiv sektörüne resmen adım atmıştır. Hyundai Motor Company, tartışmasız olarak Kore’nin lideri sayılmakla birlikte dünyanın da önde gelen otomotiv üreticilerindendir. Gelişimini her geçen yıl katlayarak sürdüren Hyundai, 1998 yılında bir başka Kore markası olan Kia firmasını da satın alarak Kore otomotiv pazarının %70’ini kendi bünyesinde bulundurur.

Hyundai Motor Company, Güney Kore’deki fabrikaları haricinde Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan gibi global ülkelerde de bulunmaktadır. Global satışlarda dünyanın en büyük 6’ncı otomotiv üreticisi konumunda bulunan marka, rakiplerine oranla lüks ama daha ucuz otomobilleri ile bir numara olma yolunda ilerlemektedir.

 

Hyundai i20 ile Yeni Bir Sürüş Deneyimi

Farklı segmentlerde yeni bir model olarak sunulan “i” kodlu Hyundai otomobilleri özellikle Avrupa’da büyük beğeni toplamıştır. Ülkemizde de çok satanlar arasına girmeyi başaran Hyundai i20, ilk olarak 2008 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştır. 5 kapılı bir hatchback modeli olan Hyundai i20’ler özellikle büyük şehirlerde trafik sorunu ile mücadele edenlerin imdadına koşuyor. Konforlu bir sürüş deneyiminin yanında kolay park edebilme imkânı sunarak sürücüsünü etkilemeyi başarıyor.

2014 yılına gelindiğinde ise i20 serisi, Hyundai Elite i20 adıyla Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştır. Yenilenen i20’lere LED entegre projeksiyon tipi farlar, altıgen radyatör ızgara, panoramik cam tavan, LED sinyalli dikiz aynaları, parlak siyah C sütunu ve çift renkli arka tampon gibi birçok yenilik eklenmiştir. Ayrıca yenilenen Hyundai i20 aksesuarları ile dış görünüm ve kullanılabilirlik açısından da zenginleştirilmiştir. Bu gelişmeleri sonucunda 2014 Hyundai i20, Top Gear’dan Yılın B Segmenti Otomobili Ödülü’nü almayı başarmıştır ve bu başarılı serinin üretimi her geçen yıl arttırarak devam ettirmiştir.

2019 i20 modellerine gelindiğinde ise model benzinli seçeneğinin yanında dizel seçeneği ile de satışa sunulmuştur. Geçmiş modellerine oranla daha geniş altıgen ızgarası ve LED farları ile tasarlanan 2019 i20 sürücülerine konfor ve teknolojiyi bir arada sunmuştur.

İç ve dış tasarımları ile müşterilerini kendine bağlayan 2019 i20’ler performans açısından da oldukça başarılı. Çevreciliği ve verimliliği savunan i20’ler start&stop sistemi sayesinde araç her durduğunda motoru kapatarak hareket esnasında tekrar çalıştırır. Böylece gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçerek sürücüsüne tasarruf imkânı sağlar.

Hyundai 2019 i20, konfor kadar güvenlik de arayan sürücülerine şerit takip asistanı (LDWS) ve acil durum fren sinyaliyle (ESS) güvenli bir sürüş vaad eder. Aynı zamanda elektronik denge kontrolü programı (ESP) ile aracın savrulması engellenirken araç stabilite yönetim programı (VSM) ile de ıslak ve kuru yüzeylerde meydana gelen ani fren ve yön değişikliklerini kontrol altında tutar.

Sürücü konforunu ve güvenliğini her zaman ön planda tutan Hyundai, otomobil sektöründe her geçen yıl büyümekte ve sektördeki başarılarına yenilerini eklemektedir.

 

İkinci El Hyundai i20

İkinci el Hyundai i20 fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık arttırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.