HONDA - CIVIC

“Felsefesiz eylem öldürücü bir silah, eylemsiz bir felsefe değersizdir.” sözlerinin ve şiarının sahibi Soichiro Honda tarafından 1948 yılında kurulan, Japonya’nın ünlü otomotiv firması olan Honda, üretim hayatına motosiklet ile başlamıştır.

Zamanla otomobil, su motoru (gemi, tekne, yat vb.), robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.), motor (herhangi bir işte kullanılacak akaryakıtlı motorlar) ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Dünyanın en önemli motor üreticilerinden olan Honda, Japon otomotiv sektörünün ve ekonomisinin gelişmesine ciddi katkılar sağlamıştır. Ulusal ve uluslararası başarıları ile öne çıkan Japon devi; Amerika, Kanada, Hong Kong, Güney Amerika ve Asya ülkelerinin genelinde Japonya'nın temsilcisi olarak satış rekorları kırmıştır.

Tokyo merkezli firma, dünya çapında pek çok ülkede üretim ve satış yapmaktadır. Amerika ve Kanada'da üretimine başladığı Acura markası ile de ciddi kitlelere ulaşmıştır. Motor sporlarındaki başarılarıyla da ön plana çıkan Honda, global bir dev olmayı başarmıştır.

İlk üretim faaliyet alanı motosiklet olan Honda, 1959 yılından bu yana dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir. Ayrıca dünyanın ilk kez ‘airbag’li motosikletini üreten firmadır.

Diğer Japon devleri gibi Honda da firma kültürünü, belirledikleri felsefe etrafına inşa etmiştir ve bu felsefe şirket tarafından aşağıdaki gibi deklare edilmiştir:

Honda Felsefesi, Honda’nın var olma sebebini anlayabilmeyi sağlayan bir araçtır. Ana felsefesi şöyledir: “Global bakış açısını koruyarak, tüm dünyada müşteri memnuniyetini sağlamak için kendimizi en iyi kalitede ve kabul edilebilir fiyatlarla ürün sunmaya adadık.”

Saat Gibi Araba: Honda Civic

Honda Civic, yaşam döngüsüne küçük araç kategorisinde başlamıştır. Başlarda küçük araç olarak üretilen Civic, zamanla değişikliklere uğrayarak hem daha lüks hem de boyut olarak daha büyük ve kompakt araç sınıfına doğru adım atmıştır. Günümüzde Honda Jazz modelinden büyük, Honda Accord modelinden küçük olarak kendini konumlar. 2006 yılı itibarıyla dünya çapında 16,5 milyon satış rakamına ulaşan araç, bu satışın 7,3 milyonunu Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirmiştir. Kanada'da da dönemin en çok satan aracı olmayı başarmıştır.

İlk Civic, 1972 yılının Temmuz ayında iki kapılı model olarak tanıtılmış ve birinci nesil Honda Civic olarak adını tarihe yazdırmıştır. İkinci nesil Civic, 1979 yılında 1980 model olarak tanıtılmıştır. Bir önceki nesilden daha büyük ve daha köşeli hatlara sahip olan model, yerini 1983 yılında 1984 model olarak üçüncü nesle bırakmıştır. 1987 yılı itibarıyla daha modern çizgileri ile dördüncü nesil Civic doğmuştur. Bu istikrarla büyümeye ve gelişmeye devam eden Civic, son nesil olan onuncu nesil Civic modelini, “Şimdiye kadarki en iyi Civic” sloganı ile 2015 yılında New York Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkarmıştır. Yeni Civic Sedan olarak lanse edilen modelin tasarımı göze çarpanken motor seçeneklerindeki değişiklikleriyle de dikkat çekmektedir.

Yeni Honda Civic 2017 yılının şubat ayında Honda Civic 2017 olarak Türkiye’de satışa sunulmuştur. Honda Civic Hatchback, Honda Civic RS, Honda Civic Elegance, Civic Type R gibi model ve segment seçenkleri ile kullanıcısı ile buluşan otomobil, kullanıcıdan tam not almayı başarmıştır. Honda Civic fiyatları ile de kendine has Honda Civic ikinci el piyasası oluşturabilmiştir.

Türkiye ve Avrupa pazarında Honda’nın geliştirmiş olduğu ve Civic HB ve CRV’de başarılı bir şekilde kullanılmakta olan 1.6 i-DTEC motor seçeneği ile satışa sunulan yeni Honda Civic, isteğe bağlı olarak kullanıcılara otomatik şanzıman tercihi de sunmaktadır. Honda Civic gerek modifiyeye uygunluğu gerekse bütçeyi sarsmayan fiyatlarıyla ikinci el piyasında da en çok sevilen araçlardan biridir. İkinci el araç fiyatları için İkinci Yeni web sitesini takip edebilirsiniz.

 

Honda Civic İkinci El

İkinci el Honda Civic fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık artırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.