FIAT - LINEA

FIAT, İtalya’nın imza otomobil firmalarından biri. FIAT S.p.A. kurumun tam adı, FIAT GRUP olarak da bilinir.

F (fabbrica), I (Italiana), A (Automobili), T (Torino) kelimelerinin baş harfleri ile oluşturulan marka, 1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından Torino'da kurulmuştur. İsmini Kuzey İtalya’nın önemli şehrinden alan firma, birçok göçmenin yaşadığı şehrin ekonomisine de büyük ölçüde katkıda bulunmuştur. Kurulduğunda 150 çalışanı bulunan fabrikada ilk üretilen otomobil ‘FIAT 4HP’ olmuştur. FIAT 4HP, o yıl 24 adetlik satış gerçekleştirir. İlerleyen yıllarda istikrarlı bir şekilde büyüyen firmanın ünü çizmeyi aşarak, uluslararası platformlarda nam salar. 1908 yılında Amerika’da açılan fabrikası ile uluslararası lige geçiş yapılır.

İkinci Dünya Savaşı sonrası otomotiv sektöründe küresel anlamda duraklama meydana gelir. Diğer firmalar gibi bu krizden çıkış yolu arayan FIAT S.p.A 1940’lı yıllarda faaliyet alanını genişletme kararı alır. Bu doğrultuda traktör, uçak, gemi üretimi faaliyetleri başlar. Bu değişimden ve 2. Dünya Savaşı’nın bitmesinden kısa bir süre sonra 1945 yılında şirketin kurucusu olan Giovanni Agnelli vefat eder. Agnelli’nin vefatından sonra şirket köklü değişikliklerle yoluna devam eder. Savaşta zarar gören fabrikalarını yenilerler, faaliyet alanlarını tekrar düzenlerler ve bugün bildiğimiz FIAT ismini alırlar. Yeni kurumsal kimlikleri ile günümüze kadar varlığını sürdüren FIAT, dünyanın önde gelen otomobil firmalarındandır.

Firma bugün bünyesinde Alfa Romeo, Lancia, Ferrari, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company, Iveco gibi markaları barındırmaktadır. Dünyanın en büyük otomobil ve endüstriyel grupları arasında yer alır.

 

Fiyatı Güzel, Kendi Özel… İtalyan yakışıklısı FIAT Linea

 

Linea, 2006 yılının Kasım ayında İstanbul Autoshow 2006’da ‘Ailen için en iyisi’ sloganı ile görücüye çıkarak, 2007 yılında Türkiye otomobil piyasasına giriş yapmıştır. Linea’nın harflerinin yer değiştirilmesi ile yazılabilen ‘ailen’ kelimesi onu çok iyi anlatmaktadır.

Grande Punto'nun sedan versiyonu olarak da tanımlanabilecek Linea, oldukça geniş ölçülere sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Linea arabasının uzunluğu 4.56 m, genişliği 1.73 m ve yüksekliği 1.5 m iken aks mesafesi 2.6 m’dir. En göz alıcı özelliklerinden birisi de şüphesiz devasa bagajıdır. 500 litre hacminde bir bagaja sahip olan otomobilin tasarımı da sedan araba familyasında başarılı olarak kabul edilir.

Linea, modern tasarımındaki dinamik çizgileriyle şehirli kimliğini gözler önüne seriyor. Bursa’da üretilen Türkiye’nin aile otomobili, tüm aileye şehrin her yerinde kendini evinde hissettiriyor. Geniş iç hacmi, ergonomik koltukları, uzun diz mesafesi, ön ve arka kol dayanaklarıyla Linea’da yolculuk yapmak herkes için ayrı bir keyif. Linea tüm aileye konforu sunarken şıklıktan asla ödün vermiyor.

Linea’da standart sunulan ESP, ABS, EBD, ASR, MSR, Hillholder ve HBA’nın yanı sıra gergili emniyet kemeri ve bebek koltuğu ISOFIX bağlantıları gibi birçok aktif ve pasif güvenlik unsuru bir arada bulunuyor.

Piyasada kolay bulunabilen Linea aksesuarları (Linea sis farı, Linea ön tampon vb.) ve çok tercih edilen FIAT Linea 1.3 Multijet, FIAT Linea 1.6 gibi model seçenekleri, oto galerilerde aracın tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. FIAT Linea modifiye seçenekleri ile de kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilen bir araba olarak kabul görmektedir.

FIAT Linea 2019’da da iddialı… 5 inç dokunmatik ekran üzerinden kontrol edilebilen multimedya sistemi, bilgi ve eğlence dünyasını parmaklarınızın ucuna getiriyor. Bu sistem sunduğu Bluetooth bağlantısı ile telefon görüşmelerinizi yapabilme rahatlığı yaşatıyor.

Her yönü ile sürücüsüne benzersiz deneyimler vaad eden FIAT Linea, konforu ve güvenliği ile tüm sürücülerini tanışmaya bekliyor.

 

İkinci El FIAT Linea Tercihiniz

FIAT Linea ikinci el fiyatları, İkinci Yeni uzmanları tarafından piyasaya uygun değerleniyor. Böylece hem alıcı taraf hem de satıcı tarafın fiyatlardan memnun kalması hedefleniyor. Açık artırmayı kazanan ya da hemen satın alma opsiyonunu kullanan kullanıcı satın alma işlemlerini hemen başlatabilir. TÜV SÜD ekspertiz raporu ile aracın ekspertiz raporunu açık artırmadan önce inceleyebilir ve Anadolu Grubu Çelik Motor güvencesiyle yapılan açık artırmanın heyecan ve keyfini hemen yaşayabilirsiniz.