FIAT - FIORINO

 

Fiat Grubu olarak da bilinen marka, 1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından Torino'da kurulmuştur. İsmini ‘Fabbrica Italiana Automobili Torino’ kelimelerinin baş harflerinden almıştır. Bünyesinde Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Ferrari, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company, Iveco gibi markaları barındırmaktadır.

Markanın kurulduğu yıllarda Torino, tamamen yeniliklerle dolu endüstri şehri olarak Fiat gibi bir sanayi birliğinin büyümesi ve gelişmesi için uygun şartlara sahipti. ''Herkes için bir otomobil'' sloganıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Fiat’ın kısa süre içerisinde ürettiği otomobiller yüksek kalite standartlarına sahip olan tüketiciler tarafından tutulmuş, bu da Fiat’ın İtalya'da büyük bir kitle elde etmesine ve tüm dünyada da hızlıca yayılma imkanı bulmasına sebep olmuştur.

 

1909 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir fabrika kuran Fiat; kamyonet, traktör, tren, gemi ve uçak motorlarının üretimlerini yaparak alanında çok iyi bir mevkiye sahip olmuştur. Bunun devamında, daha uygun maliyetli araçların üretimine yönelerek, her bütçeye uygun araç üretme düşüncesi ile hareket etmiştir. 1950 yılları ortasında Seicento ve Cinquecento Fiat markasının seri üretimine geçiş modelleri olmuştur. Bu markaların İtalya ekonomisinde de ayrı bir yeri olmuştur. Çünkü İtalya'nın ekonomisi bu sayede hızla kalkınmaya başlamıştır.

 

İlerleyen teknoloji ve otomotiv dünyasındaki rekabet ile birlikte diğer markalar gibi Fiat da rekabet koşullarına ayak uydurmuş ve 2014 yılında İtalyan Fiat ile Amerikan Chrysler'in birleşmesi sonucunda Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA) şirketinin kuruluşu gerçekleşmiştir. Grup dünyanın 7. büyük otomobil üreticisi kabul edilmektedir.

 

Fiat’ın ülkemizdeki hikayesi, 1968 yılında Koç Topluluğu'nun kurucusu Vehbi Koç tarafından kurulan, TOFAŞ (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.) ile başlamıştır. Üretim fabrikası Bursa’da yer alan, Koç Holding ve Fiat Chrysler Automobiles'ın (FCA) eşit hissedar olduğu kuruluş; bugün %37,8 Fiat Auto S.P.A, %37,8 Koç Holding A.Ş. ve %24,3 diğer ortaklara ait ortaklık yapısıyla faaliyetlerine devam etmektedir. Birçok Fiat modelinin üretim yeri olan fabrika, Fiorino arabaların da üretim yeri olmaktadır.

 

İşiniz İçin Kullanıyorsanız, İşlevsellik Onun İşi

 

Fiat Fiorino, Fiat'ın 1977 yılından beri ürettiği ticari araç modelidir. 2007'de Tofaş'ın da desteğiyle günümüzde satışta olan 4. nesli satışa sunulmuştur. Ayrıca 2009 yılında Tofaş'ın üretmiş olduğu 3.000.000 araç Fiat Fiorino’dur. Fiat Fiorino 2019 yılı itibariyle kendi segmentinde en çok satan araçlar arasındadır.

 

Özel tip tavan rayları, elmas kesim alaşımlı Fiorino jantları, krom detayların hâkim olduğu Fiorino ön tampon üstü ızgarası, araca estetik katan Fiorino yan basamak ve yan çıtalar ile Fiat Fiorino hususi kullanım için dinamik ve şık bir görüntü sergilerken, Fiorino’nun dinamik ve modern tasarımı da rakiplerinden bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. Fiat Fiorino bagaj bölgesinde yukarı açılan kapak yapısı ile daha geniş bir yükleme alanı sunarken, 16 şekilde ayarlanabilen veya tamamen sökülebilen koltuklarıyla ticari kullanım ile hususi kullanımı bir arada düşünenler için ideal. Ayrıca ticari kullanıma uygun olarak üretilen Fiat Fiorino Combi’nin daha çok tercih edilen modeli, koltuklu modelidir.

 

Fiat Fiorino 1.3 Multijet yıllık vergisi ile de şirketlere ve sürücülere avantaj sağlamaktadır. Tercihinize göre seçebileceğiniz Dizel 1.3 Multijet 80Hp MTA (5 ileri robotize yarı otomatik şanzıman) ve Dizel 1.3 Multijet 95Hp Manuel seçenekleri hem satın alırken hem de kullanırken ekonomi sağlamaktadır. Fiorino, ‘Premio’ ve ‘Pop’ olmak üzere iki donanım seçeneği ile satılmakta ve Fiorino aksesuarları bakımından ‘Premio’ full donanıma sahip olan versiyon konumundadır. İkinci el Fiat Fiorino, piyasası bakımından rakiplerine göre daha avantajlı olduğundan hem ailesiyle vakit geçirip hem de işini yapmak isteyenler için ideal bir otomobil.

 

İşiniz İçin İkinci El Fiat Fiorino

Fiat Fiorino ikinci el fiyatları, alıcısını ve satıcısını İkinci Yeni ile memnun ediyor. Uzmanlarımız tarafından incelenen araç ekspertiz raporunda araç, satışa uygun bulunursa piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır ve satışa sunulur. Ayrıca alıcıyı memnun etmek ve fiyat manipülasyonunun önüne geçmek için provizyon bedeli bankanız tarafından bloke edilir. Böylece sahte fiyat artırımı yapılarak aracın fiyatı yükseltilemez.