FIAT Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Fiat'ın yolculuğu, 1899 yılında İtalya'nın Turin kentindeki tek fabrikada toplam 150 işçiyle üretilen ilk 24 otomobille başlar. Bugün ise toplamda 7 fabrikası ve 50.000'den fazla çalışanıyla pek çok ülkede üretilen Fiat, dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden biridir. Klasikleşmiş Fiat 500'den 124 Spider'a kadar pek çok ikonik modelin yer aldığı ürün gamıyla Fiat, her ihtiyaca uygun farklı çözümler geliştirmeye bugün de devam etmektedir.

Fiat modelleri, sürücülerini yalnızca bir noktadan diğerine götürmekle kalmaz; ikonik tasarım anlayışıyla onların ruhuna da hitap eder ve her kullanımda kullanıcılarını vazgeçmek istemeyecekleri bir yolculuğa çıkarır. 60 yıldan uzun bir süredir İtalyan ruhunun vücut bulmuş hâli olan Fiat 500 ailesi, 3 boyutlu krom detaylara sahip tamponları ve Fiat amblemindeki sıfırlardan esinlenerek tasarlanmış LED farlarıyla kendi kategorisindeki diğer araçlardan rahatça ayrışır. Zamana kafa tutan bir tasarımla ve kompakt tasarımından gelen tasarruflu Fiat yakıt tüketimiyle sürücülerine kaliteli bir hizmet vermektedir. Konfor, güvenlik ve performansı bir arada sunan Sedan, Hatchback ve Station Wagon seçenekleriyle ve tasarımındaki zarif ve güçlü duruşuyla Egea ailesi, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Sizi daima şaşırtacak teknolojilerle sürüş keyfini bir araya getirmeyi hedefleyen Fiat, zamansız tasarımlarıyla da rakiplerinden ayrılır. Fiat sahipleri yalnızca bir otomobile değil; geçmişten bugüne gelen bir İtalyan mirasına da sahip olma şansı yaşarlar.

Fiat modellerinin ruhuna işleyen bu heyecan verici miras ve üstün mühendisliğin sunduğu yüksek performans sayesinde 2.el Fiat piyasası da sürekli olarak hareketli bir dinamiğe sahiptir. Uygun fiyatlarla yüksek performansa erişim sağlayan Fiat fiyatları 2018’den başlayarak, model ve üretim yılına göre değişiklik gösterir. Bu kriterler ikinci el araba fiyatları ve Fiat ikinci el kampanyaları söz konusu olduğunda da geçerliliğini korur.

Otomobilde Fiat 500 ailesinde yer alan 500, 500C, 500X Cross ve 500 Anniversario ile Fiat Egea ailesindeki Sedan, Hatchback ve Station Wagon seçeneklerinin yanı sıra Fiat Linea ve Fiat Punto modelleriyle ikinci el piyasasında öne çıkan marka; Fiat ticari modellerde ise Fiat Doblo, Fiat Fiorino ve Fiat Ducato ile kullanıcılara farklı ihtiyaçlar için uygun çözümler sunar. Fiat ikinci el Gaziantep, Fiat ikinci el Mersin, Fiat 2.el İzmir, Fiat 2.el Bursa ve Fiat ikinci el İstanbul pazarları şu anda Fiat modellerinin en çok tercih edildiği ikinci el pazarlarıdır. Özellikle Fiat ikinci el araba fiyatları düşünüldüğünde bu pazarlar, Fiat ikinci el Linea gibi binek otomobillerin yanı sıra Fiat ikinci el pikap ve Fiat 2.el Fiorino gibi araçlara da her gün yeni alıcılar bulmaktadır.

Otomobil satın alma kararı, çoğu zaman pek çok farklı kriter üzerinden değerlendirme yapmanızı zorunlu kılar. Bu noktada aklınıza takılan sorular arasında "Fiat hangi ülkede üretiliyor?", "Fiat hangi şanzımanı kullanıyor?" gibi aracın performansına ilişkin teknik sorular olabileceği gibi; "Fiat hangi yağı kullanıyor?", "Fiat hangi yakıtı öneriyor?" veya "Fiat nasıl bir marka?" gibi daha genel konulara ışık tutacak sorular da bulunabilir. Satın alım sürecinde tüm bu sorulara cevap bularak ve bu sırada pek çok bilgiyi araştırarak, satın alacağınız aracın tercihlerinizle de uyumlu olup olmadığını değerlendirmeniz gerekir.

Klasikleşen tasarımı, detaylı bir şekilde düşünülmüş Fiat aksesuarları ve teknolojik altyapısıyla sizi etkileyen bir Fiat aracına sahip olmaya karar verdiğiniz zaman dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise alanında uzman ve güvenilir bir eksper kadrosu tarafıindan, satın alacağınız aracın incelenmesini sağlamak ve bu inceleme sonucunda ortaya çıkan şeffaf bir ekspertiz raporuna ulaşabilmektir. İnternet'te ya da çevrenizde yapacağınız araştırmalarla, satın almaya karar verdiğiniz araca ilişkin detaylı Fiat teknik özelliklerine ulaşmanız mümkün olsa da her zaman kolay değildir. Buna bir de aracın spesifik geçmişi, teknik ve yürüyen aksamını ilgilendiren detaylı arıza ya da değişim bilgileri eklendiğinde, satın alma süreci, içinden çıkılamaz bir hâl alabilir. Bu yüzden ikinciyeni.com platformu, satış öncesinde tüm araçları TSE belgeli ekspertiz sürecinden geçirerek en güvenilir ve rahat değerlendirmeyi yapabilmenize olanak tanır.

Manuel ya da otomatik şanzıman kullanan veya yakın dönem modellerden başlayarak daha eski yıllarda da üretilmiş bütün Fiat arabalarının ikinci ellerine rahatlıkla ulaşmanızı sağlayan ikinciyeni.com, detaylı ekspertiz raporu sayesinde aynı zamanda aracın fiyatlandırma sürecini de etkin bir biçimde gözden geçirmenize yardım eder. Almayı düşündüğünüz otomobiller arasında birinin diğerinden neden daha ucuz olduğunu bu bilgiler ışığında daha rahat değerlendirebilirsiniz. Böylelikle Fiat sahibinden modelleri arasından satın alacağınız ikinci el aracınızı herhangi bir problemle karşılaşmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sadece ikinci el satın alırken değil; aracınızın ikinci el satışında da size yardımcı olan ikinciyeni.com platformundaki tüm üyelik çeşitleri ücretsizdir. Bireysel ihtiyaçlarınızın yanı sıra kurumsal ve ticari ihtiyaçlarınızı da rahatlıkla karşılayabileceğiniz farklı üyelik çeşitleri sunan ikinciyeni.com ile kaliteli ve güvenilir bir şekilde en ucuz 2.el arabalara ulaşabilirsiniz. Eğer "İkinciyeni.com nedir?" sorusu sizin de aklınıza takılıyorsa, cevap aradığınız tüm sorularınız için hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında çağrı merkezini arayabilir ya da web sitesine girerek 'İkinciyeni.com Nasıl Çalışır' alanını ziyaret edebilirsiniz.