DS Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Dünya çapında geniş bir hayran kitlesi bulunan Ds otomobil markası efsanesini anlatmaya dair ilkin “Ds Automobiles nedir?” sorusunu yanıtlamak yerinde olacaktır. İlk kez 1955 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda DS 19 modeli ile ilgililere sunulan ve büyük bir beğeni ile karşılanan Ds Automobiles, otomotiv sahnesine adım attığı o günden bu yana aralıksız gelişim göstermektedir. Fransız otomotiv sektörünün başat aktörlerinden olan ve lüks araç sınıfında yer alan "Ds Automobiles nasıl bu noktaya geldi?" sorusunun cevabı ise onun tarihinde gizlidir. Özgün, yenilikçi, teknolojik ve zarafet dolu Ds otomobil modelleri ile görenleri kendine hayran bırakmaya devam etmekte ve eşsiz teknik altyapı ve tasarımları ile hem modern hem alternatif hem de avangard severleri kendine çekmektedir. "Ds Automobiles hangi ülkenin otomobil markasıdır?" sorusunun karşılığı ise Fransa’dır. Paris kentinde faaliyetlerine başlayan DS şirketi; kusursuzluk, kalite ve inceliği bünyesinde barındırmayı temel ilkesi haline getirmiştir. Gerek şirket vizyonu gerekse çalışan profili otomotiv markasının modern, yenilikçi ve farklı olması için çalışmaktadır. Sürüş deneyimini üst seviyede yaşamayı tercih edenlerdenseniz, sizin için son derece mantıklı bir tercih olacak olan Ds otomobil markası araçları hem genel mimarisi ile hem dış yapısı hem de iç dizaynı ile beklentinizi karşılayacak türdendir.

Sıkça sorulan sorulardan biri de "Ds Automobiles Citroen mi ?"sorusudur. Ds gamı 2009 yılında Citroen’in Premium sınıfı bünyesinde yer almaktaydı, marka 2014 yılında Group PSA’nın lüks otomotiv bölümüne Ds Automobiles adıyla geçiş yapmıştır.

Ds otomobil modelleri klasmanı içerisinde kendini öne çıkaran niteliklerle bezenmiştir. Ds Automobiles Ds 7 crossback modeli tamamen yeni bir SUV estetiği ile tasarlanmış Ds wings ön ızgarası ve üstün aydınlatma sistemi ile donatılmıştır. Ahşap, Alcantara ve Nappa deri kullanılarak oluşturulan iç mekân malzemesi, araç içi konforu üst düzeye çıkaran teknolojik bileşenlerle desteklenmektedir.

Gövde ve tavan rengi kombinasyonlu Ds Automobiles Ds3, turboşarjlı motor teknolojisi ve 2015 yılında aldığı Uluslararası Motor ödülü ile kendini kanıtlamış modellerden biridir. Akıllı güvenlik modülü ve üst düzey bağlantı özellikleri ise aracı tercih sebebi kılan özellikler arasında yer almaktadır.

Test sürüşlerinde muazzam sonuçlar vermiş olan Ds Automobiles Ds4 modeli de motor yapısı ile göz doldurmaktadır. Blue HDI ve Start & Stop teknolojilerini içeren araç sürücü destek fonksiyonları ile sürüşü keyifli ve kaliteli kılmaktadır.

Yeni nesil teknolojileri içeren Ds Automobiles Ds5 modeli de yine sürüş güvenliği, konfor, hız ve performans odaklı bir araç beklentiniz varsa sizi bir hayli cezbedecektir. Hız ve performans bileşenlerinin yanı sıra konfor, renk uyumu ve sıra dışı tasarımları ile de kendini her yerde ayırt edici kılan Ds Automobiles alınır mı sorusunun yanıtı kullanıcı yorumlarında kendini göstermektedir. Ds Automobiles yorumları lüks otomobil üreticilerinden olan markanın başarısını gözler önüne sermektedir. Aydınlık kokpit, lastik basıncı izleme, kör nokta uyarı sistemi gibi sürücü destek özellikleri ile konforu maksimize eden Ds Automobiles fiyat anlamında lüks sınıfa girmektedir. Ds otomobil fiyatları bu doğrultuda olsa da Ds Automobiles ikinci el fiyatları İkinciyeni şirketi bünyesinde daha uygun bir yapı çizmektedir. Ds otomobil markası, Türkiye’nin öncü ikinci el alım satım platformu olan ikinciyeni.com avantajları ile ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır. İkinciyeni otomobil sat ve ikinciyeni otomobil al seçenekleri, gerekli destek, yardım ve özel ilgi ile kullanıcıların yanında yer almaktadır. İkinciyeni.com üye ol sekmesi üzerinden platforma katılabilir ve sunulan fırsat ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.