DAIHATSU Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Japonya’nın lider araç üreticileri arasında yer alan Daihatsu, çevreci ve ekonomik otomobiller üretiyor. "Daihatsu nereli?" diye sorulduğunda genel olarak Kore markası sanıldığı söylenebilir. Oysa Japonya’nın en köklü ve küresel markalarından biridir. 1907 yılında içten yanmalı motor üretimi ve satışı için kurulan şirket 1973 yılında küçük araç üretimine başlamıştır. 1983’te Mükemmel Araç Üretimi ödülünü kazanan Daihatsu, 110 yılı aşkın süredir otomobil üretimi yapmaktadır.

Daihatsu markasının bu ismi alması, motor üreticisi olarak işe başlamasından kaynaklanıyor. Daihatsu kelime anlamı olarak ‘motor okuyucusu’ ifadesine karşılık geliyor. Dünyanın en kompakt araç modellerini üreten markanın yüksek seviyede yaratıcılık başarısı, araç modellerine yansıyor. Terios, Sirion ve Delta gibi araç modelleri dünya çapında kendi tutkunlarını yaratmış modellerdir.

Yeni nesil araç dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Daihatsu, sempatik çizgilerle tasarlanmış araç modellerinde geleceğin teknolojisini yaşatan donanım sunar. Farklı kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren markanın farklı sınıflarda ve farklı modellerde kompakt araçları bulunur. Ekonomik, güvenli, kullanım kolaylığı sunan araç modelleri, Şehirli Arazi Aracı ve Tutumlu Çevreci unvanlarına sahip.

Daihatsu Türkiye genelinde de çok büyük ilgi gören bir otomobil markasıdır. Günlük kent yaşamanın sıkıntılarıyla baş etmeyi kolaylaştıran ekonomik Daihatsu modelleri, zengin güvenlik ekipmanlarıyla donatılmış güvenilir araçlar olarak her kesimden kullanıcıya hitap eder. Daihatsu yakıt tüketimi açısından en ekonomik araç kullanım standartlarını sunan marka olarak Türkiye'de de çok tutuluyor.

Daihatsu 2. el piyasası oldukça hareketli olan bir markadır. Markanın özellikle ekonomik, güvenilir ve üretildiği yıla göre çok daha ileri teknolojik özelliklere sahip olması, düşük fiyatlı yüksek performanslı araç almak isteyenler için seçenekleri artırır. Türkiye Daihatsu araç kullanıcılarına "Daihatsu nasıl bir marka?" diye sorulduğunda cevap, fiyat-performans açısından çok üstün özelliklere odaklanacaktır.

Tüm dünya da ve Türkiye'de Daihatsu Sirion, Daihatsu Materia, Daihatsu Copen, Daihatsu Cuore, Daihatsu Applause ve unutulmaz tasarım Daihatsu Terios modelleri çok tutulan Daihatsu modelleri arasında yer alır. Konfor, güvenlik, uygun fiyat özellikleriyle Kompakt SUV segmentinin en çok tercih edilen araç modellerinden biri olan Daihatsu Terios, Daihatsu 2. el araçlar içinde de oldukça tutulan bir modeldir.

"Daihatsu Terios nasıl bir araba?"diye merak edenler için düşük yakıt tüketimi ve üst düzey konfor özellikleriyle üstün araç kullanım deneyimi sunan bir model olduğu söylenebilir. Beklentilerin çok üzerinde bir konfor deneyimi sunan modelin Daihatsu Terios 1.5 tasarımı sorunsuz, işlevsel ve arazi kullanımında sizi memnun edecek özelliklere sahiptir. 4x 4 segmentindeki Daihatsu Terios modeli arazi araçları arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Satılık Daihatsu araç araştırırken elbette akla gelen bir diğer soru da Daihatsu yedek parça sıkıntısı olup olmadığıdır. 2. el Daihatsu araçları detaylı inceleyebileceğiniz ikinciyeni.com yedek parça konusunda da sıkıntı yaşamayacağınız markaya özel yedek parça seçenekleri sunar. Ayrıca, Daihatsu yıllık vergisi düşük araç markaları arasında yer alır. Çünkü çevreci araç tasarımlarından vergi daha az alınmaktadır. Çevreyi az kirleten Daihatsu araç modellerinin vergisi de düşüktür.

Araç alıp satabileceğiniz, markalara özel yedek parçalara ulaşabileceğiniz ikinciyeni.com nasıl çalışır diye merak ediyorsanız kullanıcı dostu site olanaklarını keşfetmelisiniz. Daihatsu fiyat açısından oldukça uygun fiyatlara yüksek performanslı araç seçenekleri sunuyor.

Beğendiğiniz Daihatsu aracı ikinciyeni.com otomobil al seçeneğine tıklayarak kolaylıkla satın alabilirsiniz. Satmak istediğiniz Daihatsu aracınız varsa ikinciyeni.com otomobil sat seçeneğine tıklayarak kısa sürede ve güvenli bir şekilde aracınızı satabilirsiniz.