CITROEN - C-ELYSEE

 

Yaratıcılık, teknoloji ve cesaret denildiğinde akıllara ilk olarak Citroën markası gelebilir. 1919 yılında, André Citroën kendi adını verdiği bu markayla bir maceraya atılmıştır. Citroën'in ilk aracı olan ‘Tip A’nın piyasaya sürülüşü, orijinal bir reklam ile duyurulur. Böylece Citroën pazardaki henüz ilk yılında 10,000 araç satar. Yaratıcılıkta daima bir adım önde olan Citroën, 20 Şubat 1921'de, Fransa yollarında sürücülerin yollarını bulmalarına yardımcı olmak için bir dizi emaye yol işaretleri yerleştirir, yol işaretlerinde Fransız ordusunda çavuş rütbesi olan, aynı zamanda marka logosu olan çift açılı amblem kullanılmıştır. Marka tasarımındaki yaratıcılık ögelerini tanıtım çalışmalarına da yansıtmaya devam ederek, ilk defa bir uçak tarafından markanın adının göklere yazılmasıyla, 7. Paris Otomobil Fuarı’nın açılışına damgasını vurur. André Citroën, tasarımlarının yanında araçlarının sağlamlığını da kanıtlamak ister ve 1922 yılında piyasaya sürdüğü yarım paletli aracının kalite özelliklerini daha da ön plana çıkarmak için, bu araçları Sahra Çölü’ne göndermeye karar verir. 17 Aralık 1922 ile 7 Mart 1923 tarihleri arasında Georges-Marie Haardt ve Louis Audouin-Dubreuil, Touggourt'tan Timbuktu'ya seyahat eder ve ardından tekrar Touggourt'a dönerler.

İlerleyen yıllarda André Citroën, yaratıcılık ve cesaret düşüncesini destekler şekilde  babasının arabasının küçük kopyaları olan oyuncak arabalar yapmaya başlar. İlk model, üstü açık bir gezi arabası olan Torpedo B2 10HP'dir. İlk on yılda 30.000 araba satılır ve 1924'te Citroën'in yıllık toplam üretimi 50.000 araca ulaşır. 1919'dan beri, Citroën markası tarihi boyunca inkar edilmeyen bir cesaret sergilemekte ve neredeyse yüz yıllık mirasına sığdırdığı 400’ü aşkın modelle, otomotiv sektöründe derin izler bırakmıştır. Citroën’in bu mirası dünyanın en büyük otomobil koleksiyonlarından birini barındıran fizik müzesi Aulnay-sous-Bois Konservatuvarı tarafından korunmaktadır.

 

PSA Grubu ve C-Elysee modelinin ortaya çıkışı

1974 Yılında, Michelin ve Peugeot Grubu, uluslararası bir grup meydana getirmek için Automobiles Citroën ve Automobiles Peugeot şirketlerini birleştirme kararı aldı. Günümüzde PSA grubu adı altındaki ortaklık bu şekilde hayata geçmiştir. Bu birleşmeden sonra ortaklık çatısı altında aynı platformlara sahip farklı bir çok model de piyasaya sürülmüştür.

Citroën C-Elysee yakın geçmişte bu ortaklıktan doğan ve kalabalıklaşan şehir hayatında hem konfor hem de prestij arayan ideal aile arabası yapısındaki bir sedandır. İlk olarak 2011 yılında üretilmeye başlanan Citroën C-Elysee, 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılmış olup özellikle Batı Asya, Afrika, Latin Amerika ve Doğu Avrupa gibi gelişmekte olan pazarlar için tasarlanmıştır.

 

2019 Citroën C-Elysee

En son 2017 yılında yenilenen Citroën C-Elysee 2018 ve 2019 yıllarında da küçük makyaj uygulamaları ile güncellemeler geçirmiştir. Prestijli tasarımı ve marka logosunu ön plana çıkaran yeni panjur, ayrıca aerodinamik yapıyı geliştirmek için genişletildi. Citroën C-Elysee, ön tampona eklenen sis farı üstü gündüz LED aydınlatmalar ve 3D formundaki arka farlar ile daha dikkat çekici hale gelirken, Citroën C-Elysee amortisör teknolojisi ile yolculuk konforu üst kademelerde sağlanmaktadır. Rakip marka orta sınıflara göre 506 lt gibi geniş bir bagaj kapasitesi de sunan Citroën C-Elysee; aksesuar olarak sportif jantlar, 7”(inç) dokunmatik tablet içerisinde bulunan navigasyon, miror screen, ses tanıma ve Bluetooth özellikleri ile günümüz teknolojisinden uzak kalmadığını göstermekte.

Ülkemizde LIVE/FEEL/SHINE gibi üç ayrı donanım seviyesi ile satışa sunulan Citroën C-Elysee, performansı yüksek ve tutumlu bir motor yelpazesi kullanılıyor. Benzinli cephesinde; PureTech 82 (düz vites), dizel cephesinde ise C-ELYSÉE'de BlueHDi 100 (düz vites) motor seçenekleri hem vergi hem de performansa sahip tutumluluk arayanlar için birebir.

 

Avantajlı İkinci El Citroën C-Elysee

İkinci el Citroën C-Elysee fiyatları ve özellikleri araç almak isteyenleri memnun ediyor. İkinci Yeni üzerinden katılacağınız açık artırma ve hemen satın al opsiyonu, Anadolu Grubu tarafından güvence altına alınmıştır. Açık artırmaya katılacak tüm kullanıcılardan provizyon bedelini bloke ederek, fiyat manipülasyonun önüne geçiyoruz. Ayrıca araçların ekspertiz raporu İkinci Yeni uzmanları tarafından incelenerek piyasa fiyatına uygun şekilde değerlemesi yapılır. Böylece araç alacak kullanıcılarımızın, piyasa fiyatlarından yüksek fiyata araç almasının önüne geçilir.