CHRYSLER Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Bir Amerikan markası olan Chrysler, 1925 yılında kurulmuş ve üretim tarihi boyunca da birçok kez el değiştirmiştir. Hem ticari araçlar hem de binek otomobiller üreten marka, küresel çapta şöhrete sahiptir. Her modeli ayrı bir estetik güzelliğe sahip olan Chrysler, tasarım eşiğini sürekli yükselten markalardan biridir.

Chrysler, son modelleri ile de eski modelleri de dillerden düşmeyen bir markadır. Markanın tutkunları, "Chrysler nasıl okunur"?" sorusunu oldukça sık sorarken markanın adı da tüm dünyada ayrı bir araç stilini çağrıştıran ikonlardan biri olmuştur. Chrysler nasıl bir araba? diye nerede sorarsanız sorun, tarz sahibi ve güçlü bir araba cevabını duyarsınız. Chrysler markasının bir diğer ilginç özelliği de tank bile üretmiş olmasıdır. Her iki Dünya Savaşı'nda da ilginç görüntüsüyle dikkat çeken TV-8 tank tasarımı, bu markaya aittir. Chrysler, otomobil tarihinde en çok satış rakamına ulaşan markaların başında gelir. "Chrysler alınır mı?" diye merak edenlere, tüm dünyada milyonlarca Chrysler araç sahibinin yanılmış olamayacağı söylenebilir.

Uçak gibi konforlu; tank gibi sağlam otomobil modelleri olarak anılan Chrysler 300 serisi, aynı zamanda tasarrufa yönelik teknolojiyle üretilmiş karizmatik ve güçlü otomobillerdir. Chrysler fiyat açısından birçok gösterişli ve sürüş performansı yüksek araç modelinde ekonomik fiyatlar sunar. Chrysler ikinci el fiyatları da üretim yılı ve modele göre değişse de Amerikan rüyası otomobil modellerini oldukça uygun fiyata bulmak mümkün olabilmektedir.

Ülkemizde ve tüm dünyada en çok tutulan Chrysler modelleri arasında Chrysler 300c, Chrysler sebring, Chrysler crossfire ve tabi Chrysler jeep modelleri yer alır. Yüksek güç ve kapasiteye sahip Chrysler SUV modelleri ise macera, tutku ve özgürlük sunan tasarımlarıyla keyifli sürüş olanağı tanır. Chrysler SUV modelleri arasında gelmiş geçmiş en iyi jeep modelleri bulunmaktadır. Offroad kabiliyeti açısından da ekonomik olma açısından da eşsiz Chrysler SUV modelleri vardır.

Chrysler 300c 2.7, Chrysler 300c 3.5, 300c 3.0 crd, Chrysler 300m gibi güçlü ve performansı yüksek modellerin çok tercih edilmesinin başında ise otomobillerin etkileyici tasarımı yer almakatadır. Konfor, donanım ve yakıt tüketimini azaltan motor dizaynı, bu modellerin öne çıkmasını sağlamaktadır. Değişken Güçlü Sistem (MDS) olarak adlandırılan markanın tasarımlarına özel geliştirdiği motorun özelliği, yakıt tüketiminde %10 ile %20 arasında ekonomi sağlamasıdır. "Chrysler ne kadar yakar?" sorusunun cevabı da motor dizaynı ve model özelliklerine göre değişir. "Chrysler vergisi ne kadar?" diye sorulursa yakıt tüketimi az ve çevreci özelliklere sahip modellerinde düşük olduğu söylenebilir. Chrysler 300m modelinin yerini alan 300c sersinde hız ve konfor bir arada sunulur. Chrysler 300c 2.7 teknik özellikleri açısından yüksek performansı yakıt ekonomisiyle birleştiren teknik özelliklere sahiptir. Chrysler 300c 3.0 crd teknik özellikleri ise yüksek motor gücü ve hız son sürat bakımından dikkat çeker. Chrysler 300 m teknik özellikler açısından ikinci el araçlar arasında çok tutulan bir model olmaktadır.

Chrysler Crossfire teknik özellikler açısından bakıldığında iki kapılı spor otomobil modeli olarak iki farklı motor seçeneği sunar. Chrysler Voyager teknik özellikler açısından motor gücü ve yakıt tüketimine bakıldığında kullanılabilir minivan modelidir. Chrysler sebring teknik özellikler bakımından çok kırmızı spor araba modeli olarak hafızalara kazınmıştır. Chrysler pacifica teknik özellikleri ise; bakıldığında yedi koltuk beş kapılı modellerlin bile yüksek performansa sahip olduğunu gösterir.

Chrysler ikinci el jeep, Chrysler Crossfire ikinci el, Chrysler Voyager ikinci el araçlar ikinci el araç piyasasında en çok hareket yaratan araçlar arasındadır. İkon jeep modelleri arasında yer alan Chrysler eski model jeep modellerini ikinciyeni.com araç seçenekleri arasında bulabilirsiniz. Aradığınız, beğendiğiniz model aracı ikinciyeni.com otomobil al seçeneğini tıklayarak rahatlıkla satın alabilir satmak istediğiniz aracı ikinciyeni.com otomobil sat seçeneğini tıklayarak satabilirsiniz.