CHEVROLET Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Resmi adı Chevrolet Division of General Motors Company olan Chevrolet firması, 1911 yılında Louis Chevrolet tarafından Amerika Birleşik Devlet'inde kurulmuştur. Kısaltılmış adı Chevy olarak bilinen Chevrolet firması, sadece otomobil sektöründe değil; aynı zamanda kamyon ve kamyonet üretimi ile de piyasada büyük bir yere sahiptir. Üretimde olan Chevrolet modelleri arasında yer alan Spark, Aveo Sedan, Aveo Hatchback, Cruze Sedan, Cruze Hatchback, Trax, Captiva, Volt gibi şehir otomobilleri, aile otomobilleri ve SUV'lar bulunmaktadır.

Chevrolet Türkiye piyasası da oldukça hareketlidir. Chevrolet yetkili servis sistemi, kusursuz bir şekilde çalışmaktadır. Müşterilerine eksiksiz bir hizmet sunan yetkili servisler, orijinal Chevrolet yedek parça tedariğini sağlamaktadır. Türkiye genelinde 66 adet yetkili servis ile müşterilerine hizmet vermeye tüm hızıyla devam etmektedir. Dünyanın en büyük firması General Motors (GM)'un en önemli markalarından biri olan Chevrolet, araba satın almak isteyen müşterilerinin aklına gelen ilk sorulardan birinin, "Chevrolet hangi modeli tutuluyor?" olduğu göz önünde bulundurularak özellikle ikinci el Chevrolet alıcıları için Türkiye genelinde öne çıkan modelleri şu şekilde sıralamak mümkündür: Aveo, Lacetti, Cruze, Epica ve Captiva. Bununla birlikte "Chevrolet hangi ülkelerde üretiliyor?" sorusu da merak edilen bir başka konudur. Türkiye ve Avrupa otomobil piyasasından geri çekilen ve bir Amerikan markası olan Chevrolet hangi ülkede üretiliyor ve satılıyor sorusu paralellik göstermektedir. Bu ülkeler arasında ise Kuzey ve Güney Amerika, Kanada, Meksika, Asya, Hindistan, Orta Doğu, Avustralya ve Güney Afrika yer almaktadır.

Türkiye piyasasından çıkması ile birlikte Chevrolet tutkunları ikinci el piyasasına ağırlık vermektedir ve akla gelen ilk sorulardan biri ise "Chevrolet 2.el alınır mı?"dır. Bu bağlamda Chevrolet fiyat listesi, modele ve üretim yılına göre farklılık göstermekle birlikte Chevrolet fiyatları uygun olup, belirli bir seviyenin üstünde donanıma sahiptirler. Chevrolet farklı araba modelleri ve ihtiyaç gruplarına göre müşterileri ile buluşmaktadır. Sedan ve Hatchback modelleri bulunan Chevrolet Cruze ve Chevrolet Aveo aile arabası olarak öne çıkarken, Chevrolet Captiva arazi aracı, Chevrolet Camaro ise spor araba modeli olarak müşterilerinin kullanımına sunulmaktadır.

Chevrolet markasıTürkiye'den çekilmesine rağmen tasarımı ve marka kalitesi sayesinde Chevrolet ikinci el piyasası nasıl olduğuna dair soruları gündemde tutmaktadır. Bu bağlamda her arabada olduğu gibi dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Teknik özellikleri dışında aracın aksamından, kaportasına kadar ve hatta en önemlisi hasar bilgilerini kontrol ederek güvenilir bir ekspertiz ile görüşerek aracın satın alınma işlemi yapılmalıdır. Ayrıca klasik severler için hiç bir zaman eskimeyen Klasik Chevrolet modellerini Chevrolet ikinci el araba seçenekleri arasında görmeniz mümkündür.

Ayrıca, Chevrolet satın almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri "Chevrolet Cruze alınır mı?"dır. Chevrolet Cruze yakıt tüketimi fazla olduğu için satışının az olması beklenirken dikkat çekici tasarımı ve özellikleri yanında sürüş keyfi, konforu, sürücüyü yormayan kullanım kolaylığı ve uzun yol tutuşu sayesinde Türkiye'de en çok satışı yapılan Chevrolet modellerinden biridir.

Chevrolet, Türkiye otomotiv marketinden çekilmesi ile birlikte ikinci el piyasasının kalbini tutmaktadır. Chevrolet ikinci el jip almak isteyenler için Chevrolet 2.el Captiva modeli hem zor koşullarda sürüş rahatlığı sağlarken hem de yüksek donanımı sayesinde güvenli oluşu ile rakipsiz bir duruş sergilemektedir. Chevrolet ikinci el Aveo ve Chevrolet 2.el Suv modelleri ise gerek özellik gerekse fiyat bakımından cazip oluşu sayesinde Chevrolet 2.el dizel piyasasında önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca Chevrolet modelleri, büyük şehirlerin ikinci el piyasasında oldukça ilgi görmektedir. Chevrolet ikinci el İstanbul, Chevrolet ikinci el Adana, Chevrolet ikinci el İzmir, Chevrolet ikinci el Samsun ve Chevrolet ikinci el Mersin otomobil piyasasındaki satışlar her daim canlılığını korumaktadır.

Tüm bunların ötesinde ikinci el Chevrolet satın almak isteyenler için farklı fiyat seçeneklerinde modeller sunan ikinciyeni.com, huzurlu bir alışveriş yapmanıza olanak tanımaktadır.