ALFA ROMEO Araç Özellikleri ve Tarihçesi

Alfa Romeo, 1910 yılında Milan'da The Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.) adıyla kurulup aynı yıl 24 beygirlik ilk arabasını ürettiğinden beri saf İtalyan tutkusunun sembolü olarak yıllar içinde bir efsaneye dönüşmüştür. İkonik Alfa Romeo logo, yüksek performansın ve sanatsal estetiğin sembolü olmuştur.
Alfa Romeo modelleri, sadece üretilen araçlar değildir. Her bir Alfa, kendi özgün ruhuna sahip olacak şekilde adeta yaratılır. Bu sayede hoş, ilham verici ve kullanıcıyı merkeze alan bir sürüş deneyimi sunar. Bunun sonucundaysa Alfa Romeo kullanıcıları, arabalarıyla duygusal bir bağ kurar. Alfa Romeo sahipleri, Alfa'dan başka bir araç kullandıklarında asla Alfa'larında yaşadıkları duyguyu bulamazlar ve bu yüzden de bir “Alfa'cı”, hep Alfa'cı kalır. Herhangi bir araç sahibinden Alfa Romeo sahibini ayıran en önemli özellik de budur.

Bir asrı aşkın süredir otomobil severlerin aşkla bağlı olduğu Alfa Romeo markası, kullanıcılara eşi benzeri olmayan sıra dışı bir tasarımla birlikte en ileri teknolojiyle harmanlanmış kıyas kabul etmez bir performans da sunar. Konfor konusunda da asla en ufak ödün vermeyen Alfa Romeo, dinamik yapısını sürücüsüne olduğu gibi yansıtır ve kullanıcısıyla bütünleşir. Tasarımının özündeki tutku, her bir modelin en yüksek teknik performansa ulaşmasının ve sürüş deneyiminin ulaşabileceği en son noktaya ulaşmasının ardındaki sırdır. Her model, ayrı bir özenle üretildiği için Alfa Romeo en çok tutulan modeli olarak gösterilebilecek belirli bir araçtan söz etmek mümkün değildir. Alfa'nın her modeli, doğrudan duygulara hitap ettiğinden kişisel beğenilere hitap eder.

Hiçbir zaman eskimeyen özgün tasarımları sayesinde bir Alfa Romeo'nun model yılı ne olursa olsun sunduğu estetik görünüm, her bir Alfa'nın her zaman aşkla sevilmesini sağlar. Bunun pek doğal bir sonucu olarak da Alfa Romeo ikinci el piyasası her dönem canlılığını korumaktadır. Alfa Romeo, Türkiye genelinde de geniş bir hayran kitlesine sahip olduğundan Türkiye'de de büyük ve hareketli bir ikinci el Alfa Romeo pazarı vardır. Alfa Romeo fiyat açısından, elbette ki üretim yılına ve modele göre değişik aralıklarda seçenekler sunar. Alfa Romeo 2. el fiyatları da aynı kriterlere göre şekillenir.

Alfa Romeo SUV, Alfa Romeo Guilletta, Alfa Romeo Giulia, Alfa Romeo Stelvio, Alfa Romeo Mito, Alfa Romeo 159, Alfa Romeo 156 ve Alfa Romeo 146 modellerinin baskın olduğu ikinci ellerde Alfa Romeo fiyat listesi de her bütçeye uyabilecek ve dolayısıyla Alfa tutkunlarını hayallerindeki araçla buluşturabilecek sayısız seçenek sunar.

Ancak; “Alfa Romeo alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusu, Alfa alma niyetinde olanların en çok merak ettiği soruların başında gelir. Bu noktada en önemli unsur ise otomobilin işinin uzmanı ve güvenilir eksperler tarafından incelenerek detaylı bir ekspertiz raporuna sahip olmasıdır. Bir otomobilin A'dan Z'ye her türlü detayını inceleyecek yetkinlikte bir otomobil uzmanı bulmak, her zaman mümkün olabilecek bir seçenek değildir. Dolayısıyla da ikinciyeni.com gibi kapsamlı ekspertiz raporu sunarak, 7 gün veya 500 km kullanım süresince ortaya çıkabilecek ekspertizden kaynaklı farklılıklar için sizlere garanti veren güvenilir kurumlara başvurmak, Alfa Romeo alırken de en doğru yöntem olacak; içinizin rahat olmasını sağlayacaktır.

Örneğin; Alfa Romeo 156 teknik özellikleri hakkında bilgilere ulaşabilseniz de alacağınız aracın teknik ve yürüyen aksamıyla birlikte kaportasına dair detaylı arıza, hasar ve değişim bilgilerini tarafsız bir değerlendirme sonucunda eksiksiz bir şekilde ve açıkça elde etmeniz, çok da kolay değildir. Diğer taraftan fiyat konusunda da tereddüdünüzün olmaması gerekir. Bir satıcı, Alfa Romeo Guillietta fiyat konusunda piyasaya göre oldukça esnek davranırken bir başkası, çok daha katı bir tutum sergiliyor olabilir. İşte böyle bir durumda fiyat esnekliğine ya da pazarlık payı dahi bırakılmamasına neden olan unsurlar, ancak ve ancak güvenilir bir ekspertiz sonucunda anlaşılabilir. Bu bakımdan ikinciyeni.com, ikinci el alışverişinizi huzur içinde ve en ekonomik biçimde yapmanıza yardımcı olur. Sadece Alfa Romeo alırken değil Alfa Romeo satarken de yanınızdadır. İsterseniz beğendiğiniz aracı seçip ikinciyeni.com otomobil al seçeneğine tıklayarak yeni arabanıza kavuşabilir; isterseniz de otomobil sat seçeneğiyle arabanızın 2.el fiyatını öğrenip satış sürecini hemen başlatabilirsiniz.