ikinciyeni.com'a Neden Güvenmelisiniz?

Anadolu Grubu şirketi olan Çelik Motor, ikinciyeni.com ile online olarak şeffaf bir şekilde araç alıp satmanızı sağlar. İşlemlerin tamamı profesyonel ekibimiz tarafından yönetildiği için kullanıcılar herhangi bir sorun ile karşılaşmaz ve güvenle otomobil alım satım işlemi gerçekleştirebilir.

Ayrıca ikinciyeni.com’da araç alım satımı sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için özel olarak geliştirilmiş birçok yöntem bulunur.

  • Alıcılar, herhangi bir araca teklif vermek ya da Hemen Al otomobilini satın alabilmek için ikinciyeni.com tarafından belirlenen provizyonu öder.
  • Kullanıcı, verdiği teklif başka bir kullanıcı tarafından aşılmadığı ya da hak kazandığı aracı satın almadığı sürece provizyon ücretini geri alamaz.
  • Satıcı, açık artırmada satılan aracının işlemlerini durdurursa kendisine cezai işlem uygulanır ve ikinciyeni.com’a satış ücretinin %5’i kadar ödeme yapmak zorunda kalır. Satış ücretinin %5’i kadar cezai ödeme ve provizyon iadesi yapılmaması uygulamaları sayesinde manipülasyondan uzak bir satış ortamı sağlanır.
  • Satıcılar, araçlarını minimum fiyat belirleyerek satabilir. Böylece ihale beklenenden düşük bir teklifle sonuçlanırsa aracın satış işlemleri gerçekleşmez.
  • ikinciyeni.com’da gördüğünüz tüm araçlar TSE onaylı ekspertiz uzmanları tarafından incelenir ve tüm detaylar aracın sayfasında görüntülenebilir.
  • ikinciyeni.com üzerinden satın alınan bir araçta ekspertiz raporunda belirtilenden farklı bir hasar varsa alıcı, aracı iade edebilir ya da değer kaybı için tazminat alabilir.

ikinciyeni.com hem alıcıların hem de satıcıların güvenliği ve konforu için düşünülmüş özel detaylara sahiptir. Kullanıcıların araçlarını güvenle satabilmeleri için provizyon iade etmeme ve cayma bedeli gibi maddi yaptırımlar uygular.

Bir aracı kazanan alıcı, satın alma işleminden vazgeçerse ödediği provizyon ücreti iade edilmez. Aynı şekilde satıcı da ihalesi tamamlanmış aracı satmaktan vazgeçerse satış fiyatının %5’i oranında cayma bedeli öder. Bunlar dışında alıcı ve satıcı güvenliği için ikinciyeni.com’un uyguladığı bazı işlemler şunlardır:

  • ikinciyeni.com üzerinden satılan araçların tamamı bağımsız ve TSE Belgeli ekspertiz kuruluşları tarafından incelenir. Ekspertiz süreci sonucunda ortaya çıkan rapor, aracın detay sayfasında yer alır ve alıcıların kolayca araç hakkında bilgi alabilmesi sağlanır.
  • ikinciyeni.com’da “Üretici Garantili” olarak gördüğünüz tüm otomobillerin bakımları, Blok Muafiyeti Yasasına uygun servisler ve yetkili servislerde yapılmaktadır.
  • Alıcı, otomobilini teslim aldıktan sonra ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşırsa ikinciyeni.com’un sunduğu iade garantisi kapsamında otomobili iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunabilir.
  • Kısacası ikinciyeni.com, özel olarak tasarlanan sistemleri ve önlemleri ile ikinci el araç almak veya satmak için en güvenilir adrestir.