Hemen Al Nedir?

Hemen Al, ikinciyeni.com’da otomobil satın almak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş yepyeni bir alım yöntemidir. Bu yöntem ile açık arttırmaya dahil olmadan beğendiğiniz otomobilin detay sayfasında Satın Al butonuna tıklayarak hemen satın alım yapabilirsiniz.

Hemen Al yöntemi ile size sunulan otomobilleri, sistem tarafından belirlenen bir süre dahilinde satın alabilirsiniz. Hemen Al ile otomobil sahibi olmak için Hemen Al butonuna ilk tıklayan ve SMS ile cep telefonunuza gelen onay kodunun sisteme girişini ilk olarak yapan kullanıcı olmanız gereklidir.

Hemen Al yöntemi ile otomobil satın alabilmek için ikinciyeni.com’da 2.000 TL’lik provizyonunuz bulunması gerekmektedir. Eğer provizyonunuz yoksa satın alma işleminden önce 2.000 TL tutarında provizyon ekleyebilirsiniz.

Beğendiğim Otomobili Hemen Almaya Hak Kazandım. Süreç Nasıl İlerliyor?

  • Satın Al butonuna tıklamanız sonrasında sonrasında beğendiğiniz otomobili satın almaya hak kazandıysanız, hesabınızdaki “Satın Alma İşlemlerine Git” bağlantısına tıklayarak, satış sonrası işlemlere başlayabilirsiniz.
  • Nakit, kredi kartı ya da kredili ödeme yöntemlerinden birini seçtikten sonra işleminize devam edebilirsiniz.
  • Bir sonraki adımda noter işlemlerine ulaşacaksınız. Bu adımda plaka değişikliği taleplerinizi de iletebilirsiniz.
  • Son sayfada satın aldığınız otomobil için olan teslimat seçeneklerine ulaşacaksınız. Bu adımla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için Lojistik ve Teslimat sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Noter ücreti, satış ve devir işlemleri, banka kredisi, satış vekâletnamesi ve sigorta işlemleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarına Kolay Satın Alma Süreci sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hemen Al Yöntemi ile Otomobil Satın Almaya Hak Kazandım Ancak İşlemimi İptal Etmek İstiyorum. Ne Yapmalıyım?

Hemen Al yöntemi ile otomobil alma işleminiz sizin için bağlayıcıdır. Otomobil alımını iptal etmeniz durumunda, provizyon bedeli olarak bloke edilen tutar tahsil edilir ve iade edilmez. Ancak ekspertiz raporundan farklı bir durumla karşılaşılırsanız iade kapsamında otomobil iade edebilir veya değer kaybının tazmini talebinde bulunulabilirsiniz.