Hemen Al Yöntemi ile Araç Nasıl Alınır?

“Hemen Al” yöntemi ile size sunulan otomobilleri, sistem tarafından belirlenen ihale süresi içerisinde satın alabilirsiniz. Bunun için satış sayfasında yer alan araçlardan birinin “Satın Al” butonuna ilk tıklayan olmanız ve cep telefonunuza SMS ile gelen onay kodunu sisteme girmeniz yeterlidir.

Tabii ki Açık Artırma yönteminde olduğu gibi Hemen Al yönteminde de aracı satın alabilmeniz için öncelikle ikinciyeni.com’a üye olmanız gerekir..

“Hemen Al” yöntemi ile otomobil satın alabilmek için ikinciyeni.com’da 3.000 TL’lik provizyonunuzun bulunması gerekir. Eğer provizyonunuz yoksa satın alma işleminden önce 3.000 TL tutarında provizyonu ikinciyeni.com hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Provizyon talep edilmesinin nedeni ise adil bir satış ortamını sağlamak ve manipülasyonun önüne geçmektir.

Nasıl Provizyon Tanımlarım?

Hesabım kısmına tıkladıktan sonra karşınıza üye sayfanız çıkacaktır. Burada “Provizyon Ekle” seçeneğine tıklayarak kredi kartınız vasıtasıyla hesabınıza provizyon tanımlayabilir ve dilediğiniz arabayı Hemen Al yöntemiyle satın alabilirsiniz.

“Hemen Al” Yönteminde Satış Süreci Nasıl İlerler?

  • “Satın Al” butonuna tıklayarak beğendiğiniz otomobili satın almaya hak kazandıysanız hesabınızdaki “Satın Alma İşlemlerine Git” bağlantısına tıklayıp satış sonrası işlemlere başlayabilirsiniz.
  • Nakit, kredi kartı ya da kredili ödeme yöntemlerinden birini seçtikten sonra işleminize devam edebilirsiniz.
  • Bir sonraki adımda noter işlemlerine ulaşırsınız. Burada yer alan örnek vekaletnameyi doldurup notere gitmeniz ve vekaletname çıkarmanız gerekir. Çıkardığınız vekaletnamenin fotoğrafını sisteme aktardıktan sonra plaka değişikliği talebinizi de ekibimize iletebilirsiniz.
  • Son sayfada, satın aldığınız otomobil için sunulan teslimat seçeneklerine ulaşırsınız. Bu adımla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için Lojistik ve Teslimat sayfamızı inceleyebilirsiniz.
  • Noter ücreti, satış ve devir işlemleri, banka kredisi, satış vekaletnamesi ve sigorta işlemleri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtlarına Kolay Satın Alma Süreci Nedir? sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
  • Dilerseniz satın aldığınız aracı Lojistik Hizmeti ile bulunduğunuz lokasyona da getirtebilirsiniz.

“Hemen Al” ile Yapılan Satın Alma İptal Edilebilir mi?

“Hemen Al” yöntemi ile otomobil alma talimatınız, üyelik sözleşmesinde de görebileceğiniz gibi sizin için bağlayıcıdır. Otomobil alımını iptal etmeniz durumunda, provizyon bedeli olarak bloke edilen tutar sizden tahsil edilir ve iade edilmez.

“Hemen Al” ile Alınan Araçlar İade Edilebilir mi?

ikinciyeni.com üzerinden satılan tüm araçlar, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından onaylanmış ekspertiz işlemine tabi tutulur. Eğer satın alma sayfasında gördüğünüz hasar ya da eksiklik dışında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız aracı iade edebilir ya da değer kaybı için tazminat talep edebilirsiniz.

Tüm fiyatlar KDV dahildir.