Abarth Marka Araçlar Nasıl Alınır?

Abarth Marka Araçlar Nasıl Alınır?

Kaynak

1949 yılında Carlo Abarth tarafından kurulan Abarth, bir modifikasyon firması olarak Ferrari ve Porsche gibi o dönemlerde de oldukça pahalı olan araçların modifikasyonu ile ilgileniyordu. Sonralarda ise FIAT ile ortak hareket etmeye başladı. Abarth uzmanlığıyla özelleştirilen ve güçlendirilen araçlar, özellikle gençler tarafından çok beğenildi. Marka ayrıca bu dönemde egzoz ya da spoiler gibi aksesuarları yüksek performanslı olarak üretmeye başladı ve modifiyeseverlere sundu. Ülkemizde güçlendirilmiş egzozlara “Abarth egzoz” denmesinin en önemli nedeni de budur. Bunun dışında Abarth marka araçlar da bulunuyor ve bunlar tüm dünyada çok seviliyor.

Abarth 124’ün Özellikleri


abarth-124-nasil-alinir
Kaynak

FIAT 124’ün geliştirilmiş versiyonu olan Abarth 124, güçlendirilmiş süspansiyon sistemi ve özel motoru ile öne çıkıyor. 1.4 litrelik Turbo MultiAir motor ile araç 170 beygir güç üretebiliyor. Araca eklenen özel fren sistemi ise maksimum güvenlik sağlıyor.

Çeşitli modifikasyonlarla piyasaya sürülen Abarth 124’te daha güçlü frenler, ağırlık merkezini kaydırmak, hardtop tavan, 50:50 oranıyla dağıtılan ağırlık ve büyüyen jantlar öne çıkıyor. Değiştirilen özelliklere göre Abarth 124 versiyonları ise şöyle:

  • Abarth 124 Spider
  • Abarth 124 Spider Turismo
  • Abarth 124 GT
  • Abarth 124 Rally Tribute

Abarth 595’in Özellikleri


abarth-595-nasil-alinir
Kaynak

FIAT 500 Serisi’nin modifikasyonu ile elde edilen Abarth 595, 1.4 litrelik T-Jet motor ile adeta harikalar yaratıyor. Araç yüksek performanslı motoru ile 165 beygir güç ve 230 Nm tork üretebiliyor. 218 km/s maksimum hıza sahip olan Abarth 595, 0’dan 100 km/s hıza ise 7.3 saniyede ulaşıyor. Tıpkı 124 modelinde olduğu gibi bazı farklarla sunulan 4 adet Abarth 595 versiyonu bulunuyor. Versiyonlara göre araçta yer alan multimedya ekranı, jantlar, farlar, ses sistemi, döşemeler, koltuklar, fren sistemi, egzoz ve spoiler değişiklik gösteriyor. Araç, FIAT 500’ün modifikasyona uğramış hali olduğu için zaman zaman Abarth 500 şeklinde de anılabiliyor.

Abarth Marka Araçlar Türkiye’de Satılıyor mu?


abarth-marka-araclar-turkiye-de-satiliyor-mu
Kaynak

Abarth marka araçların Türkiye’de resmi bir distribütörü bulunmuyor. Bu nedenle bir bayiden sıfır kilometre Abarth almanız mümkün değil. Ancak gerekli ithalat işlemlerini yaptırıp az sayıda da olsa Türkiye’ye Abarth marka araç getiren şirketler bulunuyor. Bu şirketlerin getirdiği araçların fiyatları ise normalden çok daha pahalı olabiliyor. Bu nedenle yurt dışından araba alma yöntemleri, sıfır km Abarth sahini olmak isteyenler için en ucuz yol halini alıyor.

Ayrıca daha önce çeşitli yollarla Türkiye’ye gelmiş araçları ikinci el olarak almak da bir seçenek. ikinciyeni.com’un ihalelerini takip ederek başta Abarth 595 ve FIAT 500 olmak üzere, binlerce araç arasından size en uygun olan seçeneği güvenle satın alabilirsiniz.

Abarth Fiyatları Ne Kadar?


FIAT’ın genel politikasından farklı olarak Abarth marka araçlarda fiyat skalası büyük değişiklik gösteriyor. Araca eklenebilen parçaların neredeyse sınırsız olması, bu durumu yaratan en önemli etkenlerin başında geliyor.

Abarth 595 fiyatları 2019 yılında 25 bin ila 30 bin euro arasında değişiyor. Türkiye’ye getirme masrafıyla beraber aracın fiyatı 300 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor. Abarth 124’ün fiyatı ise 30 bin ila 40 bin euro arasında değişiyor. Ayrıca Abarth 124’ün Türkiye’ye geliş fiyatı da 380 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor. Ancak burada belirtmemiz gereken önemli bir nokta bulunuyor: Hem 124 hem de 595 modelleri, liste fiyatlarına ek olarak Abarth tarafından modifiye edilebiliyor ve fiyatları yapılan eklere göre 5 bin euro gibi ciddi artışlar gösterebiliyor.

Abarth Yedek Parça Fiyatları Ne Kadar?


Abarth marka araçlar Türkiye’de üretilmediği için yedek parçaları bir hayli yüksek ücretlerle satılıyor. Ancak birbirine benzeyen bazı modellerin parçaları kullanılabiliyor. Örneğin FIAT 500 ile Abarth 595’in birçok parçası benzerlik gösteriyor. Bu nedenle motor ve fren gibi özel geliştirilmiş parçalar dışında Abarth 595 ile FIAT 500’ün parça fiyatları arasında büyük farklar bulunmuyor. Ancak motor gibi parçalarda sorun bulunması durumunda fiyatlar bir anda yükselebiliyor.

Abarth Ürünleri Nasıl Alınır?


abarth-aksesuarlari-nereden-alinir
Kaynak

İnternet siteleri üzerinden “FIAT Abarth direksiyon”, “FIAT Abarth jant” ya da “FIAT Abarth Logo” gibi ürünler satılabiliyor. Ancak bunların birçoğu yan sanayi olarak tabir edilen ürünler olduğu için araçların orijinalliği bozulabiliyor. Bu nedenle yetkili FIAT servisleri ya da doğrudan Abarth’ın distribütörlüğünü yapan kuruluşlardan alışveriş yapılması gerekiyor.

İkinci El FIAT Abarth Nasıl Alınır?


Makul fiyatlar ve iade garantisi ile 2. el FIAT Abarth araba almak isteyen kullanıcıların ikinciyeni.com ihalelerini ziyaret etmesi yeterli. Çelik Motor güvencesi ile satılan araçların tamamı için TÜVTÜRK tarafından gerçekleştirilen ekspertiz raporları da sunuluyor. Böylece güvenli bir şekilde Abarth ya da farklı marka bir araç satın alınabilir.